تا 50٪ تخفیف به مناسبت روز آتش نشان................................................................ روز آتش نشان مبارک

همیار انرژی

تماس با همیار

021-57854

آدرس دفتر ما

تهران -گیشا

توپ اطفاء حریق H.E

توضیحات

گوی اطفاء حریق چیست؟

توپ اطفاء حریق H.E یک خاموش کننده اتوماتیک حریق است که کلیه ویژگی های یک خاموش کننده پر قدرت را دارد و در پیشگیری از انتشار حریق و اعلام آتش سوزی موثر است.

نحوه کارکرد گوی اطفاء حریق یا توپ اطفا حریق 

نحوه عملکرد این توپ به این شکل است که هنگام وقوع  آتش های با دمای بالای 70 درجه سانتیگراد خیلی سریع و به صورت اتوماتیک ظرف مدت زمان 3 الی 5 ثانیه عمل کرده و منفجر می‌شود و محتویات داخل آن به اطراف پرتاب می‌گردد.

هنگام فعال شدن گوی اطفاء حریق H.E، صدای مهیب و بلندی با قدرت تقریبی 120dB ایجاد می‌کند. که خود اعلام حریق و هشداری برای ساکنان است تا از وقوع آتش سوزی اطلاع پیدا کنند.

این گوی اطفا حریق توانایی خاموش کردن شعله‌های آتش تا شعاع 1/5 الی 3 متر مربع را دارد و برای خاموش کردن هر نوع اتشی اعم از حریق ناشی از چوب، کاغذ، مایعات قابل اشتعال و… مناسب است.

در بعضی مواقع ممکن است حجم آتش سوزی به حدی وسیع باشد که کسی نتواند وارد محدوده آتش شود و اقدام به اطفا کردن حریق به صورت دستی کند. در این موارد استفاده از گوی اطفا حریق و پرتاپ آن به محل اتش سوزی می‌تواند باعث کم شدن حجم آتش شود و امکان ورود برای انجام اقدامات بیشتر فراهم گردد.

طریقه نصب توپ اطفا حریق

توپ اطفا حریق همیار انرژی دارای پایه نگهدارنده فلزی است. که می‌توان آن را در هر مکانی قرار داد حتی می‌توانید پایه نگهدارنده توپ اطفا حریق را روی دیوار نصب کنید. جهت افزایش کارایی این محصول بهتر است آن را در فاصله‌ای حدود نیم متر از سطح زمین قرار دهید.

خصوصیات توپ اطفا حریق همیار انرژی

  • جنس توپ اطفاء حریق H.E  از پلاستیک ضد آب است و همین مورد باعث می‌شود در اثر رطوبت آسیبی نبیند.
  • وزن توپ اطفا حریق بسیار پایین و کمتر از یک و نیم کیلوگرم است.
  • داخل این توپ پودر آتشنشانی قرار دارد که پس از انفجار آن در فضایی به اندازه ۹ متر مکعب پخش می‌شود.
  • توپ اطفاء حریق H.E برای محیط‌های کوچک مانند اتاق‌ها، زیرزمین، رستوران‌ها، فروشگاه‌ها، اتومبیل‌ها، انبارها  و… مناسب است.
  • عمر مفید توپ اطفا حریق چیزی حدود ۵ سال است و طی این مدت به هیچ گونه تعمیر، شارژ و یا حتی بازرسی سالیانه توسط کارشناسان آتش نشانی ندارد.
  • مواد شیمیایی داخل توپ اطفا حریق به دلیل غیر سمی بودن به هیچ وجه برای انسان‌ها، حیوانات و حتی محیط زیست ضرری ندارد.
blank

دانلود محتوا

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید