4 مدل دتکتور مناسب کسب و کار شما

هر کسب و کاری به بهترین مدل محافظتی در برابر آتش نیاز دارد. چهار نوع دتکتور آتش وجود دارد که افراد متخصص در حوزه آتش نشانی می توانند در مورد آنها به شما مشاوره دهد. گرما و دود دو جز اصلی در آتش سوزی هستند و این موارد از آن دسته ای هستند که آتش و گسترش آتش را بسیار خطرناک می کنند. به همین دلیل است که باید بسته به شرایط کسب و کار خودتان هر کدام را که مورد نیازتان است، استفاده کنید.

دتکتور
یونیزه شدن

دتکتور های یونیزه هر زمان که وجود دود را تشخیص می دهند فعال می شوند. این دتکتور ها دارای دو صفحه فلزی در داخل خود هستند که جریان الکتریکی به عقب و جلو جریان دارد. وقتی دود به محفظه می رسد ، جریان را قطع می کند، که زنگ هشدار را نشان می دهد. دتکتور های مبتنی بر یونیزه بهتر است در مکانهایی استفاده شوند که می توانند به سرعت آتش سوزی گسترش یابد، مانند آشپزخانه های تجاری.

فوتوالکتریک

دتکتور های آتش فوتوالکتریک مشابه نمونه های یونیزه شده خود هستند. با این حال، آنها به جای جریان الکتریکی به نور متکی هستند. دود ورودی به محفظه این واحدها باعث ایجاد اختلال در پرتوهای نوری می شود که این دتکتور ها تولید می کنند. هر زمان این اتفاق می افتد، آلارم فعال می شود. دتکتور های آتش فوتوالکتریک دارای دو مزیت مفید نسبت به دتکتور های مبتنی بر یونیزاسیون هستند. آنها می توانند آتش سوزی های کوچکتر را شناسایی کنند و همچنین کمتر باعث ایجاد هشدار کاذب می شوند.

حرارت

در حالی که همه می فهمند که آتش سوزی چقدر خطرناک است، اما خطر آتش سوزی همیشه خود آنها نیست. گرما نیز مشکلی ایجاد می کند زیرا گرمای شدید باعث گسترش آتش می شود. گرما همچنین می تواند در بیشتر مواقع، باعث ایجاد آلارم در دستگاه های آلارم آتش سوزی شود. دتکتور های حرارتی به اندازه سایر دتکتور های حریق که معمولاً در تأسیسات تجاری استفاده می شوند حساس نیستند. این می تواند یک اشکال باشد، به ویژه در ساختمانهایی که میزان بیش از حد بخار، گرد و غبار و رطوبت معمول است. درعوض، این دتکتور ها برای ساختمانهایی که فعالیتهای انسانی آنها را بطور معمول مشاهده نمی کنند، یک مزیت محسوب می شوند، مانند انبارها و سایر امکانات ذخیره سازی، مناسب ترند.

یونیزاسیون / فوتوالکتریک

گاهی اوقات، استفاده از دو نوع دتکتور آتش، از یک نوع بهتر است. خوشبختانه دتکتور های یونیزاسیون و فوتوالکتریک را می توان در همان واحد قرار داد. این دتکتور ها میزان دود در ساختمان شما را ردیابی می کنند و وقتی بیش از حد جمع شود، دود فعال می شود. با این حال  در صورت گرم شدن بیش از حد فعال نمی شوند، زیرا فاقد سنسور حرارت هستند.

فروش تجهیزات آتش نشانی همیار انرژی

اگر برای تهیه تجهیزات آتش نشانی کسب و کار یا منزل خود به دنبال مرکز و یا شرکتی تخصصی در این زمینه هستید، همیار انرژی شما را تحت پوشش قرار می دهد. شرکت همیار انرژی سال هاست که با ارائه تجهیزات آتش نشانی به صورت تخصصی، در حال محافظت از مردم و املاک در برابر آتش سوزی می باشد – و تجربیات ما در این زمینه پس از سال ها تلاش نتایج و بازخوردهای عالی را به ما نشان می دهد! ما به خدمات عالی مشتری، تخصص و اظمینان در خدمات پس از فروش مشهور هستیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چگونه می توانیم به املاک مسکونی یا تجاری شما کمک کنیم، به صورت آنلاین به وبسایت همیار انرژی مراجعه کرده و یا به منظور مشاوره یا خرید دتکتور و سایر محصولات آتش نشانی با شماره تلفن های 02157854 و 09128932367 در ساعات کاری تماس حاصل فرمایید.

همچنین در صورت نیاز به تهیه انواع دتکتور قادر خواهید بود در فروشگاه تجهیزات آتش نشانی هایپر فایر به نشانی www.hyperfire.ir ثبت سفارش نمایید.

فروشگاه تجهیزات آتش نشانی هایپرفایر، اولین و بزرگترین فروشگاه اینترنتی تخصصی تجهیزات آتش نشانی در ایران

 

 

منبع:

https://www.fireline.com/4-fire-detectors-business/

لطفا به این مطلب امتیاز بدهید.

میانگین امتیازها 3 / 5. تعداد رای‌ها: 2

نخستین شخصی باشید که به این مطلب رای می‌دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره آتش نشانی 57854-021

مشاوره و خدمات آتش نشانی,تاسیسات و ایمنی,فروش تجهیزات و لوازم,بوستر پمپ,طراحی تاسیسات مکانیکی و برقی,اخذ تاییدیه,فروش و شارژ کپسول آتش نشانی,پودر و گاز,co2,اجرای اعلام و اطفای حریق,اسپرینکلر newage