همیار انرژی

آتشسوزی زندان اوین

آتشسوزی زندان اوین
91
24 مهر 1401

چگونه اوین طعمه حریق شد ؟

شامگاه شنبه (۲۳ مهرماه) بند محل نگهداری اراذل و اوباش شاهد ناآرامی و درگیری این عناصر در زندان بود که منجر به درگیری این افراد با پرسنل زندان اوین شد. ساعاتی پیش بود که تصاویری از بروز آتش سوزی در زندان اوین تهران در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد. پیگیری‌ها از سازمان زندان‌ها نشان می‌دهد در پی درگیری بین تعدادی از زندانی‌های محکومیت مالی و سرقت یک کارگاه کارآفرینی زندان دچار حریق می‌شود.

پس از بروز درگیری و آتش گرفتن کارگاه خیاطی بند زندانیان محکومیت مالی و سرقت انتظامات زندان برای کنترل درگیری وارد عمل شده و ایستگاه آتش نشانی مستقر در زندان نیز بلافاصله عملیات اطفا حریق را آغاز کرده و هم اکنون اتش سوزی مهار و خاموش شده است و نیروی انتظامی هم جهت کمک به برقراری هر چه زودتر آرامش در اوین به انتظامات زندان کمک کرده است.

بر اساس این گزارش درگیری بین زندانیان نیز با ورود انتظامات زندان تحت کنترل درآمده است و زندان اوین در حال حاضر کاملاً تحت کنترل و آتش سوزی نیز اطفا شده است.

گزارش تکمیلی از مقابل زندان اوین

در حال حاضر فضا کاملاً آرام است و ماموران امنیتی و انتظامی در منطقه حضور دارند اما برخلاف برخی شایعات خبری از تجمع یا شعار نیست.

ماشینهای اطفای حریق و امدادی نیز همچنان در اطراف اوین حاضر هستند با این حال غیر از یک دود مختصر، اثری از آتش دیده نمی‌شود و مشخص است که  آتش به طور کامل اطفا شده است.

سید جلال ملکی سخنگوی آتش نشانی هم  از مهار حریق در زندان اوین خبر داد و گفت: آتش‌نشانان در حال لکه‌گیری هستند و علت حادثه توسط کارشناسان در دست بررسی است.

ماموران یک ایستگاه که داخل محوطه داخل زندان بیش از 10 سال است قرار دارد به مدت زمان یک دقیقه در محل حادثه حاضر شدند.

ماموران ایستگاه‌های آتش‌نشانی دیگر نیز به همراه تجهیزات در محل آتش‌سوزی حاضر شدند، محل آتش سوزی یک کارگاه خیاطی بود که دچار آتش‌سوزی شده بود.

جزییات آتش‌سوزی زندان اوین

در شامگاه شنبه زندانیان بند 6 و بند 7 که بند مخصوص سارقان و بند محکومان مالی است با یکدیگر درگیر می‌شوند اما به دلیل درگیر شدن تعداد قابل توجهی از این زندانیان با یکدیگر، وکیل بندها با کمک نیروهای حراست سعی در متفرق کردن زندانیان می‌کنند که در این حین، برخی زندانیان با سواستفاده از فضای پیش آمده، انبار لباس را آتش می‌زنند.

وی گفت: مدیریت زندان از آتش نشانی برای اطفای حریق کمک می‌گیرد و بعد از مدتی آتش خاموش می‌شود و اوضاع تحت کنترل قرار می گیرد.

این مقام امنیتی با بیان اینکه بسیاری از اعضای بند 6 و 7 زندان در این درگیری مشارکت نداشتند، گفت که به رفتار افراد موثر در این درگیری رسیدگی خواهد شد.

این مقام مسئول همچنین تاکید کرد که در درگیری امروز زندانیان، هیچ زندانی امنیتی دخالت نداشت و اساساً بند مرتبط با زندانیان امنیتی از بندهای سارقان و محکومان مالی جداست و با آن فاصله دارد.

دادستان تهران: درگیری زندان اوین ارتباطی با اغتشاشات اخیر ندارد.

دادستان تهران نیز می‌گوید: اوضاع زندان اوین از ساعاتی پیش ارام شده است و آرامش برقرار است .

وی تاکید کرد درگیری امروز زندانیان هیچ ارتباطی با اغتشاشات اخیر ندارد و اساساً بند مرتبط با زندانیان امنیتی از بندهای سارقان و محکومان مالی که آتش و درگیری آنجا رخ داده جداست و با آن فاصله دارد.

افراد محلی می‌گویند در ۲۰ دقیقه گذشته حداقل چهار مرتبه صدای انفجار از محل آتش سوزی زندان اوین شنیده شده است.

در ادامه این گزارش آمده است: از دقایقی قبل تصاویری از محوطه زندان اوین منتشر شده که نشان می‌دهد آتش سوزی گسترده در این زندان صورت گرفته است. افراد محلی می‌گویند در ۲۰ دقیقه گذشته حداقل ۴ مرتبه صدای انفجار از محل آتش سوزی شنیده شده است

وی درباره آمار فوتی و مصدومین این حادثه نیز گفت: این حادثه تاکنون هیچ فوتی نداشته و آمار مصدومین نیز تاکنون ۸ نفر است.

آتشسوزی زندان اوین

دسته بندی همیار رسانه

فهرست مطالب

دانلود محتوا

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید

جهت ثبت درخواست شارژ کپسول آتش نشانی فرم زیر تکمیل فرمایید

    نام درخواست کننده


    نیاز به مشاوره دارید؟

    021-57854

    مشاوره - خرید و شارژ کپسول آتش نشانی داخلی 100

    مشاوره و خرید تجهیزات اعلام و اطفای حریق داخلی 108