همیار انرژی

تماس با همیار

021-57854

6 محل ایمن برای نصب تجهیزات اعلام حریق

6 محل ایمن برای نصب تجهیزات اعلام حریق
26
13 اردیبهشت 1402

جهت مشاوره و خرید میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید 57854-021

فهرست مطالب

 • به صورت میانگین حدود 60 درصد از مرگ و میرهای ناشی از آتش سوزی منازل، در خانه‌هایی اتفاق می‌افتد که یا تجهیزات اعلام حریق ندارند یا سیستم آن‌ها معیوب است. با درک سازوکار تجهیزات اعلام حریق، قرار دادن و نصب مناسب آن‌ها می‌توانید از وقوع یک فاجعه بزرگ جلوگیری کنید.

  تجهیزات اعلام حریق استاندارد، زمانی که خطر را احساس می‌کنند، صدای بلندی از خود منتشر می‌کنند. این تجهیزات حتی زمانی که در خانه نباشید آتش سوزی را به شما اعلام خواهد کرد.

  تجهیزات اعلام حریق

  مکان یابی درست تجهیزات اعلام حریق برای تشخیص موثر در صورت وقوع آتش سوزی بسیار مهم است. معمولاً این دستگاه‌ها دستورالعمل‌هایی در دفترچه راهنمای کاربر ارائه می‌کنند. در ادامه همیار انرژی مکان‌های مناسبی که می‌توانید در آن تجهیزات را نصب کنید آورده است. با ما همراه باشید.

  بهترین مکان در سرتاسر خانه شما برای قرار دادن تجهیزات اعلام حریق کجاست؟

  توصیه‌های عمومی

  • در این سیستم دود در فضا بلند می‌شود، بنابراین مطمئن شوید که تجهیزات را در بالای دیوارها یا سقف نصب کنید. تجهیزات دیواری نباید بیش از 30 سانتی متر از سقف فاصله داشته باشند.
  • تجهیزات اعلام حریق را در نزدیکی درب‌ها و پنجره‌ها و در جایی که هوا جریان دارد، قرار ندهید.
  • از تزئین دستگاه‌ها خودداری کنید زیرا رنگ و برچسب‌ ممکن است از کارکرد اعلان‌ها جلوگیری کند.
  • برای ایجاد بیشترین ایمنی در برابر آتش سوزی در خانه، بهتر است همه تجهیزات را به کمک فناوری بی سیم نصب کنید.

  نصب در سقف‌های تخت

  تجهیزات اعلام حریق روی سقف صاف

  به صورت ایده‌آل تجهیزات باید در مرکز سقف قرار داده شود. همچنین لازم است 30 سانتی متر از نورپردازی سقفی و دیوارها فاصله داشته باشد.

  نورپردازی سقف و عناصر تزئینی می‌توانند مانع ورود گرما و دود به محفظه حسگر شوند. در صورتی که نصب سیستم روی سقف امکان پذیر نباشد، بهتر است آن را با فاصله 57 سانتی متری از سقف نصب کنید.

  نصب در سقف‌های شیبدار

  تجهیزات اعلام حریق در سقف شیبدار

  اگر سقف شیبدار دارید، باید موقعیت هشدار دود را به صورت عمودی از بالاترین نقطه اندازه گیری کنید. تجهیزات اعلام حریق را می‌توان در فاصله 60 سانتی متری از سقف قرار داد. لازم است سیستم اعلام حریق تا حد امکان در مرکز سقف قرار گیرد.

  نصب در طبقات، اتاق زیر شیروانی و زیرزمین

  تجهیزات اعلام حریق در زیرزمین و اتاق زیر شیروانی

  در هر طبقه، اتاق زیر شیروانی و زیرزمین باید حداقل یک وسیله اعلام حریق وجود داشته باشد. هشداردهنده‌های دود در زیرزمین باید روی سقف در پایین پله‌های منتهی به طبقه بالاتر قرار داده شود.

  نصب تجهیزات اعلام حریق در اتاق‌ها

  در اتاق

  در خارج و داخل همه‌ی اتاق خواب‌ها و همچنین در راهروها زنگ هشدار نصب کنید. بنابراین اگر خانواده در خواب باشند این سیستم به آن‌ها هشدار خواهد داد. یک نردبان آتش نشانی در اتاق خواب‌های طبقه بالا نگه دارید.

  نصب تجهیزات اعلام حریق در راه پله‌ها

   در راه پله ها

  همه راه پله‌ها، مخصوصا پله‌های منتهی به اتاق زیر شیروانی و زیرزمین باید دارای تجهیزات باشند. آشکارسازهای دود موجود در راه پله‌ها در صورت آتش سوزی به اعضای خانواده شما در طبقات بالا یا پایین هشدار می‌دهند.

  نصب تجهیزات اعلام حریق در اتاق‌های بزرگ و آشپزخانه‌ها

  اعلان حریق در آشپزخانه

  از ایمنی در برابر آتش سوزی در هر مکانی که خانواده و دوستانتان جمع می‌شوند، مانند آشپزخانه و اتاق نشیمن، اطمینان حاصل کنید، به خصوص اگر در فضای نشیمن شومینه دارید. به هر حال، آشپزخانه شما به دلیل گرمای ناشی از پخت و پز، چربی‌های باقی مانده و مواد قابل اشتعال مانند حوله و پرده آسیب پذیرتر است.

  تجهیزات اعلام حریق باید حداقل 3 متر از دستگاه پخت و پز فاصله داشته باشد تا از هشدارهای کاذب هنگام پخت و پز جلوگیری شود.

  نتیجه گیری

  نصب تجهیزات در مکان نامناسب ممکن است منجر به اثرات مخربی شود. در همه‌ی اتاق‌ها، زیرزمین و پارکینگ این تجهیزات را نصب کنید. از رنگ آمیزی و تزئین وسایل ایمنی خودداری کنید. همچنین اطمینان حاصل کنید که هیچ مانعی بر سر راه این تجهیزات قرار نگیرد. به یاد داشته باشید که هشدارهای گرما و دود ممکن است به استراتژی موقعیت‌یابی متفاوتی نیاز داشته باشند. اگر هنوز تجهیزات را تهیه نکرده‌ اید، با مشاوران حرفه‌ای ما در همیارانرژی تماس بگیرید.

  دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  6 + 3 =

  دانلود محتوا

  لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید

  جهت ثبت درخواست شارژ کپسول آتش نشانی فرم زیر تکمیل فرمایید

   نام درخواست کننده


   نیاز به مشاوره دارید؟

   021-57854

   مشاوره - خرید و شارژ کپسول آتش نشانی داخلی 100

   مشاوره و خرید تجهیزات اعلام و اطفای حریق داخلی 108