13 واقعیت در مورد شغل آتش نشانی

آیا تا به حال به واقعیت هایی در مورد شغل آتش نشانی فکر کرده اید؟ آیا می دانید که بیشتر افرادی که در گروه های آتش نشانی کار می کنند از آنهاچه سوال هایی می شود؟
تعداد کمی از ما می دانیم که آتش نشانان در واقع مجبورند که حتی گربه های ترسیده را از زیر درختان نجات دهند، یا لباس فرم آنها می تواند در برابر ضربه مستقیم شعله مقاومت کند و همچنین آنها لوله ها را تعمیر می کنند ، فلزات را می برند. آماده هستید که بدانید چرا؟

Bright Side نیمی از واقعیت هایی در مورد شغل آتش نشانی را جمع آوری کرد، این حقایق ممکن است نظر شما را در مورد این حرفه شگفت انگیز تغییر دهند. و در پایان مقاله خواهید آموخت که نژاد سگ به عنوان سمبل آتش نشانان چیست؟

13. لباس فرم آنها تا 2200 درجه فارنهایت را تحمل می کند.

لباس یک آتش نشان از مواد ویژه ای ساخته شده است که می تواند تا 2200 درجه فارنهایت را تحمل کند و فرد را از اسیدهای غلیظ و جذب قلیایی محافظت کند. بسیاری از مواد موجود در زمین در چنین دمای بالایی ذوب می شوند.

مقاومت لباس آتش نشان ها

12. آتش نشانان فاقد هرگونه سبیل یا پیرسینگ روی صورت می باشند.

شرایط صورت آتش نشان
یک آتش نشان از ماسک اکسیژن استفاده می کند. طبق مقررات ایمنی، صورت نباید هیچ چیز اضافه، پرسینگ و یا مویی داشته باشد تا ماسک بتواند کاملا محکم شود.

11. هیچ چیزی در یک ساختمان در حال سوختن، شنیده و دیده نمی شود.

واقعیات صحنه آتش سوزی

در فیلم ها می بینیم که آتش نشانان می توانند به راحتی درون یک ساختمان در حال سوختن حرکت کنند ، به سرعت مجروحان را پیدا کرده و ماسک خود را برمی دارند تا آن را بر روی شخصی که نیاز به کمک دارد قرار دهند. در حقیقت، یک آتش نشان نمی تواند ماسک خود را بر دارد زیرا از دود غلیظ خفه می شود. آنها همچنین چیزی را نمی توانند ببینند و صدای مهیب شعله های آتش اجازه نمی دهد صدای فریاد کمک کسی را بشنوند.

بزرگترین دشمن همه آتش نشانان Backdraft است. Backdraft به این صورت اتفاق می افتد که آتش سوزی در یک اتاق بسته به دلیل کمبود اکسیژن خاموش شده است اما با باز شدن درب یا پنجره، به دلیل اینکه اکسیژن تامین می شود، به یکباره انفجار مهیبی از آتش رخ میدهد. این پدیده در فیلم Backdraft نشان داده شده است.

10. یک آتش نشان 5 تا 30 کیلوگرم روی بدن خود می پوشد.

لباس آتش نشان ها
این رقم بسته به اینکه لباس فرم از چه ساخته شده باشد و چه لباس در آن گنجانده شود متفاوت است. اما نمی توان انکار کرد که آتش نشانان فقط در صورت آمادگی جسمی مناسب می توانند کار کنند.

9. زنان از دهه 1800 تاکنون هم تراز با مردان کار کرده اند.

زنان آتش نشان

مولی ویلیامز اولین زنی در جهان بود که از همان ابتدای قرن نوزدهم آتش سوزی را هم سطح و در کنار مردان خاموش کرد. بعداً، به نظر می رسید تیپ های زنانه، سبکی جداگانه دارند. در حقیقت، هر مردی نمی تواند از پس این شغل خطرناک برآید، بنابراین نمی توان آن زنانی را که به عنوان آتش نشان کار می کنند، “جنس ضعیف” نامید.

8- آنها در هر شرایطی آماده کمک هستند.

آتش نشانان فداکار

کار یک آتش نشان محدود به آتش سوزی نیست. این قهرمانان در هنگام وقوع سیل، زلزله، بلایای مصنوعی و اقدامات تروریستی مردم را نجات می دهند.
آنها حتی در صورت نیاز کمک های اولیه قبل از رسیدن پزشکان را انجام می دهند. همچنین در حرفه هایی در حوزه لوله کشی، برق، مکانیک، روانشناس و حتی دستیار پزشک فعال هستند. در برخی کشورها، ماشین های آتش نشانی تجهیزات و دستگاه های ویژه ای برای احیای قربانیان دارند.

آتش نشانان و نجات کودک

گاهی اوقات آتش نشانان هنگام برخورد با بچه ها به شوخ طبعی و مهارت خاصی نیاز دارند. به عنوان مثال این بچه کوچک در را به روی مادرش که خارج از ماشین است، قفل کرده است، مادرش مجبور شد با آتش نشانی تماس بگیرد و آنها موفق شدند او را از ماشین پیاده کنند. آتش نشان ها واقعاً بچه های باحالی هستند!

7. آنها حیوانات را زمانیکه دیگر هیچ امیدی برای نجاتشان نیست، نجات می دهند !

آتش نشانان و نجات حیوانات
سازمان آتش نشانی در مورد حیواناتی که دچار مشکل می شوند، موارد اضطراری زیادی را تجربه می کند. اگر گاو در حفره ای گیر کند، سگی در چاه افتد، یا گربه ای در یک لوله باریک آبی گیر کرده باشد، آتش نشانان خواهند آمد و تمام تلاش خود را برای نجات آنها انجام خواهند داد.

بسیاری از آلارم ها به دلیل تماس گرفتن های اشتباه از طریق تماس گیرنده ها یا کودکان به منظور فریب دادن و دست انداختن آتش نشانان، ایجاد می شود، اما حتی اگر هشدارهای دروغین به طور مداوم از همان شماره خاص باشد، آتش نشانان موظف هستند هر بار خود را به محل برسانند، زیرا ممکن است در آن زمان واقعا آتش سوزی ایجاد شده باشد.

6. شیفت کاری می تواند بیش از 24 ساعت طول بکشد.

شیفت کاری آتش نشانان

شیفت ها معمولاً 24 ساعت و پس ار آن با وقفه استراحت به مدت 48 ساعت یا 10-12 ساعت برای 3-4 روز متوالی ادامه دارند. در هنگام آتش سوزی های بزرگ و سایر موارد اضطراری، آتش نشانان می توانند بدون استراحت بیش از یک روز کار کنند.

5- لباسهایشان را در کمد می گذارند تا بتوانند ظرف چند ثانیه آن را بپوشند.

کمد آتش نشانان

آتش نشانان وسایل را طوری جمع می کنند که بتوانند در یک ثانیه به چکمه ها و شلوار خود را بپوشند، در ثانیه بعد کت بپوشند و کلاه ایمنی خود را بگیرند و سوار ماشین شوند. آنها فقط چند دقیقه فرصت دارند تا آماده شوند و مکالمه برای رسیدن به مقصد داشته باشند، چون با هر ثانیه تاخیر ممکن است، کسی جانش را از دست بدهد.

4. پیش از این، افراد با لباس خیس برای خاموش کردن آتش وارد ساختمان ها می شدند. امروزه دقیقا برعکس این اجرا می شود.

آتش نشان و لباس خیس

در گذشته، آتش نشانان ژاپنی از تکنیک ویژه اطفاء حریق استفاده می کردند: آنها با لباس خیس به خانه ای در حال سوختن می رفتند تا آتش نگیرند، در حالی که برای جلوگیری از گسترش بیشتر آتش دیوارها را تخریب می کردند و سپس منتظر خاموش شدن آتش بودند. این روش تا پایان قرن نوزدهم باعث کاهش قابل توجه تعداد قربانیان و تعداد آتش سوزی های مهم شد.

