همیار انرژی

فرزندی که در آتش مادر افسرده سوخت

فرزندی که در آتش مادر افسرده سوخت
70
20 مهر 1401

درخواست دیه برای فرزندی که در آتش مادر افسرده سوخت

مرد جوانی که همسر و فرزندش در حادثه آتشسوزی عمدی خانه جان باخته بودند با مراجعه به دادگاه کیفری خواهان دریافت دیه فرزندش شد.

رسیدگی به پرونده آتشسوزی عمدی خانه توسط یک زن از اسفند سال گذشته با گزارش یک آتش‌سوزی مرگبار در خانه‌ای در خیابان پیروزی آغاز شد. پس از گزارش این حادثه بلافاصله مأموران پلیس، اورژانس و آتش‌نشانی به محل اعزام شدند و مأموران آتش‌نشانی حریق را اطفا کردند و مشخص شد در جریان آتشسوزی پسربچه 4 ساله‌ای جان باخته و زن جوانی هم مجروح شده که از سوی امدادگران اورژانس به بیمارستان منتقل شد. جسد پسربچه به پزشکی قانونی منتقل شد و چون مأموران آتش نشانی گزارش عمدی بودن آتش‌سوزی را اعلام کرده بودند مأموران پلیس شناسایی عاملان آتش زدن خانه را در دستور کار خود قرار دادند.

پلیس ، نخست به سراغ مادربزرگ خانواده رفت .وی به مأموران گفت: از یک سال پیش دخترم به بیماری افسردگی دچار شد به همین دلیل با توافق همسرش تصمیم گرفتیم تا دخترم و نوه 4 ساله‌ام به خانه ما بیایند و از آنها مراقبت کنیم. چند روز قبل از حادثه دخترم اصرار داشت به خانه‌شان برگردد. من و همسرم چون نگران حالش بودیم مخالفت کردیم اما دخترمان آنقدر اصرار کرد که به اجبار پذیرفتیم و او با نوه‌ام به خانه برگشتند. به خاطر شرایط روحی او سعی می‌کردم روزی چند بار با او تلفنی صحبت کنم تا روز حادثه که چندین بار با او تماس گرفتم اما پاسخ نداد و همین موضوع سبب شد نگرانش شوم و به سرعت به سمت خانه شان حرکت کردم. وقتی به سرکوچه شان رسیدم و ماشین‌های اورژانس و آتش نشانی و حریق را دیدم مطمئن شدم که برای دخترم و پسرش اتفاقی افتاده است. بعد از خاموش شدن آتش با مأموران آتش‌نشانی به داخل خانه دخترم رفتم که جسد نوه و جسم نیمه‌جان دخترم را دیدم. چند روز بعد و در حالی که مأموران به این نتیجه رسیده بودند که دخترم دچار بیماری افسردگی حاد بوده و خودش خانه را آتش زده است از بیمارستان خبر رسید که دخترم بر اثر شدت سوختگی جان باخته است.

با اعلام این خبر و نظر مأموران در خصوص ماجرای خودسوزی این زن ، همسرش با طرح شکایتی خواستار دریافت دیه فرزندش از صندوق بیت‌المال شد.

همسر او در این جلسه گفت: ۶ سال پیش ازدواج کردم و هیچ مشکلی نداشتیم تا اینکه همسرم یک سال پیش به بیماری افسردگی شدید مبتلا شد و این حادثه اتفاق افتاد و زندگی‌ام نابود شده است.
وی در پایان بیان کرد : من از قضات درخواست می‌کنم تا دیه فرزندم از صندوق بیت المال پرداخت شود.
با پایان جلسه قضات برای صدور حکم وارد شور شدند.

دسته بندی همیار رسانه

فهرست مطالب

blank

دانلود محتوا

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید

جهت ثبت درخواست شارژ کپسول آتش نشانی فرم زیر تکمیل فرمایید

    نام درخواست کننده


    نیاز به مشاوره دارید؟

    021-57854

    مشاوره - خرید و شارژ کپسول آتش نشانی داخلی 100

    مشاوره و خرید تجهیزات اعلام و اطفای حریق داخلی 108