فلشر اعلام حریق

تصور کنید که در مجموعه اعلام حریق، سیم کشی آژیرها معیوب گشته است، یا آژیرها به هر دلیل عمل نمی کنند، یا نیاز به این داریم که بدون نیاز به شنیدن صدای آژیر و قرار داشتن در محل از دور قابلیت تشخیص حریق را داشته باشیم، یا مثلا در بیمارستانی هستید که نیاز دارید اول عامل دیگری جز آژیر، حریق را به شما اطلاع رسانی کند، در این شرایط می توانید از تجهیزی به نام "فلشر" استفاده کنید. این تجهیز با قرار گرفتن در سیستم های اعلام حریق متعارف و آدرس پذیرconventional and addressable fire alarm system کمک می کند تا عاملی جز آژیر توجه اپراتور و دیگر افراد را به وقوع حریق جلب نماید.

فلشرها ( fire alarm flasher )می توانند بر اساس میزان پراکندگی نور، نوع پراکندگی نور، نوع محل قرارگیری در داخل یا خارج ساختمان دسته بندی شوند.

فلاشرهای اعلام حریق برای اولین بار در دهه 1970 در تجهیزات اعلام حریق قرار گرفتند، فلاشرها بیشتر به عنوان چراغ های رشته ای قرمز یا سفید و به عنوان لوازم جانبی وجود داشتند. در دهه 80، تاسیسات جدید سیستم اعلام حریق شامل فلاشرهای اعلام حریق به عنوان استاندارد بودند، زیرا مزایای اصلی مجهز بودن این دستگاه‌ها به سیستم فلاشر مشخص شده بود.

فلاشر اعلام حریق در بسیاری از انواع کاربردها ضروری است، مانند جایی که صدای زیاد در یک کارخانه شلوغ مانع از شنوایی کارگران می شود یا جایی که افراد ممکن است از گوش گیر یا محافظ گوش استفاده کنند. فلاشرهای اعلام حریق توجه آن افراد را جلب می کند و به آنها اطلاع می دهد که ممکن است خطر فوری وجود داشته باشد.

موقعیت دیگری که فلاشرهای اعلام حریق می توانند جان انسان ها را نجات دهند این است که به افراد کم شنوا یا ناشنوا اطلاع دهیم که وضعیت هشدار آتش وجود دارد. همان طور که افراد شنوا به صدای زنگ هشدار آتش سوزی صوتی واکنش نشان می دهند، افراد کم شنوا نیز می دانند که واکنش مشابهی به فلاشر اعلام حریق نشان می دهند و اقدامات مناسب مانند تخلیه ساختمان را انجام می دهند.

فلاشرهای اعلام حریق بر اساس همان اصل آلارم های اعلام حریق کار می کنند و اغلب امکان خرید فلاشرهای اعلام حریق ترکیبی وجود دارد تا تعداد دستگاه های موجود در سیستم اعلام حریق شما کاهش یابد.

پنل فلاشر، سیگنال آتش را از یک دتکتور آتش ثبت می کند، آلارم ها و فلاشرها در سیستم هشدار همگی سیگنالی برای فعال شدن دریافت می کنند. به طور سنتی فلاشر اعلام حریق با یک چراغ  قرمز آلارم می دهد. اما می توان فلاشرهایی را در محفظه های بی رنگ یا با رنگ آبی خریداری کرد.

فلاشرهای اعلام حریق نیز در سبک ها و طرح های مختلفی در دسترس هستند، فلاشرهای گرد، فلاشرهای مربعی، فلاشرهای گنبدی و حتی فلاشرهای ضد آب و رطوبت در بازار هستند تا بتوانید فلاشر اعلام حریق ایده آل را متناسب با شرایط انتخاب کنید.

 

 

فلشر

 

جهت اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس بگیرید
021-57854
09128932367 (تماس در ساعات کاری
)

تعداد بازدید: 3135
4.1/5 (14 رای)
باتری خشکاسپری تست دودچراغ سر درب