همیار انرژی

تماس با همیار

021-57854

آیا 6 نوع اصلی بخاری برقی را می‌شناسید؟

آیا 6 نوع اصلی بخاری برقی را می‌شناسید؟
37
12 اردیبهشت 1402

جهت مشاوره و خرید میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید 57854-021

فهرست مطالب

 • از آتش سوزی‌های ناشی از بخاری برقی جلوگیری کنید!

  بخاری‌ برقی به عنوان یکی از عوامل اصلی آتش سوزی در خانه‌ها شناخته شده اند. به این ترتیب چندان خوش آوازه نیستند. به گفته‌ی انجمن ملی حفاظت آتش نشانی، تجهیزات گرمایشی عامل اصلی آتش سوزی در خانه‌های آمریکا است. این آتش سوزی‌ها منجر به 1.1 میلیارد دلار خسارت مستقیم مالی در سال شده اند. همچنین 81 درصد از مرگ و میرهای این کشور ناشی از استفاده از بخاری برقی است.

  برای جلوگیری از وقوع این آتش سوزی‌ها لازم است انواع مختلف بخاری برقی را بشناسیم. با همیار انرژی بمانید.

  بررسی 6 نوع مختلف بخاری برقی

  بخاری برقی سرامیکی

   سرامیکی

  بخاری برقی‌های سرامیکی از صفحات سرامیکی تشکیل شده اند که به کویل‌های فلزی متصل می‌شوند. این بخاری‌های برقی با جریان برق کار می‌کنند. برق از سیم‌های برق عبور می‌کند، صفحات سرامیکی گرم می‌شوند و به جذب گرمای الکتریکی ادامه می‌دهند. سپس جریان هوای گرم در فضا آزاد خواهد شد.

  بخاری‌های سرامیکی سریع گرم می‌شوند و شما را نیز سریع گرم می‌کنند. در واقع کارآمد‌ترین نوع بخاری برقی هستند.

  خطرات این واحدها ناشی از آن است که برای دریافت گرما باید به صورت مداوم کار کنند. به صورت کلی بخاری‌های برقی برای استفاده طولانی مدت طراحی نشده اند. این بخاری‌‌‌ها فقط باید برای مدت کوتاهی روشن باشند. اگر برای طولانی مدت روشن باشند خطرات بسیاری در پی خواهند داشت.

  بخاری برقی فن دار

   فن دار

  بخاری برقی فن دار به بخاری برقی سرامیکی شباهت بسیار دارد. عملکرد آن به جز در المنت گرمایشی به نوع سرامیکی شباهت بسیار دارد. به جای صفحات سرامیکی، این نوع بخاری‌های برقی یک کویل فلزی را گرم می‌کنند. کویل همان وسیله‌ای است که گرما را به هوا منتقل می‌کند. سپس فن روی کویل هوای گرم می‌دمد و حرارت را به داخل فضا می‌راند. این نوع بخاری‌ها بلافاصله پس از خاموش شدن، انتقال گرما را متوقف می‌کنند، به همین دلیل از انرژی الکتریکی زیادی برای انتقال گرما استفاده می‌کنند.

  بخاری برقی مادون قرمز

  مادون قرمز

  بخاری برقی‌های مادون قرمز از دو نوع دیگر متفاوت اند. یک بخاری برقی مادون قرمز با انتشار امواج الکترومغناطیسی در هوا فضا را گرم می‌کند و اشیاء فیزیکی موجود مانند مبلمان، فرش، دیوارها و بدن انسان در اطراف آن را  نیز گرم می‌کند. این بخاری برقی‌ها دو نوع مختلف دارند. این مدل‌ها فن دار و بدون فن هستند. از آنجایی که مادون قرمز از امواج الکترومغناطیسی برای گرم کردن یک محل استفاده می‌کند، نیازی به فن ندارند. با این حال، فن به سرعت بخشیدن به فرآیند گرمایش کمک می‌کند.

  این نوع بخاری‌ها به اجسام فیزیکی در اتاق نیاز دارند تا انتقال گرما را جذب کنند. در صورت شدید بودن می‌تواند باعث آتش سوزی یا سوختگی پوستی خطرناک شود. همچنین برای چشمان شما نیز خطراتی دارند. شما نباید برای مدت طولانی به بخاری نگاه کنید؛ زیرا چشم مانع تابش مادون قرمز می‌شود که به نوبه خود باعث گرم شدن بیش از حد چشم می‌شود. بنابراین منجر به آسیب چشم و کوری احتمالی خواهد شد.