امروز آب در اتومبیل آورده می شود و کافی است 5-10 دقیقه دوام بیاورد. درواقع این زمان برای خاموش کردن آتش کافی است، سپس آتش نشانان نزدیکترین هیدرانت یا استخر را که می توانند آب را از آنجا پمپ کنند، پیدا می کنند . آتش نشانان نه تنها لازم است حرکت آتش را محدود کنند بلکه سعی دارند آن را در اسرع وقت کاملاً از بین ببرند.

6. اگر خانه ای فضای آزاد زیادی داشته باشد و تقریباً در و دیوار نباشد ، به سرعت کبریت می سوزد.

تفاوت خانه بزرگ و کوچک در فرآیند آتش سوزی
100 سال پیش خاموش کردن آتش سوزی آسان تر بود. در آن خانه ها با تعداد زیادی اتاق، دیوارها و درها به جلوگیری از گسترش سریع آتش کمک کردند. اگر خانه فضای خالی زیادی داشته باشد ، مانند بسیاری از خانه های امروز ، آتش به سرعت گسترش می یابد و منطقه وسیعی را تصرف می کند و خاموش شدن آن دشوار است. اغلب اوقات ، آتش سوزی در آشپزخانه اتفاق می افتد. تقریباً از هر سه مورد مرگ ناشی از آتش سوزی در خانه ها، دو مورد در خانه های بدون هشدار دهنده های آتش، مانند دتکتور، رخ می دهد.

2. بسیاری از آتش سوزی ها به جای آتش نشانان حرفه ای توسط داوطلبان خاموش می شوند.

آتش نشانان داوطلب

در بسیاری از کشورها، داوطلبان در آتش نشانی کار می کنند زیرا دولت پول لازم برای حفظ چنین خدماتی را ندارد. به عنوان مثال، در شیلی، ده ها هزار آتش نشان داوطلب هستند که ماهانه هزینه می پردازند و آموزش های ویژه می بینند. آنها بمبروس نامیده می شوند.

1. آیا Dalmatian سگ رسمی آتش نشانان است؟

سگ رسمی آتش نشانان

در گذشته، سگ های دالماتیانی جلوتر از نیروهای آتش نشانی می دویدند و راه را برای عبور اسب ها باز می کردند. این نژاد با بی باکی، توانایی سریع یادگیری دارد و همچنین این نژاد توانایی این را دارد که سریعا با سایر حیوانات با زبانی مشترک ارتباط برقرار کند. آنها قبلاً با اسب های برگزیده ای که برای برقراری فرم خوب نیاز به ارتباط دارند، کنار هم زندگی می کردند.

به یاد داشته باشید که آتش نشان بودن یک حرفه ساده نیست بلکه یک سرنوشت است!

عشق به حرفه آتش نشانی

برای بسیاری از مردم ، نجات جان، کمک به دیگران و به چالش کشیدن خطرات یک رویای کودکی است. به لطف چنین افرادی، ما می دانیم که هر آتش نشان در واقع یک ابرقهرمان واقعی است که زندگی و سلامتی خود را روزانه به خطر می اندازد. ما از آنها برای کارشان تشکر می کنیم!

آیا در خانواده شما هم آتش نشان وجود دارد؟ از دیگر واقعیت هایی در مورد شغل آتش نشانی آگاهی دارید؟ خوشحال میشیم اونارو در نظرات با ما وبقیه دوستان به اشتراک بذارید!

 

منبع:

https://brightside.me/wonder-people/13-facts-about-firefighting-that-show-a-different-side-of-the-job-466560/

لطفا به این مطلب امتیاز بدهید.

میانگین امتیازها 4.3 / 5. تعداد رای‌ها: 12

نخستین شخصی باشید که به این مطلب رای می‌دهید

اشتراک گذاری: