انواع پتوهای نسوز آتش نشانی

در این مقاله انواع پتوهای نسوز آتش نشانی و مزایا و معایب هر کدام از آن ها را بررسی می کنیم. در مقاله پتوی نسوز آتش نشانی پس از معرفی این محصول و ویژگی های آن، دیدیم که پتوهای نسوز آتش نشانی برای آتش های کوچک مناسب می باشند. با توجه به اینکه بیشتر آتش سوزی ها در منازل در آشپزخانه ها اتفاق می افتد و استفاده از کپسول آتش نشانی برای تمامی ساکنین منزل مقدور نیست، لذا وجود یک پتوی نسوز آتش نشانی در منزل به دلیل استفاده بسیار راحت آن باعث می شود که از آسیب های جدی آتش سوزی احتمالی در آشپزخانه جلوگیری شود. در این مقاله ۵ مورد از انواع پتوهای نسوز آتش نشانی را شرح می دهیم و مزایا و معایب هر کدام را ذکر می کنیم.

انواع پتوهای نسوز آتش نشانی عبارتند از:

  • پتوی نسوز آتش نشانی JJ Care
  • پتوی نسوز آتش نشانی DIBBATU
  • پتوی نسوز آتش نشانی AOOHOOA
  • پتوی نسوز آتش نشانی فایبرگلاس Tonyko
  • پتوی نسوز آتش نشانی Inf-wayare

پتوی نسوز آتش نشانی JJ Care

JJ Care یکی از معتبرترین انواع پتوهای نسوز آتش نشانی است. این پتوها با استاندارد EN-1869-1997 برای خاموش کردن آتش ناشی از آشپزی مطابقت دارند. این پتو ها می توانند آتش تا 1076 درجه فارنهایت (580 درجه سانتیگراد) را مهار و خاموش کنند. این بسته شامل چهار پتوی ایمنی 39 × 39 اینچ (1 متر مربع)، به علاوه چهار قلاب برای آویزان کردن پتوها است.

پتوی نسوز اتش نشانی JJ Care

مزایای پتوی نسوز آتش نشانی JJ Care

این بسته شامل ۴ پتوی مجزا با قیمت مناسب است. در نتیجه از لحاظ اقتصادی بسیار به صرفه است. همچنین شامل 4 پتوی مجزا بوده که میتوان آن ها را در جاهای مختلف مانند آشپزخانه، اتاق خواب و ماشین استفاده کرد. قلاب های موجود در هر بسته باعث می شود پتو را در هر جایی که تمایل داشتیم قرار دهیم و آن را به راحتی آویزان کنیم.

معایب پتوی نسوز آتش نشانی JJ Care

دارای اندازه کوچکی هستند. در نتیجه برای آتش سوزی های بزرگتر قابل استفاده نیستند. همچنین، فاقد دستکش فایبرگلاس هستند که مزایای این دستکش را در پتوی نسوز آتش نشانی توضیح دادیم.

پتوی نسوز آتش نشانی DIBBATU

پتوی نسوز آتش نشانی DIBBATU یک پتو 39 × 39 اینچ (1 متر مربع) است که با پارچه فایبر گلاس طراحی شده است. این پتو برای آتش های تا 1076 درجه فارنهایت (یعنی 580 درجه سانتیگراد) مناسب است. در نتیجه این پتو می تواند برای بسیاری از آتش سوزی های آشپزخانه موثر باشد. این پتو به عنوان یک پتوی چند منظوره مورد استفاده قرار می گیرد. یعنی این پتو نه تنها در آشپزخانه بلکه در کنار شومینه، پخت و پزهای در فضای باز، در ماشین یا گاراژ و هنگام گردشگری به دلیل وزن بسیار کم آن قابل استفاده می باشد.

انواع پتوهای نسوز اتش نشانی DIBBATU

مزایای پتوی نسوز آتش نشانی DIBBATU

این محصول در بسته ۲ عددی عرضه می شود. در نتیجه می توان از آن در دو مکان مختلف استفاده کرد. علاوه براین به دلیل یکبار مصرف بودن این پتوها، داشتن یک پتوی جایگزین به عنوان پتوی یدک نیز گزینه ایده آلی است.

این پتوها با دستکش های رایگان عرضه می شوند. این دستکش ها مانع از آسیب پوستی هنگام استفاده می شوند.

