درب های ضد حریق

 

درب ضد حریق

درب ضد حریق

 

 

 

ما  نکات بسیاری در مورد جلوگیری از آتش سوزی از طریق دولت، مدرسه، جامعه و شرکت های فعال در حوزه آتش نشانی می شنویم و حتی می خوانیم. یادآوری های دقیق به همه ما داده می شود که از چه مواردی اجتناب کنیم و چگونه در شرایط آتش سوزی زنده بمانیم. همچنین پوستر و بنرهای زیادی را در انواع ساختمان ها می بینیم که راه های فرار را به همه ما یادآوری می کند یا هشدار می دهد که در هنگام آتش سوزی از آسانسور استفاده نکنیم.

شرکت های بسیاری در حال تهیه مواردی مانند کپسول آتش نشانی و ماسک دود برای موارد اضطراری هستند. آلارم های دود و درب های ضد حریق با کیفیت خوب نیز در تاسیسات ساختمانی نصب می شوند. درواقع، ما در مورد درب های آتش نشانی زیاد می شنویم و همه جا آنها را می بینیم، اما بعضی از ما واقعا نمی دانیم چرا آنها در آنجا هستند و در صورت آتش سوزی چگونه می توانند به همه ما کمک کنند. باید بدانید که درب های آتش نشانی درهایی با درجه مقاومت در برابر آتش هستند که برای کاهش انتشار آتش و دود بین محفظه های مختلف ساختمان استفاده می شود که با ترکیبی از موارد زیر ساخته می شوند:

مقادیر شیشه ای ، گچ ، فولاد ، الوار ، ورمیکولیت و آلومینیوم، همچنین لازم به ذکر است که این درب ها توسط متخصصان مجاز درب آتش نشانی تأیید می شوند.

داشتن درب های آتش نشانی امنیت بسیار زیادی را در یک موسسه ایجاد می کند. نصب آنها مزایای زیادی دارد و همانطور که در بالا ذکر شد یکی از آنها کمک به کاهش انتشار آتش و دود می باشد. در هنگام حادثه آتش سوزی، از آنجا که درب های آتش نشانی بسته هستند، در طرف دیگر تأثیر آتش روی آنها وجود دارد، اما مزیت آنها این است که به دلیل مقاومت بالای آنها در هنگام آتش سوزی، مردم فرصت کافی برای یافتن راه فرار دارند. بسته به میزان مقاومت درب ضد حریق، هر درب می تواند دود و آتش را به مدت 3 تا 4 ساعت نگه دارد.

در نظر بگیرید که آتش سوزی در یک آزمایشگاه یا ساختمانی رخ داده است که در آن مواد شیمیایی بخشی از تولید است، درهای آتش نشانی به دلیل ماهیت، محافظت در برابر گازهای خطرناک و مضر را فراهم می کند و از انتشار آن ها جلوگیری می کنند. مطالعه نشان می دهد که بیشتر مرگ و میرها در مواقع اضطراری آتش سوزی، ناشی از آتش سوزی نیست، بلکه ناشی از خفگی دود یا هرگونه عناصر گاز است. به علاوه انتشار این نوع گازها به محیط زیست و کلیه موسسات همسایه و سازندگان آن آسیب می رساند و مطمئناً تأثیر بسیار بزرگی را برای ما به جای خواهد گذاشت. بنابراین، درب های ضد حریق در هنگام به حداقل رساندن خسارت های مالی بسیار مفید هستند. آتش می تواند در عرض چند ثانیه گسترش یابد و در عرض چند دقیقه از کنترل خارج شود. اگر هیچ درب ضد حریقی در تاسیسات یک ساختمان نصب نشود، هیچ چیز نمی تواند آتش را متوقف کند و آتش سوزی مطمئنا همه و همه افراد را تسلیم خواهد کرد. درواقع، اگر در یک منطقه آتش سوزی رخ دهد، حداقل درب آتش می تواند آن را برای چند ساعت مهار کند و به این ترتیب زمان کافی برای امدادگران برای مهار آتش فراهم می شود.

نصب درهای آتش نشانی یک گزینه نیست بلکه مقرراتی است که هر خانوار یا شرکت باید آن را رعایت کند. این درب ها باید دارای یک سند کامل گواهینامه دارای درجه بندی آتش باشند و بسته به نوع طبقه بندی ساختمان، همه درهای آتش نشانی باید هر 6 تا 12 ماه بازرسی شوند.

