در زمینه اطفاء حریق این مرکز معمولاً راهکارهای زیر پیشنهاد می شود و در اینجا بررسی می کنیم که کدام راهکار ایمنی بالاتری برای اطفاء حریق دارد:

سیستم اطفاء آیروسل:  این سیستم با توجه به مزایایی که دارد مورد توجه کارفرما ها قرار می گیرد مزیت اول آن عدم احتیاج به لوله کشی و نصب به صورت پکیج دیواری یا داخل قفسه ای می باشد.
در مزیت بعدی اطفا موضعی آن مورد توجه قرار می گیرد که آیروسل به صورت موضعی عمل می کند و لزومی به تخلیه تمام سیلندرهای آن نمی باشد . اما با توجه به اینکه در یک سالن اسناد بزرگ به هیچ عنوان نمی توان حدس زد حریقی که در یک قسمت مرکز اسناد ایجاد شده و اطفاء شده چون حریق کلاس A حریق عمقی سوز می باشد و دوباره امکان فعال شدن دارد .
بند استاندارد NFPA2010با شماره 7،4،2،1 خاموش کننده آیروسل قادر به اطفاء حریق در کلاس های حریق A ، کلاس B حریق (به غیر از محل هایی که حاوی بخارات و ذرات قابل اشتعال در هواست ) کلاس C  حریق می باشد .

پس با توجه به عمقی سوز بودن اجناس باید سیستم را TOTAL FLOODING  در نظر بگیریم یعنی تمامی مواد اطفاء حریق در اتاق تخلیه شوددر اصطلاح کل حجم اتاق از مواد اطفایی پر شود .

تعداد بازدید: 1287
3.7/5 (3 رای)
تجهیزات حفاظت شخصی آتش نشانانتجهیزات پیشگیری از آتش سوزیتجهیزات ایمنی در آتش نشانی