شهر ایمن همیار می‌خواهد

اتصالات آتش نشانی

اتصالات آتش نشانی

تمامی تجهیزات آتش نشانی دارای اتصالات مخصوص به خودشان هستند که کارایی بسیاری دارند. در ادامه همراه همیار انرژی باشید تا به اتصالات آتش نشانی بپردازیم.

آنچه در اینجا میخوانید

انواع اتصالات آتش نشانی

  1. هیدرانت
  2. کوپلینگ
  3. تبدیل
  4. درپوش هیدرانت

کوپلینگ یکی از اتصالات آتش نشانی است که برای اتصال یک شیلنگ به دیگری و افزایش طول کلی شیلنگ آتش نشانی استفاده می شود. آن ها به هر انتهای یک لوله آتش نشانی متصل می شوند. شیلنگ کوپلینگ همچنین برای اتصال شیلنگ به وسایلی مانند هیدرانت، وایس و اتصالات سیامی استفاده می شود. بسته به تقاضای مشتریان می توان از انواع مواد برای ساخت کوپلینگ شیلنگ استفاده کرد.

به عنوان مثال، تیم های آتش نشانی کوپلینگ های آلیاژی سبک (آلومینیوم سخت شده) را ترجیح می دهند زیرا انعطاف پذیرتر، مقرون به صرفه تر و سبک وزن هستند. تجهیزات و تامین کنندگان دریانوردی برای جلوگیری از خوردگی آب شور و افزایش تحمل به شرایط آب و هوایی شدید، تجهیزات تفنگی و برنجی دریایی را ترجیح می دهند. سه نوع کوپلینگ شیلنگی وجود دارد که شامل کوپلینگ های رزوه ای، کوپلینگ های نوع استورز (storz) و کوپلینگ های اتصال سریع غیر متقارن می شود. کوپلینگ های رزوه ای یکی از مواردی است که معمولاً در آتش نشانی استفاده می شود.

آن ها به دو دسته نر و ماده تقسیم بندی می‌شوند که برای استفاده در اکثر شیلنگ های آتش نشانی تا قطر 3 اینچ طراحی می شوند. کوپلینگ نر دارای رزوه های آشکار است. شیلنگ آتش نشانی دارای یک کوپلینگ نر در یک طرف و یک کوپلینگ ماده در طرف دیگر است. روی کوپلینگ ماده یک چرخ گردان وجود دارد و بنابراین می توان کوپلینگ نر و ماده را بدون پیچاندن شیلنگ به هم پیچ کرد.

“1 – “1/2 1 – “2 – “2.5 – “4

اتصالات در دو مدل آلمانی و انگلیسی می باشند.

مدل آلمانی برای مصارف معمول و متداول آتش نشانی می باشد.

مدل انگلیسی یا گوشواره ای برای مصارف پتروشیمی، پالایشگاه و … مورد استفاده قرار می گیرد که از نوع برنجی می باشد.

هیدرانت:

به عنوان یکی از قدیمی ترین اما در عین حال موثرترین و رایج ترین راه حل های اطفای حریق، یک سیستم هیدرانت به خوبی طراحی شده و به خوبی چیده شده است، ستون فقرات کل سیستم آتش نشانی را تشکیل می دهد. این شامل لوله کشی مناسب در روی زمین و زیرزمین با لوازم جانبی است. دریچه های Hydrant خارجی و Fire Escape در هر مکان استراتژیک ارائه می شود. شیر آتش نشانی لوله ای است که اجازه می دهد تا آب تحت کنترل برای خاموش کردن آتش از لوله اصلی آب جاری شود.

اتصالات آتش نشانی

سیستم حفاظتی هیدرانت آتش نشانی برای مقابله با آتش سوزی با ابعاد بزرگ، در تمام کلاس های خطر طراحی شده است. حتی اگر بخشی از ساختار دارای آسیب فرو بریزد، طراحی سیستم به گونه ای است که به درستی کار کند.

بشکه خشک و بشکه مرطوب دو نوع هیدرانت آتش نشانی هستند. شیر آتش نشانی بشکه ای مرطوب یک منبع آب ثابت را در اختیار دارد، در حالی که شیر آتش نشانی بشکه ای خشک باید یک سوپاپ آزاد داشته باشد تا آب وارد شود.

این دستگاه برای دسترسی سریع به آب در صورت وقوع آتش سوزی طراحی شده است. اتصالات آتش نشانی به عنوان سیستم های مستقل نصب می شوند که مانند شیرهای آتش نشانی خاص ساختمان عمل می کنند و حفاظت از آتش را ارائه می دهند که به راحتی در دسترس آتش نشانان قرار می گیرد.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نیاز به مشاوره دارید با تکمیل فرم زیر کارشناسان با شما تماس خواهند گرفت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود محتوا

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید
پیمایش به بالا