همیار انرژی

ده اختراع جدید برای مهار آتش (۱)

ده اختراع جدید برای مهار آتش (۱)
134
1 بهمن 1401

جدیدترین مهار کننده های آتش

اطفاء حریق مجموعه اقداماتی است که برای مقابله با آتش به وسیله خاموش کردن ، کنترل و هدایت آتش های ناخواسته انجام می گیرد. اهداف آتش نشانی حفاظت از سلامت افراد، جلوگیری از آسیب به اموال و حفاظت از محیط زیست است و وظیفه مقابله با آتش ، سوانح و حوادث مختلف بر عهده آنهاست.

امروزه با گسترش و توسعه علم و فناوری روش های زیادی برای اطفاء حریق وجود دارد که در ادامه با برخی از اختراعات مهار کننده های آتش آشنا می شویم :

1- توپ Elide Fire

توپ آتش الاید یا Elide Fire Ball یکی از مهم ترین پیشرفت های تکنولوژیکی است . این محصول بهترین سیستم محافظ در دستگاه های ایمنی آتش می باشد که این سیستم تا به حال 7 جایزه بین المللی در راستای ویژگی های کاربردی پیشگیرانه در برابر حریق به ارمغان آورده است.

از جمله جوایزی که این سیستم در عرصه جهانی و در بخش نوآوری کسب نموده است میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

 • مدال طلای نوآوری از Eureka
 • مدال طلا از KIPA کره
 • مدال طلا از WIPO
 • مدال طلای آژانس فدرال برای علوم و نوآوری
 • و جوایز متعدد دیگری از فدراسیون روسیه و شورای تحقیقات ملی تایلند،ژاپن و کره جنوبی.

از توپ الاید (ELIDE) چگونه استفاده کنیم؟

زمانیکه یک آتشسوزی رخ داده است ، کافیست تا توپ را به داخل آتش بیاندازید ، پس از این کار توپ به طور طبیعی به پایه شعله می افتد و در مدت 3 تا 10 ثانیه فعال میشود. هیچ عملیات مکانیکی یا آموزش مهارت های ویژه نیاز نیست.

Elide Fire

2-US Fire Pump

این محصول با ارائه قابلیت های جریان آب بالا در طرح های فشرده ، دارای خط کاملی از سیستم های آتش نشانی صنعتی است که از قوی ترین مواد ساخته شده اند تا از حداکثر یکپارچگی و دوام اطمینان حاصل کنند.

US Fire Pump

3- Westphal

westphal یک کشتی مخصوص اطفاء حریق است که با کمک پمپ ها و نازل ها طوری طراحی شده که برای مبارزه با آتش سوزی ساحلی و کشتی مورد استفاده قرار می گیرد همچنین یک منبع آب نامحدود در دسترس دارند که مستقیم از زیر کشتی پمپ می شود. از قایق های آتش می توان برای پشتیبانی آتش نشانان مستقر در ساحل استفاده کرد مخصوصا هنگامی که آب در دسترس نیست.

Westphal

4- Fire Rid

این محصول یکی از مهارکننده های آتش می باشد . زمانیکه این مایع را به آتش اضافه می کنید به طور کامل حریق را خفه می کند.

Fire Rid

5- Ehang

ehang  یک وسیله نقلیه هوایی با امکان برخاست و فرود عمودی است. بدنه روی ابزار فرود ترمز ، به شکل صلیبی قرار گرفته تا مانع برخورد پروانه ها با زمین شود. نیروی محرکه آن توسط 16 موتور الکتریکی متصل به آن تامین می شود که به 16 تیغه پروانه دوتایی هم محور متصل شده است. موتور الکتریکی آن سرعت 130 کیلومتر در ساعت را فراهم می کند. حداقل زمان پرواز آن 30 دقیقه و حداکثر فاصله پروازی 35 کیلومتر می باشد.

Ehang

دسته بندی همیار رسانه

فهرست مطالب

blank

دانلود محتوا

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید

جهت ثبت درخواست شارژ کپسول آتش نشانی فرم زیر تکمیل فرمایید

  نام درخواست کننده


  نیاز به مشاوره دارید؟

  021-57854

  مشاوره - خرید و شارژ کپسول آتش نشانی داخلی 100

  مشاوره و خرید تجهیزات اعلام و اطفای حریق داخلی 108