زمان جایگزینی کپسول آتش نشانی

با کپسول های آتش نشانی قدیمی که ممکن است به پایان عمر مفید خود رسیده باشد، چه باید کرد؟ برای اطلاعات بیشتر، ادامه مطلب را بخوانید!

طول عمر یک خاموش کننده قابل حمل

عمر یک کپسول آتش نشانی قابل حمل چقدر است؟ با مراقبت مناسب، کپسول ها باید حدود 10 تا 12 سال دوام داشته باشند. خاموش ککنده ها باید در فواصل 10 ساله به صورت هیدرواستاتیک تست شوند تا وضعیت سیلندر تأیید شود. در صورت موفقیت در آزمون، می توان کپسول را دوباره شارژ کرد و برای سالهای زیادی از آن استفاده کرد.

جایگزین کپسول آتش نشانی

زمانی که باید کپسول آتش نشانی خود را جایگزین کنید

خاموش کننده های یکبار مصرف که برای مصارف خانگی قابل قبول بوده و قابل شارژ نیستند، باید هر 12 سال تعویض شوند. در مورد خاموش کننده های قابل شارژ با درجه تجاری، در صورت نمایش هر یک از شرایط زیر با یک پیمانکار کپسول آتش نشانی دارای مجوز مشورت کنید:

  • کاهش فشار آهسته با توجه به اینکه برای مدت طولانی استفاده نشده است
  • نازل های ترک خورده و مسدود شده
  • دسته های لرزان یا شکسته
  • پین گم شده یا شکسته
  • یک تست هیدرواستاتیک ناموفق
  • پوسته بیرونی آسیب دیده
  • عدم وجود برچسب های بازرسی

با یک خاموش کننده آتش که در بازرسی ناموفق بوده، باید چه کار کنم؟

در زمان های خاص، قطعات ممکن است تعمیر شوند، به خصوص اگر کپسول آتش نشانی جدید باشد. اگر مطمئن نیستید که باید یک کپسول آتش نشانی آسیب دیده را تعویض یا تعمیر کنید، برای بازرسی با شرکت همیار انرژی تماس بگیرید. ما براساس آنچه دريافت مي كنيم مشاوره تخصصي ارائه خواهيم داد اگر معلوم شود که شما باید کپسول های خود را جایگزین کنید، نمی توانید آنها را فقط دور بریزید زیرا عوامل خاموش کننده مواد خطرناک محسوب می شوند. نباید از این مواد شیمیایی سواستفاده شود. در اینجا نحوه کار با خاموش کننده قدیمی منقضی شده یا آسیب دیده آورده شده است:

  • اگر کپسول شما به طور جزئی یا کامل شارژ شده است، با آتش نشانی تماس بگیرید و از آنها بپرسید که آیا این کار را انجام می دهند یا خیر، در غیر این صورت، کپسول را به یک مرکز دفع زباله های خطرناک برسانید.
  • اگر کپسول شما خالی است، اهرم را فشار دهید تا اطمینان حاصل شود که هیچ فشاری در داخل شما باقی نمی ماند. می توانید با همیار انرژی یا یک مرکز بازیافت تماس بگیرید تا در مورد دور ریزی مایع کنسانتره سوال کنید.

منبع:

https://www.fireline.com/what-should-i-do-with-older-fire-extinguishers/

لطفا به این مطلب امتیاز بدهید.

میانگین امتیازها 3 / 5. تعداد رای‌ها: 2

نخستین شخصی باشید که به این مطلب رای می‌دهید

اشتراک گذاری: