چکاپ دوره ای دتکتور دود

چکاپ دتکتور

برای امنیت خانواده و مشتریان شما هیچ چیز مهمتر از ردیاب های دود (دتکتور) و هشدار دهنده ها در ساختمان نیست. این دستگاه ها به ساکنان محل، ایجاد دود یا آتش سوزی را اطلاع می دهند و زمان کافی را برای خروج ایمن از ساختمان باقی می گذارند. اگر قصد دارید که با جزئیات بیشتری با این دستگاه آشنا شوید، یهتر است که به مقاله دتکتور یا آلارم تشخیص دود مراجعه کنید. همچنین می توانید برای آشنایی هرچه بیشتر با موارد ضروری در استفاده از دتکتور به مقاله “مواردی که باید در استفاده از دتکتور یا سنسور دود دانست ! ” مورد بررسی قرار دهید.

و اما برخی فعالیتهای تعمیر و نگهداری برای اطمینان از عملکرد صحیح دتکتورها وجود دارد. برای یادگیری اینکه هر چند وقت یکبار باید دتکتورهای دود را بررسی کنید، در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

چرا باید دتکتور های دود را بررسی کنید؟

دستگاه های الکترونیکی به مرور دچار فرسایش شده و ضعیف تر می شوند. از قدرت باتری ها کاسته شده و در نتیجه آن دتکتورهای دود با گذشت زمان حساسیت کمتری نسبت به محیط پیرامون خود پیدا می کنند. همچنین گرد و غبار و گرد و غبار نیز می توانند بر عملکرد این دستگاه ها تأثیر بگذارد. شما باید مرتباً دتکتورهای دود خود را بررسی کرده و باتری آنها را تعویض کنید. در حقیقت، یک روش خوب این است که هر وقت در پاییز و بهار ساعت خود را عوض می کنید، باتری های دتکتورهایتان را نیز تعویض کنید. برخی از دتکتورهای جدید، باتری های طولانی مدت دارند که نیازی به تعویض ندارند.

دتکتورهای دود با باتری

این دتکتورهای دود به راحتی می توانند دارای باتری فرسوده باشند و باید ماهانه بررسی شوند. حتی بهتر است که عملکرد آزمون را بیشتر بررسی کنید. حتی اگر دتکتورهای شما جدبد هستند، باتری های دست دوم را در دتکتورهای خود قرار ندهید. به محض قرار دادن باتری، عملکرد آنها را بررسی کنید تا مطمئن شوید به درستی کار می کنند. شما همیشه می توانید برای مشاوره حرفه ای با کارشناسان همیارانرژی تماس بگیرید.

 

دتکتور همیار انرژی

دتکتورهای دود سیم دار

دتکتورهای دود سیم دار با سیستم برق خانه شما تأمین می شوند. آنها معمولاً باتری پشتیبان دارند، بنابراین در صورت قطعی برق هنوز هم کار می کنند. حتی اگر این دستگاه از طریق برق خانه شما کار می کند، شما هنوز هم باید باتری ها را بررسی کنید. دتکتورهای سخت افزاری باید هر ماه آزمایش شوند. این کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که دستگاه منبع الکتریکی خوبی دارد و باتری ها به درستی کار می کنند.

سوء عملکرد

در حالی که دتکتورهای شما بسیار قابل اعتماد هستند، اما باز هم می توانند از کار بیفتند. اگر دتکتورهای دود شما با صدای کم و یا با صدای جیر جیر، شروع به کار می کند، این ممکن است نشانه این باشد که باید سریعاً باتری ها را تعویض کنید. اگر هنگام پخت و پز زنگ هشدار به صدا درآمد، ممکن است بخواهید دودتان را کمی دورتر از آشپزخانه بردارید. اگر ردیاب شما مستعد هشدارهای نادرست است یا اگر آلارم هشدار کوتاه می دهد بدون اینکه کسی آن را لمس کند، از دفترچه راهنما کمک گرفته یا برای بازرسی با یک متخصص تماس بگیرید.

خدمات حفاظت از آتش از همیارانرژی

خواه آشکارساز دود، کپسول آتش نشانی یا سیستم اسپرینکلر اتوماتیک در ملک تجاری خود نصب کرده باشید، می توانید برای مشاوره از کارشناسان همیارانرژی کمک بگیرید.  برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی کمک به املاک مسکونی یا املاک تجاری شما، می توانید از طریق پل های ارتباطی زیر با کارشناسان شرکت همیار انرژی در ارتباط باشید:

021-57854

09128932367 (تماس در ساعات کاری)

 

منبع:

https://www.fireline.com/how-often-should-i-check-on-my-smoke-detectors/

لطفا به این مطلب امتیاز بدهید.

میانگین امتیازها 3.6 / 5. تعداد رای‌ها: 5

نخستین شخصی باشید که به این مطلب رای می‌دهید

اشتراک گذاری: