شهر ایمن همیار می‌خواهد

چرا کپسول های CO2 مانومتر ندارند؟

چرا کپسول های CO2 مانومتر ندارند؟

برای بسیاری از افرادی که از کپسول آتش نشانی استفاده کرده اند سوال است که چرا کپسول های CO2 مانومتر ندارند؟ کپسول های آتش نشانی CO2 برای اطفاء حریق های الکترونیکی مورد استفاده قرار می گیرند و دارای دی اکسید کربن می باشند که مقاومت بسیار بیشتری نسبت به هوا دارند و از این رو بهترین گزینه برای خاموش کردن حریق های لکترونیکی هستند. در ادامه همراه همیار انرژی باشید تا به دلیل قرار نداشتن مانومتر در کپسول های CO2 بپردازیم.

سوالات متداول در زمینه مانومتر کپسول CO2 پاسخ به این سوالات
مانومتر چیست؟
  • نشانگر فشار یا مانومتر، وسیله ای است که فشار موجود در مخزن را اندازه گیری می کند.
چرا کپسول co2 فاقد مانومتر است؟
  • بدلیل وجود گاز دی اکسید کربن در این کپسول ها امکان قرارگیری مانومتر وجود ندارد.

برای خرید تجهیزات آتش نشانی، تجهیزات اعلام حریق، تجهیزات اطفا حریق، تجهیزات ایمنی و همچنین شارژ کپسول بر روی لینک های مورد نظر کلیک کنید.

تماس با همیار انرژی

مانومتر چیست؟

نشانگر فشار و یا مانومتر وسیله ای است که فشار گاز موجود درون مخزن را مورد بررسی قرار می دهد. نحوه کارکرد مانومترها بسیار ساده است و چگالی مایع موجود در فشارسنج و اختلاف فشار بین گاز و جو را محاسبه می کند. در اغلب کپسول های آتش نشانی بجز کپسول های CO2 شاهد مانومتر هستیم تا مزان فشار داخل کپسول را مشاهده کنیم و از آماده به کار بودن کپسول باخبر شویم.

مانومتر چیست

پیشنهاد خواندنی همیار انرژی: ارتفاع مناسب نصب کپسول آتش نشانی چقدر است؟

چرا کپسول co2 فاقد مانومتر است؟

هدف اصلی استفاده از مانومتر در کپسو ها این است که از میزان گاز موجود درون کپسول باخبر شویم که در نتیجه تنظیم بودن گاز موجود درون کپسول، کپسول نیز اماده به کار است. کپسول های آتش نشانی CO2 برخلاف سایر کپسول های آتش نشانی مانومتر ندارند و این موضوع برای بسیاری از افراد جای تعجب دارد. دلیل عدم وجود مانومتر در کپسول های CO2 بدلیل وجود گاز دی اکسید کربن موجود در این کپسول ها است. با وجود این گاز در کپسول های CO2 تنها فشار گاز 830 بررو مانومتر نمایش داده می شود و همین موضوع وجود این قطعه را بی تاثیر می کند.

اگر قصد دارید تا بدانید که کپسول CO2 شما شارژ دارد و آماده به کار است یا خیر؛ باید آن را وزن کنید تا متوجه شارژ بودن و آماده به کار بودن آن شوید. در صورتی که حدود 15 درصد از وزن کپسول کاسته شده باشد، کپسول باید شارژ شد.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

نیاز به مشاوره دارید با تکمیل فرم زیر کارشناسان با شما تماس خواهند گرفت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود محتوا

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید
پیمایش به بالا