فوگ نازل آتش نشانی تفنگی حرفه ای (POK)

فوگ نازل یک قطعه از تجهیزات آتش نشانی است. یک فوگ نازل به طور مکانیکی آب را به قطرات ریز می شکند و آنها را به مانند مه پخش می کند. تنظیم خودکار یا دستی فوگ نازل ویژگی های حالت اسپری را ایجاد می کند که از نظر طول و عرض متفاوت است. آتش نشانان آموزش دیده از هر الگوی اسپری از فوگ نازل در شرایط مختلف استفاده می کنند.

فوگ نازل آتش نشانی تفنگی POK  نازلی کاملاً سازگار برای آتش‌سوزی در فضاهای محدود می باشد.

این نازل ساخته شده از آلیاژ آلومینیوم دارای یک سیستم تنظیم فشار فوق العاده فشرده و همچنین یک سیستم انتخاب جریان با یک دسته عملیاتی شاخص است. سر پخش کننده آن با دندانه های بریده از آلیاژ آلومینیوم، امکان تنظیم جت را در سه موقعیت (جت مستقیم، جت حمله، جت اسپری عریض) ارائه می دهد.

این نازل کاملاً با تکنیک Pulsing  تطبیق داده شده است، به آتش نشانان اجازه می دهد تا تست ceiling را با برگشت بسیار کم و کیفیت قطرات ریز انجام دهند که امکان کار بسیار کارآمد را در آتش سوزی های شهری فراهم می کند.

فوگ نازل آتش نشانی Pok قابلیت دستیابی به همان سرعت جریان نازل های معمولی با وزن سبکتر و اندازه کوچکتر را دارد. این نازل ها در انواع مختلفی موجود می باشند. این فوگ نازل از جمله نازل هایی است که امکان خاموش کردن آتش های ناشی از آتش سوزی های الکتریکی را فراهم می کند. این نسخه مجهز به دستگاه ایمنی است که از عبور تصادفی نگهدارنده نازل از یک جت کامل جلوگیری می کند. برای باز کردن قفل جت کامل، کاربر باید از یک ماشه زیر نازل استفاده کند.

آتش نشان ها معمولاً از فوگ های نازل با شلنگ های دستی استفاده می کنند. آب از طریق این شیلنگ ها با سرعتی بین 60 تا 180 گالن (227 تا 681 لیتر) در دقیقه پاشش می کند. نیروی برخورد آب با عنصر پخش کننده ویژه درون فوگ نازل، قطرات را به ذرات بخار مانند تبدیل می کند. بخار تولید شده شبیه یک مه مرطوب است و سطحی بزرگتری از یک جریان آب را می پوشاند.

یک فوگ نازل اتوماتیک به طور کلی طول و عرض مواد اسپری شونده را بر اساس فشار آب تنظیم می کند. نازل های دستی دارای دسته ای هستند که آتش نشان ها از آن برای تنظیم الگوی اسپری بدون توجه به فشار آب استفاده می کنند. نازل ممکن است طوری تنظیم شود که یک جریان مستقیم آب، یک مخروط با زاویه باریک، یا یک مخروط با زاویه باز منتشر کند. مه با زاویه باریک ممکن است حاوی جریان مرکزی آب نیز باشد. مه با زاویه باز نه تنها سطح بیشتری را می پوشاند بلکه به عنوان یک سپر برای محافظت از آتش نشانان عمل می کند.

 

فوگ نازل آتش نشانی تفنگی حرفه ای POK

 

 


جهت اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس بگیرید
021-57854
09128932367 (تماس در ساعات کاری)

 

 

 

 

https://www.aboutmechanics.com/what-is-a-fog-nozzle.htm

تعداد بازدید: 2158
4.6/5 (7 رای)
نازل شیردار سه حالتهنازل شیردار سه حالته تمام فلزی یک اینچفوگ نازل آتش نشانی آلمینیومی