همیار انرژی

آتش سوزی و انفجار در خیابان مولوی تهران

آتش سوزی و انفجار در خیابان مولوی تهران
55
23 مهر 1401

انفجار در زیر‌زمین یک ساختمان 5 طبقه مسکونی در مولوی منجر به سوختگی و مصدوم شدن 5 عضو یک خانواده شد.

به گزارش رکنا، سید جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در تشریح این خبر گفت: ساعت ۸:۴۹ صبح جمعه این حادثه به سامانه ۱۲۵ اعلام شد و مأموران سه ایستگاه آتش‌نشانی به محل در خیابان مولوی تهران اعزام شدند. با حضور آتش‌نشانان در محل، مشاهده شد حادثه در یک ساختمان مسکونی پنج طبقه تک‌واحدی رخ داده و محل انفجار واحدی مسکونی به مساحت حدود ۱۰۰ مترمربع در زیرزمین این ساختمان بوده است.

ملکی با بیان اینکه انفجار رخ داده در این محل موجب تخریب ساختمان نشده بود، افزود: در پی این انفجار آتش‌سوزی در ساختمان رخ داده و دود زیاد ناشی از آن طبقات را فراگرفته بود. آتش‌نشانان نیز با تقسیم شدن به دو گروه، عملیات خود را برای اطفای حریق آغاز کرده و همزمان گروهی دیگر با مراجعه به طبقات، پنج نفر از ساکنان طبقات بالایی را نجات داده و به محل امن منتقل کردند. پنج نفر از ساکنان که در واحد زیرزمین زندگی می‌کردند یک زن و شوهر و سه فرزند خانواده بودند که بین ۶ تا ۱۳ سال سن داشتند. این افراد دچار آسیب‌دیدگی و سوختگی شده بودند که برای درمان در اختیار عوامل اورژانس مستقر در محل حادثه قرار گرفتند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه شعله‌های آتش‌ در این واحد مسکونی پیش از سرایت به دیگر بخش‌ها و طبقات بالایی مهار و به طور کامل اطفا شد، افزود: عوامل آتش‌نشانی در ادامه عملیات ایمن‌سازی، تخلیه دود را در دستور کار قرار داده و پس از انجام این اقدامات حوالی ساعت ۱۱ به مأموریت خود پایان دادند.

وی درباره علت وقوع این حادثه گفت:‌ بررسی کارشناسان آتش‌نشانی نشان داد نشت گاز شهری از وسیله گازسوز سبب وقوع این انفجار شده و به شهروندان توصیه می‌شود حتماً از لوازم استاندارد برای نصب وسایل گازسوز استفاده کرده و انجام این امور را به افراد متخصص واگذار کنند تا شاهد وقوع چنین حوادثی نباشیم.

دسته بندی همیار رسانه

فهرست مطالب

blank

دانلود محتوا

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید

جهت ثبت درخواست شارژ کپسول آتش نشانی فرم زیر تکمیل فرمایید

    نام درخواست کننده


    نیاز به مشاوره دارید؟

    021-57854

    مشاوره - خرید و شارژ کپسول آتش نشانی داخلی 100

    مشاوره و خرید تجهیزات اعلام و اطفای حریق داخلی 108