شهر ایمن همیار می‌خواهد

۷ اشتباه مرگبار هنگام آتش سوزی

7 اشتباه مرگبار هنگام آتش سوزی

آتش سوزی یکی از مرگبارترین مواردی است که ممکن است اتفاق بیفتد و می تواند با جان و مال ما بازی کند. اگر نکات بسیار مهمی درباره اشتباهات مرگبار ندانید، ممکن است باعث شود که جان شما در خطر بیافتد. در ادامه همراه همیار انرژی باشید تا به ۷ اشتباه مرگبار هنگام آتش سوزی بپردازیم.

خلاصه ای از ۷ اشتباه مرگبار هنگام آتش سوزی:

با مطالعه جدول زیر، اطلاعات کامل این مقاله را فرا می گیرید و همچنین وقت کمتری از شما گرفته می شود.

۷ اشتباه مرگبار هنگام آتش سوزی
  • عدم داشتن برنامه خروج اضطرای
  • عدم بررسی سیستم سیستم اطفا حریق
  • عدم استفاده از کپسول آتش نشانی
  • ذخیره مواد قابل اشتعال
  • سیگار کشیدن در تخت خواب
  • ترک کردن اجاق گاز روشن
  • عدم داشتن سیستم اطفا حریق

 

برای خرید تجهیزات آتش نشانی، تجهیزات اعلام حریق، تجهیزات اطفا حریق، تجهیزات ایمنی و همچنین شارژ کپسول بر روی لینک های مورد نظر کلیک کنید.

تماس با همیار انرژی

۷ اشتباه مرگبار هنگام آتش سوزی

قبل از آتش سوزی باید یکسری نکات را فرا بگیرید تا در زمان آتش سوزی به کارتان بیاید و بتوانید از آن ها استفاده کنید. در ادامه به ۷ اشتباه مرگبار هنگام آتش سوزی می پردازیم.

عدم داشتن برنامه خروج اضطرای

قبل از آتش سوزی باید یک برنامه اضطراری برای خودتان بچینید تا در زمان های اضطراری که استرس به شدت افزایش پیدا می کند بتوانید از آن استفاده کنید. این برنامه باید شامل مکانی امن برای پنهان شدن، نحوه خروج و تماس با آتش نشانی و نیروهای امداد باشد.

عدم بررسی سیستم اطفا حریق

سیستم اطفا حریق باید هر ساله مورد بررسی قرار گیرد و توسط یک تکنسین مجرب بازبینی شود تا بتواند در مواقع اضطراری به خوبی کار کند و از گسترش آتش جلوگیری کند و در نهایت آتش را مهار کند.

عدم استفاده از کپسول آتش نشانی

اگر کپسول آتش نشانی نداشته باشید آتش گسترده تر می شود و می تواند صدمات مالی و جانی سنگینی داشته باشد. با داشتن کپسول آتش نشانی می توانید در زمان وقوع آتش سوزی آن را تا حدودی مهار کنید.

7 اشتباه مرگبار هنگام آتش سوزی

چگونه از آتش گرفتن جنگل جلوگیری کنیم؟

ذخیره مواد قابل اشتعال

ذخیره مواد قابل اشتعال در نزدیکی اجاق گاز و موارد خطرناک. این اشتباه می تواند آتش اولیه را بسیار سریعتر از انتظار گسترده تر کند. سعی کنید مواد اشتعال زا را در جای امن قرار دهید.

سیگار کشیدن در تخت خواب

استعمال سیگار در تخت خواب یکی از خطرناک ترین کارهایی است که می توانید انجام دهید. در صورتی که در حالی که در تخت خواب هستید سیگار می کشید، ممکن است به خواب بروید و سیگار باعث شود تخت خواب آتش بگیرد.

ترک کردن اجاق گاز روشن

هرگز نباید اجاق گاز روشن را تنها بگذارید و باید حواستان باشد تا آتش نگیرد. اگر آتش سوزی را بدون نظارت رها کنید، می تواند باعث آتش سوزی گسترده شود.

عدم داشتن سیستم اطفا حریق

یکی دیگر از مواردی که می تواند آتش سوزی را گسترش دهد، عدم داشتن سیستم اطفا حریق است. اگر سیستم اطفا حریق داشته باشید خیلی راحت این سیستم می تواند جلوی گسترش آتش را گیرد و در نهایت آتش را مهار کند.

با رعایت این موارد، می توانید به مقدار قابل توجهی از جان و دارایی‌های خود و نزدیکانتان حفاظت نمایید.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

نیاز به مشاوره دارید با تکمیل فرم زیر کارشناسان با شما تماس خواهند گرفت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود محتوا

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید
پیمایش به بالا