شهر ایمن همیار می‌خواهد

آیا آتش سوزی پارک ارم عمدی بود؟

آیا آتش سوزی پارک ارم عمدی بود؟
146
17 مهر 1401

روابط عمومی پارک ارم با بیان اینکه هتل خرم که روز جمعه پانزدهم مهرماه ۱۴۰۱ در آتش سوخت، اعلام کرد: این هتل از دو هفته پیش به دلیل ناایمن بودن، در دست تخریب بود.

این هتل در شرایطی طعمه حریق شد که روابط عمومی پارک ارم اعلام کرده «به علت ناایمن بودن در حال تخریب بود» و آتش‌نشانی هم بی‌احتیاطی کارگران را در این آتش‌سوزی دخیل دانسته است. روز پنجشنبه، چهاردهم مهرماه ۱۴۰۱ پیش از آن‌که حریق به جان هتل ارم بیفتد، ساختمان کافه ایران که آن هم تا چند سال پیش در تملک بنیاد متسضعفان بود، به بهانه ناایمن بودن، تخریب شد.

ساختمان این هتل در اوایل دهه پنجاه شمسی، همزمان با پارک تفریحی از سوی (رحیم علی خرم) ساخته شد که نام این مجموعه پس از انقلاب به «ارم» تغییر کرد. هتل خرم در ضلع غربی دریاچه‌ای هشت هکتاری ساخته شده بود که پس از انقلاب به همراه مجموعه پارک تفریحی خرم (ارم) مصادره و به تملک بنیاد مستضعفان درآمد.

هتل خرم با زیربنایی به وسعت ۱۵ هزار متر مربع و در چهار طبقه، نمایی دایره‌ای شکل داشت که دارای ۱۷۰ اتاق و سوئیت بود. بنا بر اعلام مجموعه ارم این هتل بیش از دو دهه بود که بدون استفاده متروک مانده بود و بارها از بنیاد مستضعفان خواسته شده بود برای مرمت و استفاده دوباره از این هتل، با توجه به محدودیت فضای اقامتی در تهران، اقدام کند.

مجموعه ارم دهم مهرماه ۱۴۰۱ در اطلاعیه‌ای اعلام کرده بود: ناایمن بودن سازه هتل فرسوده ارم، نبود تاسیسات آتش‌نشانی وعدم استحکام آن به ‌گونه‌ای بوده که متولیان ناظر ساختمانی پس از چندین مورد بازدید، طی ۳ اخطار کتبی در سال جاری تاکید داشتند که نگهداری این بنا دارای مخاطرات جانی و مالی برای مراجعین به این مجتمع تفریحی است.

مدیریت مجموعه ارم به منظور جلوگیری از هرگونه آسیب و مخاطرات جانی و مالی به شهروندان و همچنین باتوجه به قرار نداشتن این بنا در لیست بناهای ثبت میراث فرهنگی، عملیات تخریب این سازه قدیمی را آغاز کرد.

آتشسوزی پارک ارم

دسته بندی همیار رسانه

فهرست مطالب

دانلود محتوا

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید

جهت ثبت درخواست شارژ کپسول آتش نشانی فرم زیر تکمیل فرمایید

    نام درخواست کننده