معایب پتوی نسوز آتش نشانی DIBBATU

فقط دارای یک اندازه ثابت بوده و فاقد قلاب برای آویزان کردن هستند.

پتوی نسوز آتش نشانی AOOHOOA

این بسته حاوی 3 پتوی نسوز آتش نشانی است، هر کدام در ابعاد 39 × 39 اینچ (1 متر مربع) ارائه می شوند. این پتوها در آتش سوزی های تا 1076 درجه فارنهایت (580 درجه سانتیگراد) قابل استفاده می باشند، که دارای استاندارد قانونی برای انواع پتوهای آتش نشانی است.

پتوی نسوز اتش نشانی AOOHOOA

مزایای پتوی نسوز آتش نشانی AOOHOOA

این محصول شامل سه پتوی مجزاست که نسبت به گزینه های قبلی مورد بهتری است. از پتوی سوم می توان در ماشین یا گاراژ استفاده کرد.

دارای دستکش مجزا برای محافظت پوست دست در برابر فایبرگلاس است.

معایب پتوی نسوز آتش نشانی AOOHOOA

دستکش ها فقط برای فایبرگلاس هستند نه برای اطفاء حریق. همچنین، هیچ قلابی در این بسته برای آویزان کرن وجود ندارد.

پتوی نسوز آتش نشانی فایبرگلاس Tonyko

تونیکو یکی از محبوب ترین انواع پتوهای نسوز آتش نشانی است. زیرا به خریداران این امکان را می دهد که اندازه مورد نظر خود را انتخاب کنند. این پتوها در آتش سوزی های تا 1076 درجه فارنهایت (580 درجه سانتیگراد) قابل استفاده می باشند، که دارای استاندارد قانونی برای پتوهای آتش نشانی است.

انواع پتوهای نسوز اتش نشانی TONYKO

مزایای پتوی نسوز آتش نشانی فایبرگلاس Tonyko

به مصرف کنندگان اجازه می دهد اندازه مورد نظر خود را انتخاب کنند. در نتیجه شما می توانید از 5 اندازه 39×39 اینچ (1 متر مربع) تا 78×78 اینچ (2 متر مربع) را انتخاب کنید. آنها گزینه ای از پتوهای بزرگتر را برای افرادی که به دنبال یک پتوی نسوز آتش نشانی بزرگ هستند، ارائه می دهند.

معایب پتوی نسوز آتش نشانی فایبرگلاس Tonyko

فقط یک پتو در بسته وجود دارد و هیچ هدیه ای مانند قلاب یا دستکش برای استفاده از فایبرگلاس وجود ندارد.

پتوی نسوز آتش نشانی Inf-wayare

پتوی نسوز آتش نشانی Inf-wayare آخرین مدل از انواع پتوهای نسوز آتش نشانی است که معیارهای شخصی ما را برآورده می کند. این پتو از پارچه فایبر گلاس ساخته شده است و در اندازه های مختلف وجود دارد. این پتو در آتش 1076 درجه فارنهایت (580 درجه سانتیگراد) قابل استفاده است و می تواند در یک مکان مناسب در آشپزخانه آویزان شود. همه آنها دارای ویژگی هایی هستند که ما دوست داریم!

انواع پتوهای نسوز آتش نشانی Inf wayare

مزایای پتوی نسوز آتش نشانی Inf-wayare

مانند پتو نسوز آتش سوزی Tonkyo، به مصرف کنندگان این اجازه را می دهند که اندازه خود را هنگام پرداخت، انتخاب کنند. آنها اندازه هایی از 39 × 39 اینچ (1 متر مربع) تا 71 × 71 اینچ (1.8 متر مربع) ارائه می دهند.

معایب پتوی نسوز آتش نشانی Inf-wayare

به هنگام خرید این محصول، فقط یک پتو دریافت می کنید و هیچ آپشنی مانند قلاب یا دستکش در پکیجینگ این محصول وجود ندارد. اگر بخواهید این بسته را خریداری کنیم، بایستی قلاب های مخصوص را برای آویزان کردن این محصول تهیه کنید، که هزینه کلی را افزایش می دهد.

نحوه انتخاب پتوی مناسب از انواع پتوهای نسوز آتش نشانی

حال که انواع پتوهای نسوز آنش نشانی را شرح دادیم، چگونگی انتخاب از میان گزینه های موجود را شرح می دهیم تا بتوانید بهترین گزینه را انتخاب کنید.

