دتکتور گاز مونوکسید کربن

هشدار دهنده گاز CO یک دستگاه الکترونیکی و بدون سیم است که برای آشکار سازی گاز منوکسید کربن که گازی بی بو، بیرنگ و در عین حال سمی و کشنده است بکار برده می‌شود. در صورت انباشتگی این گاز در محیط خانه یا محل کار، دستگاه هشدار دهنده گاز CO با بوق بلند خود ساکنین را از وجود این گاز سمی مطلع می‌کند.

وجود دتکتور مونوکسید کربن در اتاق خواب ها ضروری است. زیرا می تواند هنگام نشت گاز از تجهیزات حرارتی ساکنین را مطلع کرده و احتمال خفگی بر اثر نشت گاز را کاهش دهد.

برخلاف تصور عمومی که CO2 سنگین تر از هواست، دتکتور CO را می توان روی سقف یا دیوار نصب کرد و به کارایی مورد نظر رسید.

دتکتور فوق دارای الگوهای بوق متفاوتی است تا ساکنین را از وجود شرایط اضطراری یا صرفاً نیاز به تعویض باخبر کند. دانستن تفاوت بین بوق ها حائز اهمیت است. به صدا در آمدن  بوق و سپس متوقف شدن آن به این معناست که مونوکسید کربن در هوا وجود دارد و باید به سرعت مکان را ترک کرد. هر دقیقه یک بوق به این معناست که باتری دتکتور ضعیف است و باید آن را برای استفاده در شرایط اضطراری تعویض کرد. پنج بوق در هر دقیقه به این معناست که دتکتور به پایان عمر خود رسیده و باید تعویض گردد. مهم است که دتکتور های خود را به طور منظم آزمایش کنید، اما پیشنهاد می شود حداقل یک بار در ماه آنها را آزمایش کنید. اگر دتکتور مونوکسید کربن شما دارای باتری های قابل تعویض است، باید حداقل هر 6 ماه یکبار تعویض شوند.

9 ولت، موضعی، نیازی به پنل و شاسی ندارد.

دتکتور منواکسید کربن

جهت اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس بگیرید
021-57854
09128932367 (تماس در ساعات کاری)      
        

 

تعداد بازدید: 1982
4.0/5 (6 رای)
دتکتور نشت یاب گاز     220v