همیار انرژی

مهر مادرانه در ترازوی ایثار

مهر مادرانه در ترازوی ایثار
89
14 آبان 1401

هفته گذشته در یک آتش سوزی تعمدی در شهرستان مشگین‌شهر که موجب جان باختن پنج نفر شد، فداکاری و نوع دوستی دو نفر از بانوان در نجات قربانیان این حادثه، حماسه‌ای را رقم زد.

به گزارش ایرنا، سه‌شنبه هفته گذشته در شهر آلنی یکی از توابع شهرستان مشگین‌شهر مردی به علت اختلافات خانوادگی با همسرش اقدام به آتش زدن منزل با استفاده از بنزین و ریختن ماده شعله‌ور روی بخاری گازی کرد که در اثر آن تاکنون پنج نفر جان باختند. در این حادثه تلخ ۲ دختر خردسال سه و هشت ساله به همراه مادر آنها دچار سوختگی شدید شده و جان باختند و ۶ نفر از همسایگان و پدر خانواده نیز که دچار سوختگی شده بودند، به مراکز درمانی اردبیل و تبریز انتقال یافتند.

مریم عیوضی زن همسایه و بانوی فداکاری که در جریان این رویداد خود را به آتش زده و قصد داشت جان ۲ دختر خردسال و مادر آنها را نجات دهد، دچار سوختگی شدید شده و برای درمان به مراکز درمانی تبریز اعزام شد ولی متاسفانه چند روز بعد به علت شدت جراحات ناشی از سوختگی جان باخت.

همچنین ژیلا عباداللهی دیگر بانوی همسایه که با اقدام خود برای نجات مادر و دختران گرفتار در آتش خود را به دل آتش زد دچار سوختگی شدید شد و برای معالجه به مراکز درمانی تبریز منتقل شد ولی متاسفانه این بانوی فداکار نیز بعد از چند روز تحمل درد و رنج ناشی از سوختگی جان خود را از دست داد و به همین علت مسئولان شهرستان مشکین شهر عزای عمومی اعلام کردند.

شهردار آلنی مشگین‌شهر در پی درگذشت مریم عیوضی یکی از ۲ زن همسایه جان باخته این رویداد تلخ اعلام کرد که با تصویب شورای اسلامی این شهر و در راستای ارج نهادن به مقام ایثار و فداکاری این مادر رشیده، بزودی یکی از معابر شهر آلنی به نام شهیده مریم عیوضی نامگذاری می‌شود.

علی قلی‌پور با ابراز تاسف از جان باختن پنج نفر در پی این حادثه و به خصوص فوت دو نفر از زنان ایثارگر و فداکار اعلام کرد که برای تجلیل از اقدام نوع دوستانه و فداکارانه دومین زن حادثه دیده، خیابان دیگری در شهر آلنی به نام شهیده ژیلا عباداللهی دیگر جانباخته این حادثه نامگذاری می‌شود.

دسته بندی همیار رسانه

فهرست مطالب

blank

دانلود محتوا

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید

جهت ثبت درخواست شارژ کپسول آتش نشانی فرم زیر تکمیل فرمایید

    نام درخواست کننده


    نیاز به مشاوره دارید؟

    021-57854

    مشاوره - خرید و شارژ کپسول آتش نشانی داخلی 100

    مشاوره و خرید تجهیزات اعلام و اطفای حریق داخلی 108