آیروسل دستی

آیروسل دستی مناسب جهت اطفاء حریق دستی تجهیزات حساس مانند سرورها، تجهیزات الکترونیکی و تالو برق های حساس و ... کاربرد دارند. این دستگاه از مواد معدنی پایدار و جامد تشکیل شده استاین دستگاه حاوی گاز نیست و همچنین تحت فشار نمی باشد.

دستگاه از یک استوانه کوچک، فشرده و سبک است: قسمت بالایی دستگاه یک لوله فلزی است که حاوی شارژ خاموش کننده است. قسمت پایینی دستگاه از پلاستیک تشکیل شده و به عنوان دسته نگهدارنده عمل می‌کند.

 در آیروسل دستی از جت پودر پتاسیم که روشی منحصر به فرد در بین کپسول های آتش نشانی است، شامل تبخیر پودر در محیط و به دنبال آن متراکم شدن ماده خاموش کننده آن است، استفاده می‌شود. این محصول با قطع زنجیره واکنش آتش ("کاتالیزور خودکار" آتش) کار می کند.

جت آئروسل زمانی شروع بکار می‌کند که به پایه آن ضربه خورده باشد. جت آئروسل تولید شده اساساً یک نمک بی اثر است که گازی را که قبلاً در جو وجود دارد منتشر می‌کند.

این فرآیند به FSS اجازه می دهد تا انواع آتش سوزی ها را از طریق اشباع خاموش کند. تخریب زیستی آهسته آن در محیط باعث جلوگیری از آتش سوزی های بعدی می شود. فرآیند خاموش کردن شامل دو واکنش مختلف است: یکی فیزیکی و دیگری شیمیایی. واکنش فیزیکی به تمایل پتاسیم برای اکسید شدن سریع در هوا مربوط می شود. هنگامی که نمک های قلیایی در تماس با هوا هستند، مقادیر زیادی اکسیژن مصرف می کنند و در نتیجه آتش را از اکسیژن محروم می کنند. واکنش شیمیایی از طریق پیوند پایدار بین ذرات پتاسیم و ذرات احتراق آتش ایجاد می شود. از طریق این دو واکنش، یک فرآیند اکسیداسیون سریع انجام می‌شود و فورا جت را از حالت جامد به حالت گازی تبدیل می‌کند که ذرات پتاسیم را آزاد می‌کند. این اتم‌ها می‌توانند هر ذره آزاد دیگری را که توسط فرآیند احتراق واکنش زنجیره‌ای آتش تولید می‌شود، رهگیری و قطع کنند. پتاسیم به دلیل انرژی های یونیزاسیون ضعیف، دارای خواص بازدارنده قوی است. آیروسل دستی به سطوح و اجسامی که روی آنها استفاده می شود آسیب نمی‌رساند. نیازی به سرویس و شارژ مجدد ندارد و مناسب برای انواع آتش سوزی های کلاس‌های مختلف می‌باشد.

نحوه استفاده از آیروسل دستی بصورت زیر می‌باشد.

۱. دستگاه خاموش کننده را با دسته نگه دارید و درپوش بالایی را بردارید.

۲. درپوش جرقه زن را از قسمت پایین دسته بیرون بیاورید.

۳. درپوش جرقه زن را که در وسط قسمت بالایی قرار دارد لمس کنید.

۴. جت را به سمت پایه شعله که دستگاه خاموش کننده را از دسته نگه می دارد هدایت کنید.

 

آیروسل-دستی

 

 

جهت اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس بگیرید
021-57854
09128932367 (تماس در ساعات کاری)

 

تعداد بازدید: 3449
4.2/5 (12 رای)
کاتالوگ تجهیزات اطفاء حریق همیار انرژی در سال 1400شیلنگ اسپرینکلر انعطاف پذیراطفاء مخازن سوخت مایع