همیار انرژی

آتش نشان شهید «قریب رضا دارابی»

آتش نشان شهید «قریب رضا دارابی»
335
8 اسفند 1401

آتش نشان «قریب رضا دارابی»

عصر روز شنبه ششم اسفندماه ، طی یک حادثه دلخراش ساختمانی در محدوده خیابان بهار دچار آتش سوزی شد که در این عملیات یکی از نیروهای آتش نشانی به درجه رفیع شهادت نائل شد.

چند ساعت پس از وقوع این حادثه ، عبدالمطهر محمدخانی رئیس مرکز رسانه شهرداری تهران از شهادت یک آتش نشان خبر داد. وی نوشت :« قهرمان عزیز شهر رضا دارابی که رئیس ایستگاه 120 آتش نشانی تهران بود در حین اطفای حریق ساختمان 153 خیابان بهار به دلیل شدت جراحات ناشی از سقوط در چاهک آسانسور ساختمان به شهادت رسید.»

اما رضا دارابی که بود؟

او برادر همسر مداح مشهور کشور عزیزمان ، حاج محمود کریمی بود. فرزند او ، داوود کریمی در فضای مجازی با تایید این خبر نوشت :« یک بار به او گفنم تو الان رئیس ایستگاه هستی اصلا وظیفه تو رفتن در دل آتشسوزی نیست. خندید و گفت : من نروم؟ بچه های مردم را بفرستم در میان آتش؟ آنها هم مثل من هستند و من هم مثل آنها. تا توانش را دارم در دل میدان خواهم رفت.

همیشه در هر شرایط و خطری نفر اول وارد حریق می شد ، حتی قبل از نیروهایش. خاطره روز پلاسکو را فراموش نمیکنم. شیفتش نبود اما سر حادثه رفت و چهار روز خانه نیامد. یادم نمی رود بعد از پلاسکو ، یک روزه 10 سال پیر شد. یادم نمی رود روز پلاسکو به او زنگ زدم و برداشت و گفت من زنده ام ، بعد هم گوشی را قطع کرد. افتخار همه ما هستی ، تو فهمیدی همه چیز جای دیگر است.»

مهدی محمدی ، رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت اقتصاد هم که از دوستان این شهید بود در فضای مجازی نوشت :« شوخ طبعی توام با جدیت بارزترین ویژگی رفتاری او بود. اهل مسجد و هیئت هم بود. سر به زیر بود ، از آن آدم هایی که تلاشی برای به رخ کشیدن خودش نمی کرد. رضا دارابی بچه آرام محله شاید 20 سالی بود که لباس آتش نشانی به تن کرده بود.»

او فرمانده ای بود که امروز برای نجات جان هموطنانش دل به آتش زد و این بار آتش برای همیشه او را در آغوش کشید.

 

آتش نشان شهید «قریب رضا دارابی»

دسته بندی همیار رسانه

فهرست مطالب

دانلود محتوا

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید

جهت ثبت درخواست شارژ کپسول آتش نشانی فرم زیر تکمیل فرمایید

    نام درخواست کننده


    نیاز به مشاوره دارید؟

    021-57854

    مشاوره - خرید و شارژ کپسول آتش نشانی داخلی 100

    مشاوره و خرید تجهیزات اعلام و اطفای حریق داخلی 108