همیار انرژی

تماس با همیار

021-57854

نکات ایمنی آتش نشانی برای فصول گرم

نکات ایمنی آتش نشانی برای فصول گرم
22
2 خرداد 1402

جهت مشاوره و خرید میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید 57854-021

فهرست مطالب

 • در طول ماه‌های تابستان آتش سوزی‌ به دلیل درجه حرارت بالا و فصول خشک طولانی شایع است. مهم است که هنگام لذت بردن از فعالیت‌های تابستانی مورد علاقه خود مانند کباب کردن و آتش بازی از اقدامات ایمنی آتش سوزی آگاه باشید. با رعایت این نکات ایمنی آتش نشانی، مطمئن شوید که ایمنی خود، خانواده و دوستانتان را در فصول گرم در اولویت قرار دهید.

  کباب کردن ایمن را تمرین کنید.

  کباب پز در فضای باز

  کباب‌پزهای گازی عاملی در بروز به طور میانگین 8900 آتش سوزی در خانه در سال هستند (NFPA). برای جلوگیری از وقوع این آتش سوزی‌ها، تمرین کباب کردن ایمن بسیار مهم است.

  کوره های زغال چوب را فقط باید در خارج از خانه استفاده کرد، هرگز برای پخت و پز در داخل خانه (مخصوصا فصول گرم) مناسب نیستند. برای کاهش مواد قابل اشتعال روی سطح گریل، مهم است که قبل از کباب کردن، هر گونه چربی یا رسوب را پاک کنید. لازم است کباب پز خود را در فاصله ایمن از خانه یا درختان مجاور نگه دارید. و در نهایت، هرگز نباید گریل خود را بدون مراقبت رها کنید.

  از نکات ایمنی آتش سوزی استفاده کنید.

  کمپینگ و روشن کردن آتش، یک فعالیت تابستانی و در فصول گرم رایج است اما باید به درستی انجام شود. همیشه قوانین و محدودیت‌های منطقه خود را در مورد احتمال وقوع آتش سوزی بررسی کنید.

  روشن کردن آتش در کمپینگ

  محدوده‌های خاصی وجود دارند که مردم را از روشن کردن آتش به دلیل وجود پوشش گیاهی خشک و خطر بیشتر آتش سوزی در جنگل منع می‌کنند. همیشه دقت داشته باشید که محیط اطراف خود را بررسی و پاکسازی کنید تا مطمئن شوید چیزی نمی‌سوزد، مانند درختان آویزی مثل درخت بید مجنون. بهترین کار برای جلوگیری از آتش سوزی ایجاد یک گودال برای محل آتش است. هرگز آتش را بدون مراقبت رها نکنید و قبل از خارج شدن از منطقه مطمئن شوید که شعله‌ها کاملا خاموش هستند. هنگام پذیرایی از مهمانان، مطمئن شوید که همه از روش‌های مراقبتی، در صورت آتش گرفتن لباس‌هایشان آگاه هستند.

  تعمیر و نگهداری HVAC در فصول گرم را اجرا کنید.

  تعمیر و نگهداری HVAC (گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع) روشی است که اکثر مردم برای پیشگیری از آتش سوزی به آن فکر نمی‌کنند. در طول ماه های گرم تابستان، صاحبان خانه تمایل دارند یک یا چند واحد تهویه مطبوع را برای مدت طولانی راه اندازی کنند. کار کردن این سیستم‌ها به طور همزمان یا برای مدت طولانی می‌تواند منجر به گرم شدن بیش از حد شود که خود عاملی برای آتش سوزی است. هر از گاهی به واحدهای تهویه خود استراحت دهید تا از گرمای بیش از حد جلوگیری شود.

  HVAC system

  در نظر داشته باشید سیستم‌های تهویه مطبوع خود را از نظر گرد و غبار و عملکرد صحیح، قبل از شروع دمای تابستان بررسی کنید.

  به روش صحیح از آتش بازی در فصول گرم استفاده کنید.

  بهترین راه برای جلوگیری از آتش‌سوزی ناشی از آتش‌بازی، رفتن به نمایشگاه‌های آتش‌بازی عمومی است که توسط متخصصان انجام می‌شود. آتش بازی خطرناک است و تنها در صورتی لذت بخش است که به درستی استفاده شود. اگر آتش بازی می‌کنید، حتماً از ساختمان‌ها، پوشش گیاهی خشک، مایعات قابل اشتعال و سایر افراد فاصله ایمن داشته باشید.

  آتش بازی

  از آتش سوزی‌های جنگلی در محل خود آگاه باشید.

  فصول گرم، فصل آتش سوزی در مناطق مختلف است. اگر منطقه شما مستعد آتش سوزی است، از اقدامات لازم در زمان بروز حادثه اطمینان حاصل کنید. برای خود و خانواده‌تان یک برنامه سازنده برای خروج از خانه و محله خود تهیه کنید. همچنین در صورت نیاز به خروج از خانه به دلیل آتش سوزی، حتما یک بسته ایمنی آتش نشانی داشته باشید. راه دیگر برای محافظت از خانه شما این است که منطقه اطراف خود را از زباله‌ها و پوشش گیاهی خشک پاک کنید تا یک منطقه امن طبیعی ایجاد کنید.

  آتش سوزی جنگلی در فصول گرم

  برای آتش سوزی‌های غیرمنتظره آماده باشید.

  اگر این نکات ایمنی آتش‌سوزی را رعایت می‌کنید، خطر آتش‌سوزی بسیار کاهش می‌یابد، اما به طور کامل از بین نمی‌رود. در صورت بروز آتش سوزی خطرناک در هر کدام از موارد فوق، از محل نزدیک‌ترین کپسول آتش نشانی مطمئن باشید.

  در پایان

  توصیه‌های مجله هایپرفایر را دنبال کنید و مطمئن شوید که در طول چند ماه آینده فعالیت‌های تابستانی ایمن را انجام دهید.

   

   

  دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1 + 4 =

  دانلود محتوا

  لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید

  جهت ثبت درخواست شارژ کپسول آتش نشانی فرم زیر تکمیل فرمایید

   نام درخواست کننده


   نیاز به مشاوره دارید؟

   021-57854

   مشاوره - خرید و شارژ کپسول آتش نشانی داخلی 100

   مشاوره و خرید تجهیزات اعلام و اطفای حریق داخلی 108