باورهای غلط در مورد سیستم اطفا حریق دتکتور دود و اسپرینکلر 2

در مقاله قبلی به ” باورهای غلط در مورد سیستم اطفا حریق اسپرینکلر 1 ” پرداختیم. در مقاله کنونی قصد داریم که مطالب مقاله قبلی را ادامه داده تا به کلیتی در مورد باورهای غلط در مورد اسپرینکلر برسیم. با ما همراه باشبد.  همه ما با فواید دتکتور دود و اسپرینکلر آشنا هستیم، اما علاوه بر اسپرینکلر، باور غلطی در مورد دتکتور دود نیز وجود دارد که در زیر بیان شده است:

باور غلط شماره 4: دتکتور دود حفاظت کافی را در برابر آتش ایجاد می کنند.

نمی توان انکار کرد که دتکتور های دود با اخطار زودهنگام در مقابل یک رویداد دود یا آتش سوزی، می توانند زندگی بسیاری از افراد را نجات دهند. اما در حالی که دتکتورها مردم را از وجود خطر آگاه می کنند، هیچ کاری برای کاهش یا خاموش کردن شعله های در حال رشد یا محافظت از کسانی که نمی توانند به خودی خود فرار کنند، مانند کودکان کوچک یا افراد مسن، انجام نمی دهند.

دتکتورهای های دود باتری نیز نسبت به اسپرینکلرها از قابلیت اطمینان کمتری برخوردار هستند – زیرا غالباً به دلیل از بین رفتن باتری یا از خارج کردن باتری از سیستم توسط صاحبان املاک که از هشدارهای “ناخوشایند” دتکتور ناامید شده اند، عملکرد آنها از کار می افتد. برای صاحبان خانه ها نیز اتفاق می افتد که حواسشان به چیزهای دیگر پرت شود و فراموش کنند که باتری هایی را که در نیمه شب بخاطر جیر جیر کردن دتکتور بیرون آورده اند، جایگزین کنند.

دتکتورهای دود کار احتمال مرگ در آتش را به نصف کاهش می دهند اگرچه اخیراً مقامات آتش نشانی نگران این هستند که توانایی آنها در کاهش مرگ و جراحت کم شده است و همانطور که قبلاً اشاره کردیم، خطر مرگ شما به اندازه 85 درصد در ساختمان هایی که اسپرینکلر در آنها وجود ندارد، افزایش می یابد.

اسپرینکلرها از دهه 1960 پایه اصلی ساختمانهای تجاری و از دهه 1990 ساختمانهای تجاری – مسکونی مانند هتلها و کانکسها بوده اند. علی رغم این واقعیت که در صورت وجود دتکتورهای دودو اسپرینکلرها، میزان مرگ و میر ناشی از آتش سوزی در خانه 90 درصد کاهش می یابد. اما این موارد به ندرت در خانه های تک خانواده یا دوبلکس یافت می شوند،

دتکتور دود

باور غلط شماره 5: اسپرینکلرهای مسکونی بسیار گران هستند

اکنون نیاز هر مسکن به اسپرینکلر خانگی بشدت توصیه می شود. اما گروه های صنعت مسکن کاملاً مخالف هستند: آنها می گویند که نصب سیستم اسپرینکلر اطفای حریق باعث افزایش قیمت خانه ها می شود و این باعث می شود تا هزاران خریدار بالقوه را از بازار خارج کند.

اما بهتر است بدانید که سیستم اسپرینکلر اطفای حریق، کارامدترین و کم هزینه ترین و سریع‌ترین سیستم اطفای حریق بوده و به گفته NFPA هزینه مجهز کردن ساختمان به سیستم اسرینکلر اطفای حریق چیزی در حدود هزینه موکت کردن ساختمان خواهد شد.

همچنین لازم به ذکر است که حتی هزینه تعمیرات و نگهداری اسپرینکلرها هم بالا نبوده و اسپرینکلرهایی که در ساختمان‌های مسکونی نصب می‌شوند به جز کنترل فشار سیستم، نیاز به عملیات نگهداری خاصی ندارند. سیستم‌های اسپرینکلر‌ شاید تا 50 سال نیز فعال نشوند اما همیشه آماده به کار هستند تا ایمنی ساختمان شما را در برابر آتش سوزی تامین و تضمین کنند.

 

منبع:

https://www.qrfs.com/blog/228-shattering-myths-about-fire-sprinklers/

لطفا به این مطلب امتیاز بدهید.

میانگین امتیازها 1 / 5. تعداد رای‌ها: 1

نخستین شخصی باشید که به این مطلب رای می‌دهید

اشتراک گذاری: