شهر ایمن همیار می‌خواهد

نکات ایمنی آتش نشانی برای فصول گرم

نکات ایمنی آتش نشانی برای فصول گرم

امکان آتش سوزی در فصول گرم همیشه بیشتر می شود و باید در این فصول، حواسمان به ایمنی و موارد آتش زا و خطرناک باشد. در تابستان و روزهای گرم سال باید توجه مان به قطعات الکتریکی را بیشتر کنیم تا از بروز آتش سوزی جلوگیری کنیم. در ادامه همراه همیار انرژی باشید تا به نکات ایمنی طبیعت و ایمنی آتش نشانی برای فصول گرم بپردازیم.

برای خرید تجهیزات آتش نشانی، تجهیزات اعلام حریق، تجهیزات اطفا حریق، تجهیزات ایمنی و همچنین شارژ کپسول بر روی لینک های مورد نظر کلیک کنید.

تماس با همیار انرژی

ایمنی طبیعت چیست؟

در طول ماه‌ های تابستان، آتش سوزی‌ به دلیل درجه حرارت بالا شایع است. مهم است که هنگام لذت بردن از فعالیت‌ های تابستانی مورد علاقه خود مانند کباب کردن و آتش بازی از اقدامات ایمنی آتش سوزی آگاه باشید. با رعایت این نکات ایمنی طبیعت، مطمئن شوید که ایمنی خود، خانواده و دوستانتان را در فصول گرم در اولویت قرار می دهید.

کباب پزهای گازی عامل آتش سوزی در منازل

کباب‌ پزهای گازی عامل بروز به طور میانگین 8900 آتش سوزی در خانه هستند. برای جلوگیری از وقوع این آتش سوزی‌ ها، تمرین کباب کردن ایمن بسیار مهم است.

کباب پزهای زغالی را فقط باید در خارج از خانه استفاده کرد، هرگز برای پخت و پز در داخل خانه (مخصوصا فصول گرم) مناسب نیستند. برای کاهش مواد قابل اشتعال روی سطح گریل، مهم است که قبل از کباب کردن، هر گونه چربی یا رسوب را پاک کنید. لازم است کباب پز خود را در فاصله ایمن از خانه یا درختان مجاور نگه دارید و در نهایت، هرگز نباید کباب پز و یا گریل خود را بدون مراقبت رها کنید.

توجه به نکات ایمنی آتش نشانی

کمپینگ و روشن کردن آتش، یک فعالیت تابستانی بوده که در فصول گرم رایج است اما باید به درستی انجام شود. همیشه قوانین آتش نشانی و سازمان پارک ها و جنگل ها را بررسی کنید و سپس اقدام به روشن کردن آتش کنید. محدوده‌ های خاصی وجود دارند که مردم را از روشن کردن آتش به دلیل وجود پوشش گیاهی خشک و خطرناک منع می‌ کنند.

همواره دقت داشته باشید که محیط اطراف خود را بررسی و پاکسازی کنید تا مطمئن شوید آتش سوزی رخ نمی دهد. بهترین کار برای جلوگیری از آتش سوزی ایجاد یک گودال برای محل آتش است. هرگز آتش را بدون مراقبت رها نکنید و قبل از خارج شدن از منطقه مطمئن شوید که شعله‌ ها کاملا خاموش هستند.

نکات ایمنی آتش نشانی برای فصول گرم

چگونه از آتش گرفتن جنگل جلوگیری کنیم؟
 

رعایت تهویه مطبوع خانه

تعمیر و نگهداری HVAC (گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع) روشی است که اکثر مردم برای پیشگیری از آتش سوزی به آن فکر نمی‌ کنند. در طول ماه های گرم تابستان، صاحبان خانه تمایل دارند یک یا چند واحد تهویه مطبوع را برای مدت طولانی راه اندازی کنند.

کار کردن این سیستم‌ ها به طور همزمان یا برای مدت طولانی می‌ تواند منجر به گرم شدن بیش از حد شود که خود عاملی برای آتش سوزی است. هر از گاهی به واحدهای تهویه خود استراحت دهید تا از گرمای بیش از حد جلوگیری شود. در نظر داشته باشید سیستم های تهویه مطبوع خود را از نظر گرد و غبار و عملکرد صحیح، قبل از شروع دمای تابستان بررسی کنید.

ایمنی را در زمان آتش سوزی رعایت کنید

بهترین راه برای جلوگیری از آتش‌ سوزی ناشی از آتش‌ بازی، رفتن به مکان های عمومی ایمن آتش بازی است که توسط متخصصان مشخص می‌ شود. آتش بازی خطرناک است و تنها در صورتی لذت بخش است که به درستی استفاده شود. اگر آتش بازی می‌ کنید، حتماً از ساختمان‌ ها، پوشش گیاهی خشک، مایعات قابل اشتعال و سایر افراد فاصله ایمن داشته باشید.

نکات ایمنی آتش نشانی برای فصول گرم

چگونه از آتش سوزی جلوگیری کنیم؟
 


آگاهی از آتش سوزی‌ های جنگلی

فصول گرم، فصل آتش سوزی در مناطق مختلف است. اگر منطقه شما مستعد آتش سوزی است، از اقدامات لازم در زمان بروز حادثه اطمینان حاصل کنید. برای خود و خانواده‌ تان یک برنامه سازنده برای خروج از خانه و محله خود تهیه کنید. همچنین در صورت نیاز به خروج از خانه به دلیل آتش سوزی، حتما یک بسته ایمنی آتش نشانی داشته باشید. راه دیگر برای محافظت از خانه شما این است که منطقه اطراف خود را از زباله‌ ها و پوشش گیاهی خشک پاک کنید تا یک منطقه امن طبیعی ایجاد کنید.

برای آتش سوزی آماده باشید

اگر این نکات ایمنی آتش‌ سوزی را رعایت می‌ کنید، خطر آتش‌ سوزی بسیار کاهش می‌ یابد، اما به طور کامل از بین نمی‌ رود. در صورت بروز آتش سوزی خطرناک در هر کدام از موارد فوق، از محل نزدیک‌ ترین کپسول آتش نشانی مطمئن باشید و فورا با آتش نشانی تماس حاصل فرمایید.

فیلم آتش سوزی طبیعت

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

همیار انرژی در شبکه های اجتماعی

0912-8932367

مقالات بیشتر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین برندهای تجهیزات اعلام حریق

بهترین برندهای تجهیزات اعلام حریق

 تجهیزات اعلام حریق یکی از بهترین تجهیزات در زمینه تجهیزات ایمنی و آتش نشانی هستند…

آموزش نگهداری صحیح از دتکتور

آموزش نگهداری صحیح از دتکتور

دتکتور دود یکی از کاربردی ترین تجهیزات اعلام حریق است که می تواند جان بسیاری…

دتکتور دود چیست؟

دتکتور دود چیست؟

دتکتور یا (Detector) یکی از سیستم های اعلام حریق است که برای کشف آتش سوزی…

دانلود محتوا

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید
پیمایش به بالا