همیار انرژی

یکی از خفن ترین ماشین های آتش نشانی

یکی از خفن ترین ماشین های آتش نشانی
98
2 بهمن 1401

با قدرتمندترین ماشین های آتش نشانی آشنا شوید :

گاهی ماشین های آتش نشانی برای کمک به افراد آسیب دیده دستگاه های تنفسی را به همراه دارند درحالیکه هدف اولیه ماشین آتش نشانی مهار آتش است . استفاده از ماشین آتش نشانی برای نجات افراد از صحنه آتشسوزی ، تهویه ساختمان و ارائه کمک های اولیه اضطراری یا درمانی برای آسیب دیدگان ناشی از آتش سوزی می تواند موثر باشد.

از آنجاییکه آتش سوزی ها غیرقابل پیش بینی هستند و گاهی از کنترل آتش نشانان خارج می شود ، ماشین های آتش نشانی تجهیزات اضطراری فراوانی از جمله ماسک های تنفسی ، اره برفی ، فن ها و چراغ های قوی را به همراه دارند. این احتیاط با توجه به احتمال بروز یک موقعیت پیش بینی نشده مانند انفجار ناشی از آتش سوزی یا احتمال گیر افتادن افرادی داخل ساختمان بسیار ضروری است.

یکی از مزیت های مهم ماشین آتش نشانی مجهز بودن به یک دکل واقعی با یک نردبان بزرگ است. این تجهیزات تخصصی برای آتش سوزی سازه ها و ساختمان های بلند که نیاز به نیروی انسانی اضافی و تجهیزات خاصی برای اطفای حریق دارند مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به گسترش شهرها و به وجود آمدن برج ها و ساختمان های بلند و امکان بروز آتش سوزی در این مناطق ، وجود نردبان های بلند درون ماشین های آتش نشانی باعث می شود تا نیروهای امدادی بتوانندبه سرعت به طبقات بالای ساختمان دسترسی پیدا کنند.

دسترسی نیروهای امدادی به طبقات بالا علاوه بر اینکه می توانند از پنجره های ساختمان برای اطفای حریق وارد ساختمان شوند، باعث می شود افراد گیر افتاده احتمالی در آتش را از طریق پنجره ها نجات دهند.

این ماشین ها دارای طراحی منحصر به فرد هستند که به منظور خاموش کردن آتش و مواجه شدن بت خطرات و ارائه خدمات خاص طراحی شده اند. بعضی از ارگان ها از انواع ماشین آتش نشانی با قابلیت های مختلف استفاده می کنند ولی در مجموع وظیفه اصلی ماشین آتش نشانی حمل آتش نشانان به موقعیت حادثه و به همراه داشتن وسایل مورد نیاز و تانکرهای حمل آب و پمپ های فشار قوی آب است.

کار ماشین آتش نشانی در دهه اخیر که بیش از هر زمان دیگری جنگل ها ، مراتع و شهرها به واسطه گرمای زمین با آتش سوزی درگیر هستند ، بسیار مهم و حیاتی است. ماشین های آتش نشانی در دنیا هر روز قدرتمندتر می شوند تا برای مبارزه با آتش سریع تر عمل کنند.

 

 

دسته بندی همیار رسانه

فهرست مطالب

blank

دانلود محتوا

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید

جهت ثبت درخواست شارژ کپسول آتش نشانی فرم زیر تکمیل فرمایید

    نام درخواست کننده


    نیاز به مشاوره دارید؟

    021-57854

    مشاوره - خرید و شارژ کپسول آتش نشانی داخلی 100

    مشاوره و خرید تجهیزات اعلام و اطفای حریق داخلی 108