همیار انرژی

تماس با همیار

021-57854

4 مزیت سیستم مانیتورینگ اعلام حریق

4 مزیت سیستم مانیتورینگ اعلام حریق
31
27 اردیبهشت 1402

جهت مشاوره و خرید میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید 57854-021

فهرست مطالب

 • شرح مانیتورینگ سیستم اعلام حریق

  نظارت بر اعلام حریق به ارتباط سریع بین سیستم اعلام حریق خانه شما و ایستگاه نظارتی مرکزی ارائه دهنده امنیت اشاره دارد. زمانی که آلارم دود یا آتش را احساس کند، سیگنالی به ایستگاه می‌فرستد. این سیگنال به مقامات مربوطه اطلاع می‌دهد و آن‌ها به خانه شما اعزام می‌شوند. سیستم مانیتورینگ اعلام حریق، علاوه بر ارسال اعلام‌های مربوط به دود یا آتش‌سوزی، می‌تواند سیگنال‌های مفید دیگری را نیز به ایستگاه مرکزی ارسال کند.

  مانیتورینگ مرکزی

  • مشکل آتش سوزی: زنگ هشدار شما می‌تواند نشان دهد که عملکرد مطلوبی ندارد. همچنین پیشنهاد می‌کند سیستم خود را تعمیر کنید تا در مواقع اضطراری مطمئن شوید که به درستی کار می‌کند.
  • نظارت بر آتش سوزی: زنگ هشدار زمانی این اعلان را ارسال می‌کند که احساس کند سیستم حفاظت از آتش خانه شما نیاز به تنظیم مجدد دارد.
  • باتری کم: این سیگنال نشان می‌دهد که باتری پانل هشدار با ولتاژ کمتر از حد مطلوب کار می‌کند.
  • قطع برق: سیستم این هشدار را در صورت قطع برق ارسال می‌کند. یک اعلان مهم برای خدمات نظارت بر اعلام حریق.

  نظارت بر سیستم اعلام حریق چگونه کار می‌کند؟

  آشکارسازهای دود نظارت شده به یک ایستگاه مرکزی نظارت بر آتش متصل است که می‌تواند در هر زمان، حتی زمانی که از خانه دور هستید، آتش نشانی را مطلع کند. برای مثال تصور کنید یک شمع بدون مراقبت در خانه شما آتش می‌گیرد. اگر این اتفاق بیفتد، سیستم مانیتورینگ اعلام حریق شما دود را تشخیص می‌دهد و زنگ هشدار خاموش می‌شود. اگر این اتفاق در خانه‌ای با هشدارهای آتش‌سوزی سنتی و بدون نظارت رخ دهد، باید به سرعت خانواده‌تان را جمع کنید و مطمئن شوید که همه در سریع‌ترین زمان ممکن ساختمان را تخلیه می‌کنند. سپس، اگر هنوز به تلفن دسترسی دارید، باید با آتش نشانی تماس بگیرید و درخواست کمک کنید.

  سیستم مانیتورینگ اعلام حریق

  خانه‌ای با هشدارهای آتش نشانی نظارت شده

  1. هنگامی که ردیاب دود شما دود را تشخیص داد، مرکز نظارت بلافاصله با شما تماس می‌گیرد و به تلفن همراه شما هشدار می‌دهد.
  2. اگر آتش سوزی را تأیید کنند و مرکز نظارت نتواند به شما برسد، شخصی با مقامات منطقه شما تماس خواهد گرفت.
  3. اعضای خانواده در کنار هم جمع می‌شوند و سریع خانواده از ساختمان خارج می‌شوند.
  4. همانطور که شما در حال تخلیه خانه هستید، آتش نشانی در حال حرکت به منزل شماست.
  5. گر تیم مرکز نظارت نتواند با شما تماس بگیرد، با بقیه مخاطبین اضطراری شما تماس خواهد گرفت.
  6. آتش نشان‌‎ها به خانه شما می‌رسند.

  نظارت بر سیستم اعلام حریق

  بدون سیستم مانیتورینگ اعلام حریق، که در آن شما تنها کسی هستید که نظارت دارید، این عمل به طور ناگهانی در اوایل هشدار متوقف می‌شود. زمانی که زنگ هشدار قطع شود همه چیز به شما بستگی دارد. زمانی که صدای هشدار را بشنوید خانواده خود را از ساختمان خارج می‌کنید. همچنین به محض دسترسی به تلفن با آتش نشانی تماس می‌گیرید. حتی اگر فوراً زنگ هشدار را بشنوید و همه را ظرف چند ثانیه بیرون بیاورید، آتش‌نشانی دیرتر از زمانی که سیستم نظارتی نصب کرده بودید خواهد رسید. حتی اگر تفاوت در حد چند ثانیه باشد، هر لحظه آتش سوزی اهمیت بسیاری دارد.

  اگر در جایی خوابیده اید که صدای زنگ هشدار سخت‌تر به گوش می‌رسد، زمان بیشتری برای واکنش به آن صرف می‌شود. همچنین اگر در محل کار یا در تعطیلات هستید، ممکن است تا زمانی که خیلی دیر شده است، از آن خبر نداشته باشید.

  سیستم مانیتورینگ اعلام حریق چه اهمیتی دارد؟

  همانطور که می‌دانید دتکتورهای حریق از الزامات هر فضایی هستند و اولین خط دفاعی شما در آتش سوزی می‌باشند. هنگام خرید یکی از این سیستم‌ها، می‌توانید بین نظارت‌شده و بدون نظارت یکی را انتخاب کنید.

  هشدارهای دود بدون نظارت می‌تواند برای هشدار دادن به مردم در مورد آتش سوزی مفید باشد و زمان بیشتری برای فرار در اختیار آن‌ها قرار دهد. با این حال، فقط در صورتی مفید هستند که به درستی کار کنند، به علاوه شما نیز باید در خانه و هوشیار باشید.

  در بسیاری از شرایط، آشکارسازهای دود سنتی کافی نیستند، مانند:

  • زمانی که زنگ دود آتش را تشخیص می‌دهد، در خانه نباشید.
  • حیوان خانگی شما در خانه تنها باشد.
  • خواب شما سنگین باشد.
  • آشکارساز شما به درستی کار نکند و دود و آتش را تشخیص ندهد.
  • آشکارسازهای دود نظارت شده هرگونه نقص در سیستم را هشدار می‌دهند.

  هشدار دود بدون نظارت تنها زمانی که کسی در خانه است می‌تواند در هنگام وقوع یک وضعیت اضطراری شما را مطلع کند. ممکن است یکی از همسایه‌ها در نهایت متوجه دود و شعله‌های آتش شود و با 125 تماس بگیرد، اما احتمالا زمانی این اتفاق می‌افتد که کار از کار گذشته باشد.

  4 مزیت سیستم مانیتورینگ اعلام حریق

  گرچه در الزامات آتش نشانی به لزوم استفاده از سیستم مانیتورینگ اعلام حریق اشاره‌ای نشده است، شما می‌توانید از سرمایه گذاری برای خرید این سیستم بهره ببرید.

  در ادامه، چهار مزیت مهم سیستم اعلام حریق نظارت شده را مورد بحث قرار خواهیم داد.

  مزایا سیستم اعلام حریق

  سیستم مانیتورینگ و حفاظت شبانه روزی در برابر آتش سوزی

  اگر در حالی که در خانه هستید و بیدار هستید، آتش سوزی شروع شود، مراقبت از آن آسان است. در نتیجه آن را خفه کنید یا با کپسول آتش نشانی خود خاموش کنید. اما اگر خانه نباشید و جرقه‌ای از لامپ سبب آتش سوزی در محل دیگری شد، چه باید کرد؟ در این مورد زنگ هشدار هیچ هدفی ندارد.

  سیستم مانیتورینگ و واکنش سریع اضطراری

  این سیستم‌های اعلام حریق تحت نظارت اند تا در صورت تشخیص دود هر چه سریع‌تر به مقامات مربوطه اطلاع دهند. این سیستم‌ها سینگالی برای مرکز نظارت ارسال می‌کنند. سپس سازمان حفاظت در برابر آتش و آتش نشانی هم زمان مطلع می‌شوند. به علاوه به کارکنان تعیین شده شرکت نیز اطلاع می‌دهند.

  سیستم مانیتورینگ و تخفیف‌های احتمالی بیمه

  خطر از دست دادن اموال در اثر آتش سوزی به طور قابل توجهی از خدمات نظارت بر آتش بیشتر است. اگر به شرکت بیمه خود مدرکی مبنی بر اعلام حریق نظارت شده در خانه خود ارائه دهید، ممکن است واجد شرایط دریافت حق بیمه کمتری باشید.

  سیستم مانیتورینگ و بازدارنده سارقان

  با نصب تابلویی در حیاط خانه یا برچسبی در پنجره، به سارقان اطلاع دهید تا بدانند که یک سیستم نظارت بر خانه دارید. سارقان از خانه شما دور می‌شوند و دانستن اینکه خانه شما ارتباط مستقیمی با مجریان قانون دارد طبیعتاً به طور کلی از فعالیت مجرمانه جلوگیری می‌کند.

  در پایان

  ما در همیار انرژی جدیدترین تکنولوژی‌ها را ارائه می‌دهیم تا خانه شما را در مقابل آتش سوزی حفاظت کنیم. اولویت ما ارائه یک سیستم هشدار دود سفارشی برای خانه شما است و ما نصب و نظارت این سیستم را به عهده خواهیم گرفت. از سیستم‌های آشکارساز دود قابل اعتماد ما برای ایمن نگه داشتن خانواده و اموال خود در برابر آتش و CO2 استفاده کنید.

   

   

  دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  4 + 3 =

  دانلود محتوا

  لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید

  جهت ثبت درخواست شارژ کپسول آتش نشانی فرم زیر تکمیل فرمایید

   نام درخواست کننده


   نیاز به مشاوره دارید؟

   021-57854

   مشاوره - خرید و شارژ کپسول آتش نشانی داخلی 100

   مشاوره و خرید تجهیزات اعلام و اطفای حریق داخلی 108