همیار انرژی

روایتی از شب نا آرام اوین

روایتی از شب نا آرام اوین
58
24 مهر 1401

طبق اخباری که شب گذشته برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی منتشر کردند که  حاکی از آتش‌سوزی زندان اوین بوده است ، ساعتی پس از آن قوه قضائیه درگیری و آتش سوزی در زندان را تائید کرد و اعلام نمود که این حادثه مهار شده است و همزمان ویدئوهایی از دود، آتش و صدای تیراندازی از داخل زندان اوین منتشر شد.

در پی ایجاد این واقعه قوه‌قضاییه اعلام کرده است : در پی درگیری بین تعدادی از زندانی‌های محکومیت مالی و سرقت یک کارگاه کارآفرینی زندان دچار حریق می‌شود. پس از بروز درگیری و آتش گرفتن کارگاه خیاطی بند زندانیان محکومیت مالی و سرقت ، انتظامات زندان برای کنترل درگیری وارد عمل شده و ایستگاه آتش نشانی مستقر در زندان نیز بلافاصله عملیات اطفا حریق را آغاز کرده و هم اکنون اتش سوزی مهار و خاموش شده است.

طبق مشاهدات میدانی آمبولانس ها و ماشین های آتش نشانی به سمت اوین در حرکت بودند و بوی گاز اشک آور در اطراف آن به مشام می رسید همچنین بزرگراه مدرس از ورودی صدر بسته شده بود و مردم در خیابان های اطراف اوین و سعادت آباد ایستاده بودند و ترافیک شدیدی ایجاد شده بود و بوق شدید ماشین ها در اطراف اوین به گوش می رسید.

طبق توضیح یکی از مقامات امنیتی درگیری در بند اراذل و اوباش اتفاق افتاده بود. به گفته این مقام امنیتی بند محل نگهداری اراذل و اوباش شاهد درگیری عناصر آن بوده است که منجر به آتشسوزی در زندان اوین گردید و اراذل و اوباش انبار لباس را به آتش کشیدند که منجر به آتشسوزی در زندان اوین شد.

این مقام اضافه نمود : عوامل ایجاد آشوب از سایر زندانیان جدا شده و افراد دیگر تحت بازداشت به بندهای خود بازگشتند.

جزئیات درگیری اوین از زبان استاندارد تهران

محسن منصوری ، استاندار تهران ساعتی پس از بروز حادثه تشریح کرد : درحال حاضر آرامش کامل در زندان برقرار است. بند 7 و 8 شلوغ شده بود ولی مسئله اصلی در بندی بود که بخشی از اراذل و اوباش در آن بند حضور داشتند. با حضور سریع نیروی انتظامی ، آرامش برقرار شده و نکته خاصی نیست.

وی افزود : در حال حاضر هم زندان و هم اطراف آن تحت کنترل است.

به گفته دادستان تهران : درگیری زندان اوین ارتباطی با اغتشاشات اخیر ندارد و بند مرتبط با زندانیان امنیتی از بند سارقان و محکومان مالی جداست و فاصله زیادی دارد.

 

زندان اوین

دسته بندی همیار رسانه

فهرست مطالب

blank

دانلود محتوا

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید

جهت ثبت درخواست شارژ کپسول آتش نشانی فرم زیر تکمیل فرمایید

    نام درخواست کننده


    نیاز به مشاوره دارید؟

    021-57854

    مشاوره - خرید و شارژ کپسول آتش نشانی داخلی 100

    مشاوره و خرید تجهیزات اعلام و اطفای حریق داخلی 108