چند ویژگی اصلی که ما شخصاً هنگام خرید یک پتوی نسوز آتش باید به آن توجه کنیم عبارتند از:

  • اندازه مناسب متناسب با نیاز ما
  • استفاده از مواد فایبر گلاس در پارچه
  • مطابق بودن با استاندارد EN-1869-1997 برای حریق ناشی از پخت و پز یعنی 1076 درجه فارنهایت (580 درجه سانتیگراد).

در این مقاله پتوهای نسوزی را ارائه کردیم که دارای شرایط زیر می باشند.

1) اندازه های مختلف انواع پتوهای نسوز آتش نشانی را شرح دادیم

پتوهای ضد حریق می توانند در اندازه های مختلف وجود داشته باشند. مصرف کنندگان که حداکثر انعطاف پذیری را در انتخاب سایز می خواهند، احتمالا ممکن است پتو Tonkyo را که در 5 سایز موجود است، انتخاب کنند.

پتوهای کوچکتر طوری طراحی شده اند که روی اجاق گاز را بپوشانند. اندازه آنها معمولاً 39 اینچ مربع (1 متر در 1 متر) است که برای قرار دادن روی اجاق گاز کوچک کافی است. 39 × 39 اینچ اندازه استانداردی است که می توانیم برای پتوی نسوز آتش نشانی در  آشپزخانه استفاده کنیم.

پتوهای ایمنی بزرگتر دارای مزایای دیگری هستند. به عنوان مثال، می توانند برخی از وسایل بزرگ را پوشش دهند یا می توانند دور شخصی را که لباسش آتش گرفته است بطور کامل بپیچند. بزرگترین مزیت پتوی Tonkyo این بود که یک پتو 79 × 79 اینچ (2 متر مربع) ارائه می دهد. جنبه منفی پتوهای بزرگتر این است که برای پرتاب کردن یا قرار دادن روی آتش ممکن است کمی سخت باشد. خوشبختانه پتوها کاملاً سبک هستند.

۲) ما بررسی کردیم که آیا از مواد فایبرگلاس ساخته شده است یا خیر

پتوهای نسوز آتش نشانی معمولاً از پارچه های فایبر گلاس ساخته می شوند. پارچه فایبر گلاس نرم و انعطاف پذیر است و در برابر حرارت و آتش مقاوم است. همه پتوهای آتش نشانی در این بررسی از مواد فایبرگلاس ساخته شده اند زیرا این حداقل استاندارد برای محصولاتی است که ما برای خود انتخاب کرده ایم.

جنبه منفی پارچه فایبرگلاس این است که فایبرگلاس در صورت عدم دقت می تواند به پوست و لباستان آسیب برساند. تماس فایبرگلاس با پوست باعث ایجاد خارش می شود. همچنین تمیز کردن فرش در صورت تماس فایبرگلاس با آن بسیار دشوار است.

اگر نگران دست زدن به پارچه فایبرگلاس هستید، به برخی از برند ها، مانند پتوی نسوز آتش نشانی DIBBATU توجه کنید که به همراه یک دستکش برای حداقل تماس با پوست عرضه می شود.

3) ما رتبه ایمنی آتش را بررسی کردیم

تمامی پتوهای نسوز ارائه شده برای آشپزخانه منزل تحت استاندارد ایمنی EN-1869-1997 هستند. این استاندارد اطمینان می دهد که پتوها برای آتش سوزی ناشی از پخت و پز تا دمای 1076 درجه فارنهایت (580 درجه سانتیگراد) قابل استفاده هستند. تمام پتوهای این بررسی در زمان تحقیق با این استاندارد مطابقت داشتند.

در این مقاله و مقاله ” پتوی نسوز آتش نشانی “، پاین محصول را به طور کامل معرفی کردیم و انواع مختلف آن را برای انتخاب هر چه راحتتر و بهتر متناسب با شرایط و نحوه استفاده شرح دادیم. امیدواریم با مطالعه این دو مقاله بتوانید مناسب ترین و ساده ترین محصول اطفای حریق خود را به درستی تهیه کنید.

منبع:

https://firefightergarage.com/best-fire-blankets/

لطفا به این مطلب امتیاز بدهید.

میانگین امتیازها 5 / 5. تعداد رای‌ها: 1

نخستین شخصی باشید که به این مطلب رای می‌دهید

اشتراک گذاری: