شهر ایمن همیار می‌خواهد

چهار روش برای استفاده موثر از کپسول‌ آتش نشانی در خانه

بازگشت به خانه در آتش سوزی

استفاده از کپسول های آتش نشانی یکی از مواردی است که بسیار حائز اهمیت است. اگر بتوانید به طور موثر از کپسول آتش نشانی خود استفاده کنید، می توانید خیلی زودتر آتش را مهار کنید و از بروز حوادث جانی و مالی جلوگیری کنید. در این مقاله از همیار انرژی قصد داریم تا به چهار روش برای استفاده موثر از کپسول‌ آتش نشانی در خانه بپردازیم.

برای خرید تجهیزات آتش نشانی، تجهیزات اعلام حریق، تجهیزات اطفا حریق، تجهیزات ایمنی و همچنین شارژ کپسول بر روی لینک های مورد نظر کلیک کنید.

تماس با همیار انرژی

چهار روش برای استفاده موثر از کپسول‌ های آتش نشانی در خانه

یک منزل خانوادگی مملو از کودکان و خطرات احتمالی آتش سوزی است! با رعایت اقدامات احتیاطی مناسب از بروز خطرات احتمالی جلوگیری کنید. با استفاده از کپسول آتش نشانی در خانه از تشدید سریع آتش سوزی ­‌های کوچک می توان جلوگیری کرد. در یک خانه برای استفاده احتمالی از کپسول ­‌های آتش نشانی، جنبه­‌ های زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. در این مقاله نکات ایمنی و روش­ هایی که برای تجهیز کردن خانه در زمان آتش سوزی لازم دارید را خواهید آموخت.

تخصیص فضا به تجهیزات آتش نشانی

در یک خانه اتاق‌ ­ها و فضاهای بسیاری وجود دارد که آتش سوزی ممکن است از آن محل شروع شود. گرچه هر اتاق به کپسول آتش نشانی نیاز ندارد اما اتاق‌ ­های با ریسک بالا حتما باید به این کپسول­‌ ها مجهز باشند. به عنوان مثال آشپزخانه مکانی است که باید کپسول در آن قرار داشته باشد. برنامه ریزی برای وعده‌ های غذایی بزرگ خانوادگی و استفاده از وسایل آشپزی متعدد گرمایی خطرات احتمالی زیادی ایجاد می­‌ کند.

چهار روش برای استفاده موثر از کپسول‌ آتش نشانی در خانه

آموزش نگهداری صحیح کپسول های آتش نشانی
 

خطرات کپسول آتش نشانی در اتاق لباسشویی

اتاق لباسشویی به دلیل گرمای زیاد و خطرات ناشی از پرز خشک کن، مکان ایده آل دیگری برای کپسول آتش نشانی است. در برخی از خانه­‌ ها، ممکن است بخواهید یک کپسول آتش نشانی را درفضای بیرونی خانه قرار دهید. می‌ توانید غذاهای بزرگ را روی کباب یا سرخ‌ کن در فضای باز بپزید. در نتیجه دسترسی به کپسول آتش نشانی می ­‌تواند در هر شرایط اضطراری کمک کننده باشد.

تعمیر و نگهداری کپسول آتش نشانی

داشتن یک کپسول آتش نشانی در خانه تنها در صورتی مفید است که دستگاه به درستی کار کند. با گذشت زمان، کپسول ­‌های آتش نشانی ممکن است مسدود شوند یا نشتی داشته باشند که مانع از کارکرد صحیح خاموش کننده می ­‌شود. برای اطمینان از عملکرد صحیح کپسول­‌ های آتش نشانی، یک برنامه تعمیر و نگهداری سالانه در نظر بگیرید.

برنامه سالانه شامل یک بازرسی دقیق برای اطمینان از رعایت ملاحظات ایمنی است. اگر مشکلی پیش بیاید، خاموش کننده تعویض می‌ شود. شما می­‌ توانید به کمک مشاوران همیار انرژی، از سلامت دستگاه‌ هایتان برای مواقع آتش‌سوزی اطمینان حاصل کنید.

چهار روش برای استفاده موثر از کپسول‌ آتش نشانی در خانه

چگونه از آتش سوزی جلوگیری کنیم؟
 

نصب کابینت کپسول آتش نشانی

در حالت ایده‌آل، شما تمایل دارید مکانی آسان برای دسترسی به کپسول آتش نشانی داشته باشید، اما ممکن است مشکلاتی برای کودکان خردسال در خانه ایجاد گردد. ممکن است کودکان کنجکاو در مواقع غیر ضروری از این وسیله استفاده کنند. با نصب یک کابینت شیشه‌ ای قفل دار از دسترسی ­‌های ناخواسته به کپسول آتش نشانی جلوگیری کنید. البته در نظر داشته باشید در مواقع اضطراری همچنان امکان دسترسی فراهم است. در واقع هنگامی که آتش سوزی رخ می ­‌دهد، شیشه روی کابینت به راحتی شکسته می ­‌شود، بنابراین خاموش کننده به راحتی قابل دسترس است.

در این صورت نیازی نیست خاموش کننده را دور از دسترس کودکان قرار دهید. چرا که انتقال خاموش کننده به مکان دیگری می تواند زمان لازم برای خاموش کردن آتش را به تاخیر بیندازد.

آموزش اقدامات آتش نشانی

وقتی فرزندان شما بزرگتر می­‌ شوند، ممکن است بیشتر در خانه تنها بمانند. یکی از قوانینی که هنگام تنها ماندن کودک در خانه باید رعایت شود، اطمینان از استفاده صحیح او از کپسول آتش نشانی است. با آموزش کودکان دربرابر آتش سوزی شما فرصتی پیدا می ­‌کنید که کپسول آتش نشانی را به سمت آتش کنترل شده ببرید و بهترین راه­‌ ها برای خاموش کردن شعله ­‌ها را بیاموزد.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

نیاز به مشاوره دارید با تکمیل فرم زیر کارشناسان با شما تماس خواهند گرفت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود محتوا

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید
پیمایش به بالا