شهر ایمن همیار می‌خواهد

بهترین مکان برای نگهداری کپسول آتش نشانی در آپارتمان

بهترین مکان برای نگهداری کپسول آتش نشانی در آپارتمان

کپسول های آتش نشانی باید در مکان های مخصوصی نگهداری شوند که تمامی افراد از قرارگیری آن ها در آن مکان ها اطلاع داشته باشند. اگر کپسول آتش نشانی دارید و یا قصد خرید کپسول آتش نشانی برای ساختمان را دارید، باید بدانید که در چه مکانی باید نصب کنید که در دید تمامی عموم باشد. در ادامه همراه همیار انرژی باشید تا به بهترین مکان برای نگهداری کپسول آتش نشانی در آپارتمان بپردازیم.

برای خرید تجهیزات آتش نشانی، تجهیزات اعلام حریق، تجهیزات اطفا حریق، تجهیزات ایمنی و همچنین شارژ کپسول بر روی لینک های مورد نظر کلیک کنید.

تماس با همیار انرژی

بهترین مکان های نگهداری از کپسول آتش نشانی در ساختمان

با وجود مقدار زیادی از مواد قابل احتراق در منزل، آتش سوزی می ­‌تواند در طول 2 الی 3 دقیقه در تمام نقاط خانه گسترش یابد. این آتش سوزی می‌ ­تواند بسیار خطرناک و کشنده باشد. به طوری که مرگ چهار نفر از هر پنج مورد مرگ و میر در خانه و تقریباً نیمی از مجروحیت‌ های آتش‌ سوزی زمانی اتفاق می­ افتد که آتش‌سوزی‌ ها فراتر از اتاقی که در آن شروع می‌ شود گسترش می‌ یابد. دسترسی آسان به کپسول آتش نشانی آپارتمان شما به جلوگیری از گسترش آتش و ایمنی خانه در برابر آتش به خانواده شما کمک می ­‌کند.

محل مناسب برای نگهداری کپسول آتش نشانی در آشپزخانه

آشپزخانه‌­ ها یکی از رایج‌­ ترین مکان­‌ ها برای یافتن کپسول آتش نشانی در هر خانه­‌ ای هستند؛ چرا که تجهیزات پخت و پز همچنان عامل اصلی آتش سوزی­‌های ساختمانی خانه و صدمات ناشی از آن است. کپسول آتش نشانی آشپزخانه باید در فاصله 30 فوتی اجاق گاز قرار داشته باشد تا در مواقع اضطراری بتوان به سرعت به آن دسترسی داشت. دقت داشته باشید که کپسول آتش نشانی نباید دقیقا در کنار شعله قرار گیرد چرا که دود و شعله ناشی از آن مسیر دسترسی را مسدود خواهد کرد. اگر آشپزخانه کوچکی دارید، ممکن است لازم باشد کپسول آتش نشانی آشپزخانه را روی دیواری در اتاق مجاور نصب کنید.

بهترین مکان برای نگهداری کپسول آتش نشانی در آپارتمان

آموزش نگهداری صحیح توپ اطفا حریق
 

لزوم وجود خاموش کننده در نزدیکی منابع گرما

یک پنجم از آتش سوزی ­‌های خانگی به دلیل وسایل گرمایشی اتفاق می­فتد. در نتیجه از نزدیک ترین خاموش کننده به هر یک از تجهیزات گرمایشی خانه خود اطمینان حاصل کنید. مانند تجهیزات پخت و پز، کپسول را دقیقاً در کنار منبع گرما قرار ندهید، بلکه فاصله­‌ ای ایمن از منبع گرما برای آن در نظر بگیرید.

لزوم وجود خاموش کننده در هر طبقه از خانه شما

حداقل یک کپسول آتش نشانی در هر طبقه از خانه خود از جمله زیرزمین و اتاق زیر شیروانی نگه دارید. آتش سوزی می‌ ­تواند هر زمان و در هر جایی از خانه شما اتفاق بیفتد. به هر دلیلی آتش سوزی می­‌ تواند در مکان­‌ های غیر منتظره شروع شود. با نگهداری یک کپسول آتش نشانی در هر طبقه می ­‌توان از پخش شدن آتش جلوگیری کرد. یک واکنش سریع برای مقابله با آتش سوزی در مرحله اول ضروری است.

بهترین مکان برای نگهداری کپسول آتش نشانی در آپارتمان

آموزش نگهداری صحیح کپسول های آتش نشانی
 

لزوم وجود خاموش کننده در پارکینگ

پارکینگ­‌ ها، کارگاه‌ ها و سوله‌ ها معمولاً مملو از مواد قابل احتراق، به‌ویژه چیزهایی مانند کپسول‌ های گاز، روغن‌ ها و محصولات تمیزکننده هستند. به ویژه زمانی که در زیرزمین خود با ابزار کار می ­کنید، حتماً یک کپسول آتش نشانی را در نزدیکی خود نگه دارید تا از هرگونه جرقه منجر به آتش سوزی جدی جلوگیری شود. فراموش نکنید که خاموش کننده ساختمان شما حتما دارای برچسب مایعات قابل اشتعال باشد!

لزوم وجود کپسول آتش نشانی در اتاق خواب

اکثر آتش سوزی ­‌ها در شب اتفاق می­فتد، بنابراین هر اتاق خواب خانه شما باید به راحتی به یک کپسول آتش نشانی دسترسی داشته باشد، حتی اتاق کودکان. هیچ محدودیت سنی برای استفاده از کپسول آتش نشانی وجود ندارد، حتی کودکان نیز می ­‌توانند در مورد نحوه کار ایمن و موثر با آن آموزش ببینند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

همیار انرژی در شبکه های اجتماعی

0912-8932367

مقالات بیشتر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین برندهای تجهیزات اعلام حریق

بهترین برندهای تجهیزات اعلام حریق

 تجهیزات اعلام حریق یکی از بهترین تجهیزات در زمینه تجهیزات ایمنی و آتش نشانی هستند…

آموزش نگهداری صحیح از دتکتور

آموزش نگهداری صحیح از دتکتور

دتکتور دود یکی از کاربردی ترین تجهیزات اعلام حریق است که می تواند جان بسیاری…

دتکتور دود چیست؟

دتکتور دود چیست؟

دتکتور یا (Detector) یکی از سیستم های اعلام حریق است که برای کشف آتش سوزی…

دانلود محتوا

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید
پیمایش به بالا