کپسول آتش نشانی آب و فوم

خاموش کننده های آب و فوم برای استفاده در آتش سوزی های کلاس A و B مناسب هستند. کپسول آتش نشانی آب و فوم مخصوصاً برای استفاده در آتش سوزی هایی که آتش به وسیله چوب، کاغذ و منسوجات ایجاد می شوند، باعث خنک شدن شعله با تبخیر آب موجود در کف می شوند. این کپسول در مقابله با گازهای قابل اشتعال تبحر دارد، زیرا کف باعث ایجاد مانعی بین شعله و سوخت می شود.

کپسول آتش نشانی آب و فوم

یکی دیگر از ویژگی های خوب کپسول آتش نشانی آب و فوم این است که این ماده غیر سمی است و به بیشتر مواد آسیب نمی رساند. دارای یک نازل اسپری است که در صورت استفاده ناحیه وسیعی را پوشش می دهد و در عرض چند ثانیه با موفقیت شعله را خاموش می کند.

کپسول های آب و فوم چگونه کار می کنند؟

خاموش کننده های فوم یک وسیله سریع و قدرتمند برای مقابله با مایعات قابل اشتعال هستند. آنها این کار را با ایجاد یک کاور کف که آتش را خفه می کند و تأمین اکسیژن برای آتش را کاهش می دهد، انجام می دهند و در نهایت می توانند به سرعت از احتراق مجدد و افزایش شعله های آتش جلوگیری کنند.

کپسول های آب و فوم برای استفاده از کجا مناسب ترند؟

خاموش کننده های آب و فوم برای خانه ها، آپارتمان ها، اتومبیل ها و قایق ها بسیار محبوب هستند.

همچنین مناسب بودن برای استفاده در آتش سوزی های کلاس A، که شامل چوب، کاغذ و منسوجات است، استفاده از آنها را در ادارات مرسوم ساخته است.

کپسول های آتش نشانی آب و فوم در اندازه کوچک، مناسب برای استفاده در اتومبیل و دیگر وسایل نقلیه بوده، زیرا کوچک و جمع و جور هستند و به راحتی و در سریع ترین زمان ممکن توسط یک براکت نصب می شوند.

چگونه می توان یک کپسول آب و فوم را شناسایی کرد؟

روش تشخیص کپسول آتش نشانی آب و فومهمانطور که در تصویر زیر مشاهده می شود، خاموش کننده های آتش Foam به راحتی توسط یک برچسب کرم رنگ قابل شناسایی هستند. بدنه اصلی باید قرمز باشد تا با استانداردهای NFPA مطابقت داشته باشد و حتما باید یک بنر بزرگ کرم در قسمت بالای قسمت جلوی کپسول با نوشته قرمز با عنوان “Foam” روی آن ها درج شده باشد.
کپسول آتش نشانی آب و فوم قدیمی دارای یک بدنه کاملاً کرم رنگ هستند. اینها دیگر با استانداردهای NFPA مطابقت ندارند و دستور دوستداران محیط زیست بایستی استفاده از آنها کنار گذاشته شود.

 

همانطور که می دانید کپسول های آتش نشانی انواع مختلفی دارند، که برای آشنایی با هر کدام به شما پیشنهاد می کنیم تا مقاله با عنوان ” انواع کپسول آتش نشانی ” را بررسی و مطالعه کنید.

همچنین در صورتی که قصد خرید کپسول آتش نشانی را دارید، قادر خواهید بود با مراجعه به بخش ” حرید کپسول آتش نشانی ” فروشگاه هایپرفایر، ثبت سفارش و خرید خود را نهایی کنید.

 

لطفا به این مطلب امتیاز بدهید.

میانگین امتیازها 5 / 5. تعداد رای‌ها: 2

نخستین شخصی باشید که به این مطلب رای می‌دهید

اشتراک گذاری: