شهر ایمن همیار می‌خواهد

طراحی و اجرای سیستم اعلام حریق یکی از مهم ترین و تخصصی ترین مواردی است که باید حتما در هر ساختمانی وجود داشته باشد تا به حفظ جان و مال ساکنین کمک کند. طراحی و اجرای این سیستم توسط یک مهندس مجرب انجام می شود و همیار انرژی مفتخر است که طراحی سیستم های اعلام حریق را با متخصصان مجرب در این حوزه انجام می دهد.

اگر قصد دارید تا از خدمات طراحی و اجرای سیستم های اعلام حریق همیار انرژی استفاده کنید می توانید با شماره تماس 57854-021 تماس حاصل فرمایید.

انواع سیستم اعلام حریق

  1. سیستم های اعلام حریق موضعی یا خانگی
  2. سیستم های اعلام حریق خودکار متعارف یا معمولی
  3. سیستم های اعلام حریق خودکار با قابلیت آدرس دهی

تماس با همیار انرژی

سیستم های اعلام حریق موضعی و یا خانگی

سیستم های اعلام حریق خانگی اغلب نسبت به دود حساس هستند و می توانند با استفاده از آژیری که در خود دارند، اعلام حریق کنند. این نوع سیستم اعلام حریق با باتری و برق شهری کار می کنند و می توان از آن ها در ساختمان های یک طبقه استفاده کرد و این سیستم اطفا حریق در مجتمع ها و ساختمان های بزرگ مورد استفاده قرار نمی گیرد.

تجهیزات اعلام حریق موضعی معمولا در ساختمان های کوچک مورد استفاده قرار می گیرند و پیشنهاد می شود از این سیستم در ساختمان های بزرگ استفاده نشود.

سیستم های اعلام حریق خودکار متعارف یا معمولی

سیستم های اعلام حریق خودکار متعارف نیز دسته ای دیگر از سیستم های اعلام حریق هستند که از شستی، صفحه نمایش، کاشف ها تشکیل شده اند. این سیستم اعلام حریق تا 32 مدار دارند و هر مدار با دو رشته سیم به اعلام حریق دیگر متصل می شود و برروی آن نیز شستی اعلام حریق و … قرار می گیرد تا یک منطقه مشخص را پوشش دهد.

سیستم های اعلام حریق خودکار با قابلیت آدرس دهی

سیستم های آدرس پذیر یکی از پیشرفته ترین سیستم های اعلام حریق هستند که می توانند محل دقیق حریق را اطلاع دهند و دقت بیشتری نیز نسبت به دو سیستم بالا دارند. این سیستم از یک مرکز کنترل کننده، شستی، کاشف ها، نمایشگر تشکیل شده اند و می توانند 1 تا 8 مدار را دارا باشند و سیستم مدارها به صورت حلقوی است.

طراحی و اجرای سیستم های اعلام حریق


نحوه نصب و راه اندازی سیستم های اعلام حریق

نصب و راه اندازی سیستم های اعلام حریق باید توسط افراد مجرب و متخصص صورت گیرد تا بتوان بهترین بازدهی را از این سیستم ها کسب نمود. سیستم های اعلام حریق بسیاری وجود دارند که با استفاده از آن ها می توان از وجود آتش سوزی و دود با خبر شد و فورا اقدامات لازم را اجرا نمود. در ادامه به کلیات نصب و راه اندازی این سیستم ها می پردازیم:

انتخاب تجهیزات مناسب

تجهیزات اعلام حریق به موارد بسیاری دسته بندی می شوند که می توان به تجهیزات موضعی و یا خانگی، تجهیزات اعلام حریق خودکار متعارف یا معمولی و یا تجهیزات اعلام حریق خودکار با قابلیت آدرس دهی اشاره کرد.

ابتدا باید نیازسنجی صورت گیرد و بهترین سیستم اعلام حریق انتخاب شود تا بتوان بیشترین بازدهی را دریافت نمود.

نصب دتکتور دود

پس از انتخاب مناسب ترین تجهیزات اعلام حریق، نوبت به نصب تجهیزات اعلام حریق انتخاب شده می رسد که به نسبت محیط موجود قطعا متفاوت خواهد بود. برای تجهیزات اعلام حریق نظیر؛ سیستم های اعلام حریق دتکتور، باید ابتدا مکان نصب آن ها مشخص شود و سپس نصب کردن این تجهیزات آغاز شود.

تست سیستم

پس از نصب و راه اندازی تمامی تجهیزات اعلام حریق، نوبت به تست این سیستم ها می رسد که توسط تجهیزات خاصی نظیر تستر دتکتور می توان آن ها را تست کرد.

 

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دانلود محتوا

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید
پیمایش به بالا