همیار انرژی

تماس با همیار

021-57854

آدرس دفتر ما

تهران -گیشا

آیروسل دستی

خرید آنلاین محصولات همیار انرژی

خاموش کننده اتوماتیک

25٪ تخفیف خرید آنلاین

توپ اطفاء حریق H.E

شارژ کپسول آتش نشانی

شارژ کپسول
آیروسل دستی
214
19 شهریور 1401
 • آیروسل دستی

  آیروسل دستی مناسب جهت اطفاء حریق دستی تجهیزات حساس مانند سرورها، تجهیزات الکترونیکی و تابلو برق های حساس و… کاربرد دارند. این دستگاه از مواد معدنی پایدار تشکیل شده استاین دستگاه تحت فشار نمی باشد.

  دستگاه از یک استوانه کوچک، فشرده و سبک است: قسمت بالایی دستگاه یک لوله فلزی است که حاوی خاموش کننده است. قسمت پایینی دستگاه از پلاستیک تشکیل شده و به عنوان دسته نگهدارنده عمل می‌کند.

   در آیروسل دبا خروج گاز از آن با قطع زنجیره واکنش آتش (“کاتالیزور خودکارآتش) اطفاء حریق می کند.

  جت آئروسل زمانی شروع بکار می‌کند که با فرمان کاربر عملیات اطفاء حریق شروع شده باشد.

  این فرآیند به FSS اجازه می دهد تا انواع آتش سوزی ها را از طریق اشباع خاموش کند. تخریب زیستی آهسته آن در محیط باعث جلوگیری از آتش سوزی های بعدی می شود. فرآیند خاموش کردن شامل دو واکنش مختلف است: یکی فیزیکی و دیگری شیمیایی. واکنش فیزیکی به تمایل پتاسیم برای اکسید شدن سریع در هوا مربوط می شود. واکنش شیمیایی از طریق پیوند پایدار بین ذرات پتاسیم و ذرات احتراق آتش ایجاد می شود. از طریق این دو واکنش، یک فرآیند اکسیداسیون سریع انجام می‌شود و فورا جت را از حالت جامد به حالت گازی تبدیل می‌کند. این اتم‌ها می‌توانند هر ذره آزاد دیگری را که توسط فرآیند احتراق واکنش زنجیره‌ای آتش تولید می‌شود، رهگیری و قطع کنند. پتاسیم به دلیل انرژی های یونیزاسیون ضعیف، دارای خواص بازدارنده قوی است. آیروسل دستی به سطوح و اجسامی که روی آنها استفاده می شود آسیب نمی‌رساند. نیازی به سرویس و شارژ مجدد ندارد و مناسب برای انواع آتش سوزی های کلاس‌های مختلف می‌باشد.

  نحوه استفاده از آیروسل دستی بصورت زیر می‌باشد:

  برای فعال سازی این خاموش کننده ، قسمت محافظ شفاف را بچرخانید تا دکمه قرمز رنگ آزاد شود، خروجی دستگاه خاموش کننده را در فاصله یک متری به سمت شعله بگیرید، دکمه را برای سه ثانیه فشار دهید و تا تخلیه کامل گاز به سمت حریق نگه دارید.

  آیروسل دستی

   

   

  به این مقاله امتیاز بدید

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  فهرست مطالب

  blank

  دانلود محتوا

  لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید