همیار انرژی

تماس با همیار

021-57854

معرفی 3 نوع آشکارساز دود و تفاوت‌های آن‌ها

معرفی 3 نوع آشکارساز دود و تفاوت‌های آن‌ها
34
16 اردیبهشت 1402

جهت مشاوره و خرید میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید 57854-021

فهرست مطالب

 • انواع مدل‌های آشکارساز دود و عملکرد آن‌ها

  در این مقاله به بحث پیرامون سه مدل از دتکتورهای دود و نقاط قوت و ضعف آن‌ها می‌پردازیم. دو گونه رایج این آشکارسازها، آشکارساز دود فتوالکتریک و آشکارساز دود یونسزاسیون است. نوع سوم یک گونه ترکیبی است که آشکارساز دود دوگانه خوانده می‌شود. تیم همیار انرژی با ارائه اطلاعات در مورد هر سه نوع آشکارساز به شما کمک خواهد کرد تا بهترین دتکتور مناسب فضای زندگی یا کار خود را تهیه کنید.

  دتکتورهای دود

  آشکارساز دود فتوالکتریک چیست؟

  آشکارساز دود فوتوالکتریک از یک پرتو نور استفاده می‌کند که به تشخیص اولین علائم دود در خانه کمک می‌کند. این نوع دتکتور بیشتر برای تشخیص دود از یک منبع دود شناخته شده است. منبع دود می‌تواند یک سیگار روشن یا یک سیم اتصال کوتاه از یک قطعه تجهیزات الکتریکی در خانه باشد.

  چه تعداد آشکارساز دود فتوالکتریک در خانه لازم است؟

  حداقل داشتن یک آشکارساز دود در هر طبقه از خانه لازم است. توصیه می‌شود در خارج از هر اتاقی که می‌خوابید یک آشکارساز دود نصب کنید. آشکارسازهای دود باید به صورت منظم، ماهانه با فشردن دکمه تست، تست شوند. اگر دکمه به صدا در نیامد، باید فورا آشکارساز را تعویض کنید.

  آشکارساز دود فوتوالکتریک

  سیستم اعلام حریق یونیزاسیون چیست؟

  ردیاب دود یونیزاسیون زنگ هشداری است که دارای دو صفحه شارژ الکتریکی در داخل محفظه خود است. آن‌ها همچنین حاوی مقدار کمی مواد رادیواکتیو هستند. این ماده باعث عبور جریان هوا و یونیزه شدن آن می‌شود. هنگامی که دود از میان هوا عبور می‌کند، جریان یون‌ها را مختل می‌کند و زنگ هشدار را به صدا در می‌آورد. این آلارم‌ها برای تشخیص دود در خانه عالی هستند. اگر تا به حال چیزی را هنگام آشپزی سوزانده اید و مقدار زیادی دود تولید می‌کند که زنگ هشدار دود شما را خاموش می‌کند، احتمالاً یک دتکتور یونیزاسیون دارید.

  آشکارساز دود یونیزاسیون

  آشکارساز دود ترکیبی چیست؟

  این سیستم ترکیبی از تکنولوژی سیستم یونیزاسیون و فتوالکتریک با هم استفاده می‌کند. این سیستم به عنوان بهترین حفاظت ممکن در نظر گرفته می‌شود. زیرا هم شعله‌های بزرگ و هم کوچک را پوشش می‌دهد. همچنین از قرار دادن دو نوع آشکارساز دود در سراسر خانه جلوگیری می‌کنند.

  آشکارساز یونیزاسیون در مقابل آشکارساز فوتوالکتریک

  در حقیقت هر خانه‌ای به هر دو دتکتور نیاز دارد. برای تشخیص دود به آشکارسازهای یونیزاسیون نیاز داریم. این تجهیزات برای زمان‌هایی که خانواده درخواب هستند مناسب است. آشکارسازهای دود فوتوالکتریک مخصوصاً زمانی مفید هستند که در خانه دود می‌شود یا دارای وسایل الکتریکی زیادی است که می‌تواند بیش از حد گرم شود و باعث آتش سوزی شود. توصیه می‌شود هر دو نوع آشکارساز را در سرتاسر خانه داشته باشید. این امر یکی از دلایل محبوبیت امروزه دتکتورهای دوگانه است. به این ترتیب همه طبقات خانه شما در مقابل آتش سوزی محافظت می‌شوند.

  نتیجه گیری

  وجود آشکارسازهای آتش سوزی در خانه بسیار مهم است. دتکتورهای دود هر روز جان انسان‌ها را نجات می‌دهد. مهم است که همیشه به یاد داشته باشید که آلارم‌های خود را حداقل یک بار در ماه بررسی کنید. ممکن است نیاز به تعویض باتری یا تعویض آلارم معیوب داشته باشید. نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که آلارم‌ها معمولا برای حدود ده سال خوب و مناسب هستند. این به این معنی است که تعویض یک آشکارساز دود به ندرت اتفاق می‌افتد.

  امیدواریم این نوشته به تشخیص تفاوت بین دتکتورهای دود یونیزاسیون و فوتوالکتریک کمک کرده باشد. به یاد داشته باشید که بهترین محافظت، یا استفاده از ترکیبی از آلارم‌ها یا استفاده از آشکارسازهای “دوگانه” است. تیم همیار انرژی با تولید و فروش دتکتورهای دود آماده خدمت رسانی به شماست.

  دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  + 13 = 15

  دانلود محتوا

  لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید

  جهت ثبت درخواست شارژ کپسول آتش نشانی فرم زیر تکمیل فرمایید

   نام درخواست کننده


   نیاز به مشاوره دارید؟

   021-57854

   مشاوره - خرید و شارژ کپسول آتش نشانی داخلی 100

   مشاوره و خرید تجهیزات اعلام و اطفای حریق داخلی 108