همیار انرژی

تماس با همیار

021-57854

5 نکته در مورد روش نگهداری و مراقبت از آشکارساز دود

5 نکته در مورد روش نگهداری و مراقبت از آشکارساز دود
40
23 اردیبهشت 1402

جهت مشاوره و خرید میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید 57854-021

فهرست مطالب

 • تعمیر و نگهداری آشکارسازهای دود در این زمستان

  نگهداری از دتکتور دود

  یقینا شما نیز در فصول سرد، زمان بیشتری را در فضاهای سرپوشیده می‌گذرانید. برای لذت بردن واقعی از ماه‌های زمستان، باید مطمئن شوید که خانواده، مهمانان و خانه شما همه در امنیت کامل هستند. بخش مهمی از کسب این اطمینان به عملکرد صحیح آشکارساز دود نصب شده درخانه شما بستگی دارد. به علاوه بسیاری از آشکارسازهای دود امروزی، در زمانی که نیاز به تعویض باتری دارند، با صدای جیک جیک پرنده آن را اعلام می‌کنند. اما لازم است بدانید تنها نقصی که در این سیستم ایجاد می‌شود صرفا تعویض باتری نیست. از آن جایی که بسیاری از مردم روزانه خانه‌های خود را در آتش سوزی از دست می‌دهند، نه تنها باید روش درست تعویض باتری را بلد باشید، بلکه باید موارد بسیاری را در جهت حفاظت و نگهداری این سیستم اجرا کنید.

  از آن جایی که هر ساله هزاران نفر خانه‌های خود را در آتش سوزی از دست می‌دهند، لازم است بدانید چگونه‌ باتری‌های آشکارساز خود را تعویض نمایید. مهم‌تر از آن باید روش‌های نگهداری آن را بلد باشید.

  تیم همیار انرژی با ارائه این مقاله روش‌های نگهداری از آشکارسازهای دود را در پنج مورد اصلی خلاصه کرده است. با ما همراه باشید.

  چگونه از آشکارساز دود خود محافظت کنیم؟

  آشکارساز دود را آزمایش کنید.

  تست دتکتور دود

  برای انجام این کار کافی است دکمه تست دستگاه را بفشارید. اگر زنگ هشدار به صدا درآید، به این مفهوم است که آشکارساز در وضعیت خوبی قرار دارد. اما در صورت به صدا در نیامدن زنگ سه احتمال وجود دارد. این موارد شامل قدیمی بودن واحد، تمام شدن باتری‌ها و عدم کارکرد آشکارساز می‌باشد.

  آشکارسازهای دود قدیمی را جایگزین کنید.

  باتری دائمی دتکتور دود

  انواع مختلفی از آشکارسازهای دود وجود دارد. طراحی برخی از آن‌ها به گونه‌ای است که به مدت 10 سال کارکرد دارند. در آن‌ها از باتری‌هایی بدون نیاز به تعویض استفاده شده است. اگر این گونه از دتکتور در خانه شما نصب شده است، بررسی کنید که آیا همه واحدها هنوز در طول عمر عملکردی خود هستند یا خیر. برای اینکه بفهمید چه زمانی باید تعویض شوند، در قسمت بیرونی هر کدام، برچسبی که روی آن (Replace by) نوشته شده است، را بررسی کنید. اگر چنین برچسبی پیدا نکردید، داخل آشکارساز را برای برچسب یا تاریخی که در پلاستیک حک شده است بررسی کنید. اگر تاریخ انقضای آن گذشته است، سریعا آشکارساز را تعویض نمایید.

  باتری‌های خالی را جایگزین کنید.

  آشکارساز

  اگر آشکارساز دود شما باتری‌هایی با قابلیت جایگزینی دارند، برخی از آن‌ها با انتشار صدای جیک جیک به شما هشدار می‌دهند که نیاز به تعویض دارند. در نظر داشته باشید که همه آشکارسازهای دود این قابلیت را ندارند. اگر هنگام تست دستگاه، زنگ هشدار به صدا در نمی‌آید، باتری را تعویض کنید.

  آشکارسازهای دود معیوب را جایگزین کنید.

  آشکارساز

  اگر یک آشکارساز دود در طول آزمایش صدا خاموش نشود و یک آشکارساز 10 ساله در طول عمر عملکردی خود باشد یا یک واحد معمولی که پس از تعویض باتری‌ها همچنان صدا نمی دهد، در این صورت خراب است. اگر اینطور است، فورا آن را تعویض کنید.

  آشکارساز دود را تمیز کنید.

  آشکارساز

  انجمن ملی حفاظت در برابر آتش سوزی توصیه می‌کند که آشکارسازهای دود خود را طبق دستورالعمل سازنده تمیز کنید. نظافت مناسب برای حفظ عملکرد صحیح واحدها ضروری است.

  نتیجه گیری

  نگهداری درست از آشکارسازهای دود تنها بخشی از برنامه ایمنی شما در برابر آتش سوزی است. لازم است قوانینی در خانه در خصوص قرار ندادن قابلمه روی گاز بدون مراقبت و استفاده ایمن از شمع و شومینه تنظیم نمایید. تیم همیار انرژی با ارائه تجهیزات اعلام و اطفاء حریق شما را در حفاظت از خانواده خود همراهی می‌کند. برای دریافت خدمات مورد نیاز خود با مشاوران ما در همیار انرژی تماس بگیرید.

   

  دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  7 + 1 =

  دانلود محتوا

  لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید

  جهت ثبت درخواست شارژ کپسول آتش نشانی فرم زیر تکمیل فرمایید

   نام درخواست کننده


   نیاز به مشاوره دارید؟

   021-57854

   مشاوره - خرید و شارژ کپسول آتش نشانی داخلی 100

   مشاوره و خرید تجهیزات اعلام و اطفای حریق داخلی 108