شهر ایمن همیار می‌خواهد

شلنگ رابط انعطاف پذیر اسپرینکلر H.E

شلنگ رابط انعطاف پذیر اسپرینکلر H.E
1333
29 شهریور 1401

جهت مشاوره و خرید میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید 57854-021

شلنگ رابط انعطاف پذیر

شلنگ انعطاف پذیر اسپرینکلر HE مخصوص سیستم های اتوماتیک اطفاء حریق اسپرینکلر برای اولین بار در ایران طراحی و شناخته شده است

این محصول توسط واحد تحقیق و توسعه شرکت همیار انٰرژی طراحی و به بازار عرضه شده است که موفق به اخ‌ نشان استاندارد ملی ایران

و همچنین تاییدیه از سازمان آتش نشانی تهران گردیده است.

ایمنی محصول شلنگ انعطاف پذیر اسپرینکلر

تمام بخش های این محصول در برابر خوردگی مقاومت بالایی داشته و از استنلساستیل مقاوم استفاده شده است. این محصول در برابر نشتی به طور 100 درصد

مورد آزمون قرار می گیرد و در دمای محیطی دارای طول عمر بالایی است .

شلنگ رابط انعطاف پذیر اسپرینکلر H.E

شلنگ رابط انعطاف پذیر اسپرینکلر H.E

 

 

مزایای شلنگ رابط اسپرینکلر

 

ایمنی محصول:

کل این شلنگ سر تا سر استنلس استیل مقاوم بوده و انعطاف پذیر می باشد، به همین دلیل دارای مقاومت بالایی بوده و در برابر ضربه بسیار مقاوم می باشد. این محصول به هیچ عنوان دچار نشتی نمی شود و در دمای محیطی دارای طول عمر بسیار بالایی می باشد.

 

نصب آسان محصول

این محصول به علت انعطاف پذیری بالا در فضای نصب به راحتی قابل تنظیم است و حتی می توانید در خم های ۹۰ درجه در فضای نصب از این محصول استفاده کنید. برای نصب این محصول نیاز به ابزار خاصی نیست و به راحتی می توان این محصول را با ابزار ساده در کمترین زمان نصب و راه اندازی کرد.

شلنگ رابط انعطاف پذیر اسپرینکلر H.E

صرفه جویی در هزینه

با اتصال شلنگ های انعطاف پذیر همیار انرژی بدون نیاز به هیچ تجهیزاتی برای اتصال به سیستم اسپرینکلر بسیار آسان بوده و مسبب صرفه جویی در هزینه های اضافی می شود.

 

لرزه گیری محصول

شلنگ های همیار انرژی شوک های لرزشی ناشی از شبکه را جذب می کنند و از سیستم اسپرینکلر در برابر خطرات ناشی از لرزش ها مانند زمین لرزه ها محافظت می کنند.

 

دوستدار محیط زیست

شلنگ های فلکسبل همیار انرژی  به دلیل اتصال ایمن و مقاوم، از هدر رفتن آب در لوله و انشعابات جلوگیری می کنند. همچنین موجب عدم نیاز به جابه جایی اسپرینکلر حتی پس از تست فشار بالا می باشند.

مکان مورد استفاده از شلنگ های رابط اسپرینکلر H.E

در سقف های کاذب و کنفی به دلیل عدم دسترسی مناسب برای لوله کشی دلخواه، از این تجهیزات استفاده می شود. شیلنگ اسپرینکلر طوری طراحی شده است که در موردی که دسترسی برای لوله کشی سخت است، اسپرینکلر را در جای مناسب و دلخواه جانمایی می کند.

  • ۱۰ برابر نصب سریعتر نسبت به نمونه های قدیمی
  • ۱۰۰% تست در برابر نشتی آب
  • فشار آزمون ۷۰ بار
  • گارانتی ۱۰۰ درصدی محصول
  • مقاومت در برابر لرزش و زمین لرزه

 

 

آیا باید از شلنگ اسپرینکلر انعطاف پذیر استفاده کنیم؟

میزان تقاضای اتصالات شیلنگ های اسپرینکلر انعطاف پذیر در مقایسه با لوله های سفت و سخت سنتی به طور پیوسته در طول سال ها افزایش یافته است و این محصول براى اتصال لوله آتش نشانى به سیستم اسپرینکلر، مورد استفاده قرار مى گیرد. دلایل افزایش سریع محبوبیت این محصول می تواند به دلیل صرفه جویی در نیروی کار و هزینه و زمان باشد و چندین عملکرد مهم و مزایای ایمنی وجود دارد که شیلنگ های اسپرینکلر انعطاف پذیر در مقایسه با لوله های سفت و سخت سنتی در دسترس متقاضیان قرار می گیرد. در روش سنتى براى این اتصال، از زانوئى، لوله و جوشکارى استفاده مى شود که مشکلاتى مانند سختى نصب دقیق اسپرینکلر روى سقف کاذب را به همراه دارد

در هر ساختمان، پی ریزی ها به مرور حل و تخریب می شوند و سقف ها می توانند به مرور زمان جابجا شوند و در برخی موارد به دلیل فعالیت لرزه ای، اسپرینکلرها دچار افتادگی می شوند. این امر برای بازوی لوله سخت رزوه شده مشکل ایجاد می کند، به ویژه با توجه به موقعیت اسپرینکلر نسبت به سطح سقف. طبق آیین نامه، لوله کشی سخت باید به صورت مجرا از سازه سقف به سازه ساختمان متصل شود. به دلیل این جدایی بین لوله و سقف، ارتفاع اسپرینکلر نسبت به انتهای سطح سقف همیشه نمی تواند ثابت بماند. اولین مزیت استفاده از این شلنگ ها اتصال آسان و بدون دردسر اسپرینکلر به خط لوله آتش نشانی و اتصال ساده آن به سقف توسط کیت نصب است و با از این اسپرینکلرها قادر خواهید بود تا در مواردی که دسترسی برای لوله کشی سخت است، اسپرینکلر را در جای مناسب و مدنظر خود قرار دهید.

.در واقع، با بهره گیری از انعطاف پذیری شلنگ با طول های مختلف، امکان ایجاد انشعابات مناسب جهت نصب اسپرینکلر فراهم می شود. در بسیاری از سقف ها با وجود اختلاف سطح در سقف و یا وجود سقف کاذب استفاده از این شلنگ پیشنهاد می شود. همچنین در  سقف های کاذب و کنفی به دلیل عدم دسترسی مناسب برای لوله کشی دلخواه، از این تجهیزات استفاده می شود.

تحت شرایط افتادگی شدید سطح سقف، یک اسپرینکلر می تواند در طول زمان بیش از حد در بالای سطح سقف فرو رفته شود که به طور بالقوه در شرایط نصب شده خارج از فهرست یا تایید نمایندگی آن در نظر گرفته می شود. این بدان معناست که در صورت وقوع آتش سوزی، زمان پاسخ عملیاتی اسپرینکلر و ویژگی های الگوی پاشش به شدت تحت تأثیر قرار می گیرد و در نتیجه باعث می شود آتش در منطقه آسیب دیده بدون کنترل رشد کند. در مقابل، یک شیلنگ اسپرینکلر انعطاف پذیر (بر اساس کد، لیست آن و دستورالعمل های نصب) لازم است تا به طور ایمن با یک قلاب یا براکت محکم به ساختار سقف، مانند کانال های سقفی معلق شبکه T یا تیرچه های چوبی/فلزی یا گل میخ ها متصل شود.

 

این اتصال محکم قلاب یا براکت به ساختار سقف تضمین می کند که ارتفاع اسپرینکلر نسبت به سطح سقف در طول زمان ثابت می ماند. همچنین قادر خواهیم بود تا به دلیل قابلیت تنظیم ذاتی شلنگ انعطاف پذیر، انبساط، انقباض و نشست سازه سقف و ویژگی های توزیع آب اسپرینکلر در هر شرایطی حفظ می شود.

شیلنگ اسپرینکلر انعطاف پذیر

 

طراحی شیلنگ بافته در مقابل غیر بافته

شیلنگ های اسپرینکلر انعطاف پذیر دارای ساختارهای طراحی بسیار متفاوتی هستند. اکثر آنها از درجه آستنیتی فولاد ضد زنگ ساخته می شوند و برخی از طرح ها شیلنگ های حصیر بافته هستند، در حالی که برخی دیگر غیر بافته (راه راه) هستند.

شیلنگ های اسپرینکلر بافته شده با یک روکش بافته شده از جنس استنلس استیل خارجی طراحی شده اند که استحکام لازم را برای مقاومت در برابر نیروهای داخلی ناشی از فشار سیستم فراهم می کند، در حالی که لوله راه راه زیر آن می تواند نسبتاً بدون تأثیر و انعطاف پذیر باقی بماند. در مقابل، شیلنگ‌های بافته نشده تنها به دیواره لوله تکیه می‌کنند تا هم استحکام و هم انعطاف‌پذیری را فراهم کنند. حلقه های شیلنگ بافته نشده دورتر از هم هستند (قطعه گسترده) و در نتیجه انعطاف پذیری را کاهش می دهند و سختی را افزایش می دهند.

