همیار انرژی

تماس با همیار

021-57854

کف آتش نشانی

کف آتش نشانی
461
29 شهریور 1401

جهت مشاوره و خرید میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید 57854-021

فهرست مطالب

 • کف آتش نشانی

  برای انواع خاصی از آتش سوزی ها به جای آب از فوم آتش نشانی استفاده می شود. دو نوع فوم آتش نشانی وجود دارد: کلاس A و کلاس B. کلاس A در مواد قابل احتراق معمولی برای کاهش کشش سطحی آب استفاده می شود که باعث اشباع بهتر سوخت می شود و کلاس B در آتش های مایع قابل اشتعال استفاده می شود

  پروتئین

  پروتئین یک کف بسیار پایدار تولید می کند. با این حال، از آنجایی که مایعات قابل اشتعال می توانند آن را احاطه کنند، هنگام استفاده از فوم باید مراقب باشید. فوم های مبتنی بر پروتئین باید تا حد امکان به آرامی اسپری شوند.

  • کف پروتئینی
  • کف AFFF

  هنگام استفاده از فوم برای مهار آتش، آتش نشانان باید بدانند که با کدام نوع سوخت سروکار دارند، زیرا برخی از فوم های آتش نشانی برای حلال های قطبی یا الکلی مناسب نیستند.برای به دست آوردن درک درستی از تعداد زیادی از گزینه های موجود برای آتش نشانان مدرن، ما باید کنسانتره های مختلف فوم مکانیکی را که بیشتر در دنیای امروز استفاده می شود، بشناسیم. این کنسانتره ها شامل موارد زیر می شود:

  فومAFFF 

  کف آتش نشانی (۴۶-۱) – AFFF

  فوم اتشنشانی (AFFF) یک نوع کف آتشنشانی مخصوص حریق‌های ایجادشده بوسیله مایعات قابل اشتعال، مثل الکل‌ها، هیدروکربن‌های اکسیژنه، مونومور‌ها و دیگر حلال‌های آلی می‌باشد. ویژگی اصلی آن تشکیل یک پوشش مقاوم و انعطاف پذیر، هنگام تماس با سطح مایع در حال اشتعال می باشد.

  عنوان

  مقدار / ویژگی

  شکل ظاهری

  مایع

  رنگ

  زرد روشن

  دانسیته (gr/cc) در 20 درجه سانتیگراد

  1.05 ± 0.02

  pH در دمای 20 درجه سانتیگراد

  7±1

  ویسکوزیته در دمای 20 درجه سانتیگراد

  12 ± 5

  نقطه انجماد (درجه سانتیگراد)

  -7 تا -12

  گستردگی

  8 – 12

  این فوم یک لایه آبی روی سطح مایع قابل اشتعال تشکیل می دهد. این فوم با خنثی کردن بخارات تغذیه کننده آتش، آتش را خاموش می کند. AFFF سرعت بی نظیری در کنترل آتش دارد.

   AFFFمقاوم در برابر الکل (AR-AFFF) 

   AR-AFFFفومی است که برای رفع ضعف AFFF در برابر آتش سوزی های حلال قطبی یا الکلی طراحی شده است. از آنجایی که حلال‌ها/الکل‌های قطبی با آب مخلوط می‌شوند،پوشش AFFF را به راحتی شکسته و از بین می‌برند. AR-AFFF یک پلیمر اضافی به کنسانتره پایه خود اضافه می کند که باعث ایجاد یک غشاء/سد فیزیکی بین منبع سوخت و پوشش فوم می شود.

  فوم های مصنوعی شوینده

  این فوم ها از انواع با انبساط متوسط یا زیاد هستند. آنها عمدتاً در مکان هایی استفاده می شوند که کنترل حجم آتش مورد نیاز است، مانند انبار یا زیرزمین. از مواد مصنوعی با انبساط متوسط یا زیاد می توان برای پر کردن سریع کل یک محفظه با حباب های فوم بسیار سبک و منبسط شده استفاده کرد.

  فلوروپروتئین

  فلوئوروپروتئین در برابر آلودگی سوخت مقاوم‌تر است و برای آتش‌سوزی در مخازن ذخیره‌سازی هیدروکربن مناسب است. فوم را می توان مستقیماً به پایه مخزن تزریق کرد، جایی که بدون مانع به سطح شناور می شود و شعله های سطحی را پوشش می دهد.

  کف آتش نشانی (۱۲-۱) – فلورو پروتئینی ۳%

  فوم فلوروپروتئینی(۱۲-۱) یک کف پروتئینی موثر و اقتصادی بوده که ویژگی اصلی آن در هم کوبیدن سریع آتش و مقاومت ضد آتشی است که از خود نشان می دهد. این کف، پوشش مقاومی از حباب روی سطح آتش های هیدرو کربنی و سایر مایعات قابل اشتعال ایجاد می کند.

  شکل ظاهری

  مایع

  رنگ

  قهوه ای تیره

  دانسیته (gr/cc) در 20 درجه سانتیگراد

  1.18±0.02

  pH در دمای 20 درجه سانتیگراد

  0.5 ± 7

  ویسکوزیته در دمای 20 درجه سانتیگراد

  7 ± 21

  نقطه انجماد (درجه سانتیگراد)

  -7 تا -12

  رسوب

  0.2

  گستردگی

  8 – 12

   

  دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  + 64 = 67

  دانلود محتوا

  لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید

  جهت ثبت درخواست شارژ کپسول آتش نشانی فرم زیر تکمیل فرمایید

   نام درخواست کننده


   نیاز به مشاوره دارید؟

   021-57854

   مشاوره - خرید و شارژ کپسول آتش نشانی داخلی 100

   مشاوره و خرید تجهیزات اعلام و اطفای حریق داخلی 108