همیار انرژی

تماس با همیار

021-57854

ایمنی و حفاظت در برابر آتش سوزی در بیمارستان‌ها

خرید آنلاین محصولات همیار انرژی
خرید محصولات همیار انرژی

25٪ تخفیف خرید آنلاین

توپ اطفاء حریق H.E

خاموش کننده اتوماتیک

ایمنی و حفاظت در برابر آتش سوزی در بیمارستان‌ها
107
5 بهمن 1401

فهرست مطالب

جهت مشاوره و خرید میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید 57854-021

 • آتش سوزی در بیمارستان‌ها

  در یک بیمارستان، سلامت و ایمنی بیمار اولویت اصلی است. نصب سیستم حفاظت از حریق نیز باید در اولویت قرار گیرد، زیرا باعث ارتقای ایمنی بیماران، کارکنان و بازدیدکنندگان بیمارستان می شود. در این مقاله با همیار انرژی همراه باشید تا اطلاعات کافی در باره اطفاء حریق و کپسول آتش نشانی بیمارستان را در اختیارتان بگذاریم.

  خطرات منحصر به فرد در بیمارستان

  تخلیه

  حفاظت مناسب در برابر آتش سوزی به دلایل متعددی برای بیمارستان‌ها ضروری است. بیماران در بیمارستان‌ها اغلب به شدت آسیب دیده یا بیمار هستند. در نتیجه راه رفتن مستقل برای آن‌ها بسیار دشوار یا حتی غیرممکن است. به همین دلیل، برای یک بیمارستان بسیار مهم است که حفاظت در برابر آتش داشته باشد؛ تا بتواند به سرعت آتش را خاموش کند یا آتش را در مراحل اولیه تشخیص دهد تا زمان کافی برای تخلیه بیمارانی که نمی‌توانند به تنهایی حرکت کنند، به دست آورد. خطر دیگر در بیمارستان‌های بزرگتر داشتن طبقات زیاد است. اگر آتش سوزی در یک طبقه بالاتر رخ دهد، می‌تواند تخلیه را حتی دشوارتر کند.

  تخلیه بیمارستان

  آتش سوزی در اتاق عمل بیمارستان

  آتش سوزی در حین عمل جراحی خطری جدی برای بیماران ایجاد می‌کند. آتش سوزی حین عمل جراحی منجر به قطع کردن فرایند جراحی شده و مشکلات بسیاری برای بیمار ایجاد خواهد کرد. در واقع، بسیاری از جراحی‌ها را نمی‌توان قطع کرد زیرا ممکن است باعث فوت بیمار شود. پیشگیری از آتش سوزی برای تکمیل جراحی و زندگی بیمار بسیار حائز اهمیت است.

  عمل جراحی در بیمارستان

  آزمایشگاه‌های حاوی مواد اشتعال‌زا در بیمارستان

  بسیاری از بیمارستان‌ها دارای آزمایشگاه‌هایی هستند که نمونه‌های آزمایشگاهی در آن قرار دارد. این آزمایشگاه‌ها اغلب از مواد قابل اشتعال و مواد شیمیایی استفاده می‌کنند که می‌توانند باعث آتش سوزی شوند. آزمایشگاه‌های بیمارستان‌ها باید به تجهیزات مناسب اطفاء حریق و کپسول آتش نشانی بیمارستان مجهز باشند و به طور مرتب مورد بازرسی قرار گیرند تا از بروز آتش‌سوزی جلوگیری شود.

  مواد اشتعال زا

  آشپزخانه‌ها

  علت اصلی آتش سوزی در بیمارستان‌ها آتش سوزی آشپزخانه است. لازم است سیستم‌های اطفاء هود آشپزخانه و کپسول‌های آتش نشانی در شرایط مناسب و استاندارد باشند تا از بروز آتش سوزی در آشپزخانه‌های بیمارستانی جلوگیری شود.

  اشپزخانه بیمارستان و نبود کپسول آتش نشانی بیمارستان

  حفاظت از حریق در مقابل خطرات ویژه

  در یک بیمارستان، اغلب تجهیزات گران قیمتی مانند دستگاه‌های MRI وجود دارد که می‌توانند خطر آتش سوزی ایجاد کنند. این تجهیزات را نمی‌توان با کپسول آتش نشانی سنتی محافظت کرد. در عوض، باید از عوامل اطفاء حریق برای جلوگیری از آسیب رساندن آب به دستگاه‌های MRI استفاده شود. علاوه بر این، بسیاری از بیمارستان‌ها دارای مراکز داده هستند که اطلاعات بیمار به صورت الکترونیکی در آن‌ها ذخیره می شود. از دست دادن اطلاعات بیمار در اثر آتش سوزی می‌تواند عواقب بدی به همراه داشته باشد. برای حفاظت از مراکز داده، حفاظت آتش سوزی ویژه برای بیمارستان باید نصب شود. برای خاموش کردن آتش در این مناطق بدون آسیب رساندن به تجهیزات، می‌توان از سیستم‌های اطفاء حریق با عامل فوم استفاده کرد.

  امکانات گران قیمت بیمارستان و کپسول آتش نشانی بیمارستان

  در پایان

  ما اهمیت حفاظت از آتش سوزی، مناسب در بیمارستان ها را درک می‌کنیم. همیار انرژی سیستم‌های حفاظت از آتش – تجهیزات حفاظت فردی و فروش انواع کپسول آتش نشانی را در تاسیسات سازمانی از جمله بیمارستان‌ها به فروش می‌رساند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات حفاظت از آتش سوزی، همین امروز با ما تماس بگیرید.

  به این مقاله امتیاز بدید

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  جهت مشاوره و خرید میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید 57854-021

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  3 + 7 =

  blank

  دانلود محتوا

  لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید

  جهت ثبت درخواست شارژ کپسول آتش نشانی فرم زیر تکمیل فرمایید

   نام درخواست کننده


   عدد مناسب قرار دهید + 17 = 22

   blank
   blank