تجهیزات پیشگیری از آتش سوزی

جمله معروف پیشگیری بهتر از درمان است، در تمام جوانب زندگی ما درست و با معنا است. همیشه هزینه درمان بسیار بیشتر از هزینه پیشگیری بوده است. هزینه ها لزوما به معنای مسائل مالی نمی باشند و مسائل روحی و اجتماعی را نیز در بر می گیرند. به عنوان مثال، حادثه آتش سوزی در ساختمان پلاسکو علاوه بر هزینه های سنگین مالی، هزینه های سنگین روحی برای خانواده های داغدار، هزینه های سنگین اجتماعی و حتی هزینه های سنگین اعتباری برای  کشور را هم در بر می گرفت. یکی از مهمترین دسته های تجهیزات آتش نشانی، تجهیزات پیشگیری از آتش سوزی است. این تجهیزات کمک می کنند تا امکان بروز حادثه کاهش پیدا کند و هزینه های مالی و جانی حوادث اتفاق نیافتد.

استفاده از تجهیزات پیشگیری از حریق یا تجهیزات پیشگیری از آتش سوزی یکی از مهمترین مواردی است که موجب ایمنی ساختمان می‌ شود. همانطور که از نام تجهیزات پیشگیری از آتش سوزی مشخص است باید از مقاومت بالایی در برابر آتش‌سوزی برخوردار باشند. مقاومت در برابر آتش سوزی به معنای مقاومت کامل نمی باشد. یعنی این تجهیزات تا دمای مشخصی در مقابل آتش مقاومت دارند و در صورت رد شدن دما از حدود مشخص، تجهیزات پیشگیری نیز دچار حادثه خواهند شد.

امروزه تاکید بسیار زیادی بر روی ایمنی سازه های مختلف از جمله سازه های فولادی و اسکلت فلزی می شود. تجهیزات پیشگیری از حریق نقش مهمی در کنترل تخریب ناشی از آتش سوزی دارند، به طوری که منجر می‌ شوند تا خسارت ‌های جانی و مالی احتمالی که بر اثر آتش‌ سوزی رخ می دهد به حداقل برسد.

یکی دیگر از اهداف مقاوم سازی با استفاده از تجهیزات پیشگیری از آتش سوزی، این بوده که این امکان را به وجود می ‌آورد تا فرصت بیشتری برای عملیات اطفاء حریق و نجات افراد محفوظ در حریق فراهم شده و همچنین از گسترش و پیشروی حریق و افزایش بیش از اندازه گرمای سازه ها جلوگیری میکند.

 

 

از جمله تجهیزات پیشگیری از آتش سوزی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
  • درب ضد حریق
  • پوشش ضد حریق
  • سازه های مقاوم حریق
  • مواد ضد حریق حوزه بندی

شرکت همیار انرژی به عنوان یک شرکت تخصصی در حوزه آتش نشانی و تجهیزات آتش نشانی ، با سال ها تجربه در این حوزه، تمامی تجهیزات پیشگیری از آتش سوزی مورد نیاز کاربران را با بالاترین استاندارد و مناسب ترین قیمت در اختیار تمامی کاربران قرار می دهد. لازم به ذکر است که برای تهیه هرکدام از تجهیزات پیشگیری از آتش سوزی میتوانید از طریق پل های ارتباطی زیر ثبت سفارش نمایید:

021-57854

09128932367 (تماس در ساعات کاری)

تعداد بازدید: 2437
5.0/5 (11 رای)
تجهیزات حفاظت شخصی آتش نشانانتجهیزات ایمنی در آتش نشانیتجهیزات اطفا حریق