به دلیل اینکه این نوع به طور همزمان باید در مقابل فشار مقاومت کند و در عین حال سعی در ایجاد انعطاف پذیری داشته باشد، اگر چه به طور قابل توجهی کاهش یافته است، نوع غیر بافته دارای این ویژگی ها نمی باشد. در واقع، شیلنگ‌های بافته می‌توانند فشارهای بالاتری را نسبت به شیلنگ‌های بدون بافته بدون کشیدگی یا تغییر شکل دائمی تحمل کنند. شیلنگ‌های بافته معمولاً می‌توانند به شعاع خمش کمتری دست یابند، تعداد خم‌های بیشتری را ممکن می‌سازند و در نتیجه توانایی قرار دادن تاسیسات در مکان‌های بسته ‌تر و با فاصله کمتر را دارند.

بافت خارجی همچنین ویژگی های کاهش ارتعاش را در شرایط جریان بالا و سطح اضافی محافظت در برابر سایش خارجی را فراهم می کند. با این حال، پیچیدگی، هندسه و تعداد پیچش ها در واحد طول، بیشترین تأثیر را بر انعطاف پذیری دارد.

خم شدن شیلنگ پهن، چه بافته شده و چه غیر بافته، به دلیل سطح مقطع آن، دشوارتر است و در هنگام نصب بیشتر مستعد پیچ خوردن است. پیچ خوردگی، که به عنوان کاهش سطح مقطع به دلیل ایجاد خمش فراتر از حد آن تعریف می شود، می تواند در حین نصب رخ دهد، که منجر به یک اثر مخرب بر از دست دادن اصطکاک هیدرولیکی و مقاومت در برابر خوردگی می شود.

به عبارت دیگر، اگر شیلنگ پیچ خورده باشد، انتقال آب به سر اسپرینکلر می تواند کاهش یابد و تنش های ایجاد شده در دیواره لوله پیچ خورده نیز می تواند به کاهش مقاومت به خوردگی در طول زمان منجر شود. در مقابل، شیلنگ باریک به دلیل افزایش تعداد پیچش ها در واحد طول، انعطاف پذیری بیشتری را فراهم می کند و در نتیجه تلاش کمتری برای خم شدن انجام می شود و در بسیاری از موارد امکان پیچ خوردگی را از بین می برد.

 

شیلنگ‌های بافته شده باریک، امکان نصب در فضاهای تنگ را فراهم می‌کند و به طور قابل‌توجهی پتانسیل پیچ خوردگی را کاهش داده یا از بین می‌برد. شلنگ‌های اسپرینکلر انعطاف‌پذیر وقتی تحت سیستم‌های با کیفیت قوی، مشروط به ممیزی‌های دوره‌ای، و تأییدیه‌های جهانی محصول تولید می‌شوند، می‌توانند به اطمینان حاصل شوند که سیستم‌های اسپرینکلر قابل اعتماد بوده و به درستی وظایف خود را انجام می دهند و آماده ارائه قابلیت اطفاء حریق درجه‌بندی شده خود در هر رویداد مهمی هستند.

شیلنگ اسپرینکلر انعطاف پذیر

 

معیارهای طراحی برای اسپرینکلر آتش برای کارهای جزئی

میزان تقاضای اتصالات شیلنگ‌های اسپرینکلر انعطاف‌پذیر در مقایسه با یک لوله سفت و سخت سنتی در نصب‌های جدید، و همچنین فضای کاری جزئی در استرالیا، در طول سال‌ها رشد چشمگیری داشته است. متأسفانه، نصاب‌ها از این شیلنگ‌های اسپرینکلر انعطاف‌پذیر بدون در نظر گرفتن تلفات اصطکاکی نشان ‌داده ‌شده در برگه‌های داده استفاده می‌کنند، این شیلنگ‌ها نیز با طول لوله معادل نمایش داده می‌شوند.

در بخش Minor Works برای اسپرینکلر لوله سخت 20 تا 25 میلی، حداکثر طول لوله مناسب 14 متر در نظر گرفته می شود. با این حال، برای شیلنگ های اسپرینکلر انعطاف پذیر طول لوله به طور چشمگیری کاهش می یابد.

به عنوان مثال، برگه های داده ای که نصاب ها در دسترس دارند، موارد زیر است:

  • شلنگ اسپرینکلر انعطاف پذیر 1200 میلی متری معادل 22 متر یا لوله سفت و سخت.
  • شیلنگ اسپرینکلر انعطاف پذیر 1500 میلی متر معادل لوله 27 متری یا سفت و سخت.
  • شلنگ اسپرینکلر انعطاف پذیر 1800 میلی متری معادل بیش از 30 متر یا لوله سفت و سخت.