از انواع درب های ضد حریق در شرکت همیار انرژی می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 

نوع اول:

 1. استفاده از ورق فولاد ST37 برای درب و دیوارها
 2. استفاده از پشم سنگ با دانسیته 120 جهت افزایش مقاومت در برابر حریق (قابل تغییر طبق درخواست مشتری)
 3. استفاده از دستگیره آنتی پنیک (خروج اضطراری) طبق آخرین استانداردها
 4.  استفاده از Door Closer جهت تسهیل در باز و بست درب
 5. استفاده از جوش CO2 طبق استاندارد ISO 3834
 6.  استفاده از بلبرینگ در لولاها جهت تسهیل در باز و بسته نمودن
 7. طراحی بسیار شکیل مطابق با طرحهای روز اروپا
 8.  امکان ارائه محصولات با تنوع رنگ (به درخواست مشتری)
 9. امکان تغییر ابعاد و اندازه ها طبق درخواست مشتری
 10.  استفاده از رنگ ضد حریق با مشخصات:
الف:  500 میکرون (30 دقیقه در برابر حریق)
ب: 1000 میکرون (60 دقیقه مقاومت در برابر حریق)
ج: 1500 میکرون (90 دقیقه مقاومت در برابر حریق)
پشتیبانی
 1. 18 ماه گارانتی
 2. 15 سال خدمات پس از فروش
 3. امکان ارسال و استقرار تولیدات در محل (به درخواست مشتری)
نوع دوم:
 •  پروفیل چهارچوب ارائه شده بصورت ورق آهن هیدروکربن به ضخامت ۲ میلیمتر و دارای نوار دودبند مقاوم در برابر حریق میباشد
 •  مواد تشکیل دهنده لنگه درب ضد حریق شامل دو لایه ورق آهن هیدرو کربن به ضخامت دو میلیمتر است که دارای تقویت کننده های مخصوص جهت مقاوم سازی محل نصب یراق آلات و همچنین شبکه های تقویت داخلی جهت استحکام درب و نیزجلوگیری از ریزش عایق داخلی میباشد
 •  هسته مرکزی درب ضد حریق از پشم سنگ غیر سمی با وزن مخصوص  kg/m 120-100 تشکیل شده است که مقاوم در برابر حرارت تا دمای ۸۵۰ درجه سانتیگراد بدون تغییر شکل میباشد ( این پشم سنگ دارای گواهی استاندارد ۲-۷۲۷۱ و گرید A استاندارد ۸۲۹۹ ایران است)
 •  پوشش درب و چهارچوب از رنگ اپکسی پلی استر کوره ای سفید چرمی با کد رال ۹۰۱۶
 •  یراق آلات شامل لولای مخصوص فولادی قابل تنظیم با آلن m4 و دستگیره آنتی پنیک ویژه خروج اضطراری است
 • لاستیک درزگیر نسوز : این نوع لاستیک دور تا دور چهار چوب قرار گرفته و به هنگام آتش سوزی با افزایش دمای محیط منبسط شده و مانع عبور دود و ورود اکسیژن برای جلوگیری از شعله ور شدن آتش میشود
 •  یراق آلات به مدت یکسال و درب به مدت ۵ سال شامل گارانتی است
 • لوازم و تجهیزات اختیاری
 • امکان نصب access control ویژه اتاق سرور
 • جاسازی و نصب دریچه دید با شیشه های مسلح
 •  امکان پوشش چهارچوب و لنگه درب از رنگ مقاوم در برابر حریق تا ۲ ساعت
 • امکان ساخت درب در ابعاد و رنگهای متفاوت
 •  فنر هیدرولیکی آرام بند جهت بسته نگه داشتن درب
 • امکان نصب لولای مخصوص بادبزنی
نوع سوم:
 1. از جنس تمام چوب از نوع مقاوم در برابر حریق
 2. حداقل پهنای خالص آن 5 سانتیمتر می باشد.
 3. استفاده از دستگیره آنتی پنیک(خروج اضطراری) طبق آخرین استانداردها                            
 4. دارای آرام بند

کلیه محصولات شرکت همیار انرژی از تولید کنندگان برتر صنعت ارائه می شود. ما با استفاده از طرح های نوآورانه و مواد با دوام و با کیفیت بالا، محصولی با دوام در اختیار مشتریان خود قرار می دهیم. برای مشاوره و تهیه درب ضد حریق میتوانید از طریق پل های ارتباطی زیر ثبت سفارش نمایید:

جهت اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس بگیرید
021-57854
09128932367 (تماس در ساعات کاری)

درب ضد حریق  به درب هایی گفته می شود که برابر حرارت مقاوم 2 الی 4 ساعت می توانند کاملا مقاوم باشند و مناسب اطفاء حریق در فضاهای باز است.

استانداردهای درب های ضد حریق مورد تأیید سازمان آتش نشانی باید برحسب UL آمریکا LPCB ,انگلستان و VDS آلمان ،استاندارد ملی ، مزکر تحقیقات را، مسکن و شهرسازی ایران می باشد.

شرکت همیار انرژی به عنوان نماینده انحصاری درب های شرکت آتی درب پارس، مورد تأیید سازمان آتش نشانی می باشد.

لیست درب های مقاوم حریق در لینک زیر موجود می باشد.

http://125.tehran.ir/Portals/0/document/pishgiri/door-fireproof-98.11.14.pdf

4.5/5 (13 رای)
ارسال نظر
verification
زمان ثبت
دوشنبه 08 دی 1399 15:50
ایمان درخشش
عالی هستید و خدمات پس از فروش خوبی دارید. ممنون.
پاسخ
سلام، ممنون بخاطر نظرتون.