سیستم اطفاء حریق گاز (hfc 227ea( fm200 مراکز اسناد و بایگانی ها

                             

 

fm200

 

                                                 

دربحث کلاس A حریق نیاز به یک گاز تمیز و بی اثر برای اطفاء می باشد . سیستم پکیج اطفاء حریق (hfc 227ea(fm200 یک عامل گازی سریع ، بدون آثار به جا مانده و با قدرت اطفاء مطلوب و مورد تایید محیط زیست و بدون آسیب تا غلظت 9 درصد برای موجودات زنده می باشد .

براساس طراحی سیستم TOTALFLOODING (HFC227 EA) غلظت در کلاس A  حریق را معمولا بین 8.4 تا 7.5 در نظر می گیریم . در این محاسبه ضریب اطمینان را معمولا به خاطر احتمال وسعت حریق بالاتر از 7 در نظر خواهیم گرفت .

درضمن در هنگام تخلیه گاز حضور پرسنل مانعی ندارد همچنین در صورت ایزوله بودن محیط گاز حتی تا 30دقیقه که امکان پایداری در محل را دارد . در نتیجه هر گونه حریق قبل از صورت گرفتن به وسیله کاشف های دودی و حرارتی کشف حریق به صورت یکپارچه عمل می کند و کل حجم اتاق را ماده اطفایی اشباع می نماید .

در زمان تخلیه دمپرها فن های موجود یا هوا ساز ها را قطع می نماید که این خود وظیفه سیستم اعلام حریق می باشد . لوله کشی در این سیستم با رده 40 بر اساس استاندارد ASTM انجام می گیرد و نازل ها به صورت یکنواخت یا 360و یا 180 درجه و یا هر دو می توانند عمل کنند .

حتی در این سیستم می توان از سیلندر های سقفی FM200به صورت مکمل یا محاسبات و با اسپیرینکلر فعال ساز با دمای متفاوت از 68 تا 98 درجه سانتیگراد به صورت پرتابل استفاده نمود.

مزایای این سیستم :

قدرت اطفاء مناسب
قابلیت شارژ مجدد
اطفاء حریق با سرعت زیر 10 ثانیه
سازگار با محیط زیست و بدون خطر برای انسان
بدون تاثیر روی اسناد
عدم رسانایی و آثار به جا مانده بعد از تخلیه
گواهینامه های بیمه VDS و FM و تادییه های سیستم و گاز  UL و ……….
وجود استاندارد صریح و بدون پرده در مورد کاربرد و قابل استناد

تعداد بازدید: 1465
4.0/5 (5 رای)
تجهیزات حفاظت شخصی آتش نشانانتجهیزات پیشگیری از آتش سوزیتجهیزات ایمنی در آتش نشانی