  بخاری روغنی

  بخاری برقی روغنی

  بخاری برقی روغنی، رادیاتور حرارتی نیز نامیده می‌شود. دلیل این نامگذاری شباهت بسیار آن‌ها به رادیاتورهای خانه‌های قدیمی است. این مدل هم با جریان برق عمل می‌کند. در درون این رادیاتور از روغن دیامرتیک استفاده شده است. این روغن گرم می‌شود و در ستون‌ها به جریان می‌‌افتد. با گرم شدن ستون‌ها، دمای سطح بالا می‌رود و گرما در هوا آزاد می‌شود. گرما از طریق فرآیند همرفت از دستگاه خارج می‌شود.

  از آنجایی که این بخاری‌ها مدت‌ها پس از خاموش شدن داغ می‌مانند، در صورت خراب شدن، خطر آتش‌سوزی به دنبال دارند. مانند تمام انواع بخاری‌های مختلف، هیچ بخاری نباید روی فرش یا قالیچه قرار داده شود. بخاری‌های برقی روغنی تمایل دارند گرما را به دام بیندازند و اگر همه چیز به اندازه کافی گرم شود می‌توانند مشتعل شوند.

  بخاری برقی پانلی

  بخاری برقی پانلی

  بخاری برقی‌های پانلی اختراع جدیدتری هستند و محبوبیت آن‌ها در حال افزایش است این بخاری‌ها می‌توانند روی دیوار نصب شوند یا روی پایه قرار گیرند. این وسیله جدیدتر از جریان‌های الکتریکی برای تولید هوای گرم استفاده می‌کند. اگرچه ممکن است این‌ها گزینه بسیار خوبی برای خرید به نظر برسند، اما به طور کامل یک اتاق بزرگ را گرم نمی‌کنند. استفاده از این تجهیزات به عنوان منبع گرمای ثانویه بسیار عالی است.

  اگرچه مانند انواع دیگر بخاری خطرناک نیستند، اما باید در هر صورت تحت نظارت باشند. هر منبع گرمایی که به پریز برق وصل شود، خطر آتش سوزی با برق را به همراه دارد.

  بخاری برقی پروپان

  بخاری برقی پروپان

  این بخاری تنها گونه‌ای است که از جریان برق برای روشن شدن استفاده نمی‌کند. همچنین از پروپان مایع برای سوخت رسانی استفاده می‌کند. بخاری‌های پروپان گرم‌ترین مقدار حرارت را تولید می‌کنند. مانند بخاری مادون قرمز، امواج الکترومغناطیسی را در هوا منتشر می‌کنند تا اجسام نزدیک را گرم کنند. این نوع بخاری‌ها به دلیل خطر بالای آتش سوزی و انفجار و همچنین دی اکسید کربنی که از خود ساطع می‌کنند، بیشتر برای استفاده در فضای باز توصیه می‌شوند.

  نتیجه گیری

  به طور کلی، مهم است که بدانید بخاری‌های برقی، برق زیادی مصرف می‌کنند. به راحتی می‌توانند بار اضافی به مدارها وارد کنند و باعث قطع برق یا آتش سوزی شوند. بعضی از بخش‌های بخاری کاملا داغ می‌شود. زباله‌ها نیز اگر خیلی نزدیک به منبع گرما باشند، به راحتی می‌توانند آتش بگیرند. همچنین، با فشار دادن دکمه تست، مطمئن شوید که آآشکارسازهای دود و مونوکسید کربن شما کار می‌کنند. داشتن یک آشکارساز دود به طور چشمگیری شانس شما را برای زنده ماندن در آتش سوزی افزایش می‌دهد. برای تهیه انواع بخاری‎‌های برقی و آشکارسازهای دود، می‌توانید با همکاران ما در همیار انرژی تماس بگیرید.

   

   

   

  دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  4 + 4 =

  دانلود محتوا

  لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید

  جهت ثبت درخواست شارژ کپسول آتش نشانی فرم زیر تکمیل فرمایید

   نام درخواست کننده


   نیاز به مشاوره دارید؟

   021-57854

   مشاوره - خرید و شارژ کپسول آتش نشانی داخلی 100

   مشاوره و خرید تجهیزات اعلام و اطفای حریق داخلی 108