این شیلنگ‌های اسپرینکلر منعطف فقط برای یک ساختمان اداری با فضای خالی سقف کم عمق و در محدوده 32 میلی‌متری طراحی شده‌اند. آنها در بیشتر موارد در کارهای جزئی نیازهای ما را برآورده نمی کنند، زیرا بیشتر آویز ها 20 تا 25 میلی متر هستند. تنها مقدار کمی از شیلنگ های انعطاف پذیر وجود دارند که می توانند برای یک لوله سفت و سخت 20 یا 25 میلی متری استفاده شوند. با این حال، ممکن است یک شلنگ انعطاف‌پذیر 1200 میلی‌متری پیدا کنید که طولی معادل 9.85 متر دارد، که حدود 4 متر را برای مطابقت با 14 متر مورد نیاز در AS2118 باقی می گذارد.. که به بهترین شکل در موقعیت هایی مانند مراکز خرید و جایی که فضای خالی سقف دارای ارتفاع فضای خالی بیش از 4 یا 5 متر است،استفاده می شود.

جالب است که ببینیم چه تعداد از «محاسبات اسپرینکلر آتش‌نشانی Hyena» از شلنگ انعطاف‌پذیر درست استفاده شده در محاسبه استفاده می‌کنند، به خصوص که هر سازنده طول لوله‌های معادل متفاوتی برای برند شلنگ‌های اسپرینکلر انعطاف‌پذیر خود دارد.

هر ساختمان با توجه به چگالی جریان آب در هر اسپرینکلر به صورت سفارشی طراحی شده است. این دلیل انتخاب 14 متری و همچنین دستیابی به حداقل 60 لیتر در دقیقه است.

می توانید بپرسید که چرا لوله سفت و سخت مانند شلنگ اسپرینکلر انعطاف پذیر دارای سیستم قلاب یا براکت به شبکه سقف نیست؟ اگر قرار بود لوله سفت و محکم بسته شود، اسپرینکلر ها را در فضای سقف نخواهید داشت، زیرا آنها از افتادگی سقف جلوگیری می کنند و سقف را پشتیبانی بیشتری می کنند.

پس بنابراین، شلنگ های اسپرینکلر انعطاف پذیر، شلنگ هایی با طول 700، 1000، 1200 و 1800 میلیمتر و دارای دو توع بافته شده و غیر بافته هستند که به منظور متصل کردن آنها به سقف و یا دیوار از قلاب یا براکت جهت نصب استفاده شده و قابل استفاده در تمامی رستوران ها و هتل ها و مراکز تجاری و آموزشی و بهداشتی و فرهنگی و تفریحی می باشد. از آنجایی که مالکان ساختمان، بیمه‌گران، آژانس‌های نظارتی و مراجع قانونی همگی به سطح فزاینده‌ای از عملکرد، ایمنی و قابلیت اطمینان سیستم اسپرینکلر آتش نشانی در طول عمر خود نیاز دارند، این محصولات به انتخابی آسان برای برآورده کردن همه این الزامات تبدیل شده‌اند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

72 + = 82

مناطق پر خطر با پتانسیل حریق بالا

12 مهر 1401

طبقه بندی مناطق یکی از بزرگترین کمک ها را به آتش نشانان می کند تا

آموزش خاموش کردن فرد آتش گرفته

24 تیر 1402

ممکن است افراد به دلایل مختلفی آتش بگیرند و باید نحوه خاموش کردن فرد آتش

مشخصات فنی کامل موتورهای دیزلی LOVOL

29 شهریور 1401

برای خرید تجهیزات آتش نشانی، تجهیزات اعلام حریق، تجهیزات اطفا حریق، تجهیزات ایمنی و همچنین

آموزش استفاده از توپ اطفا حریق

18 تیر 1402

برای جلوگیری از آتش سوزی، یکی از اولین کارهایی که باید انجام داد این است

کف آتش نشانی

29 شهریور 1401

برای انواع خاصی از آتش سوزی ها به جای آب از فوم آتش نشانی استفاده

تجهیزات ایمنی در آتش نشانی

20 شهریور 1401

در مقالات قبلی در مورد تجهیزات اعلام حریق و تجهیزات اطفای حریق صحبت کردیم. در

نازل آتش نشانی

19 شهریور 1401

نازل آتش نشانی یکی کلیدی ترین وسیله در اطفا حریق آتش نشانان است. در ادامه

طراحی و اجرای سیستم اطفا حریق

29 شهریور 1401

طراحی و اجرای سیستم های اطفا حریق یکی از تخصصی ترین مواردی است که توسط

دانلود محتوا

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید

جهت ثبت درخواست شارژ کپسول آتش نشانی فرم زیر تکمیل فرمایید

    نام درخواست کننده