شهر ایمن همیار می‌خواهد

تابلو آتش نشانی

تابلو آتش نشانی

تابلوهای آتش نشانی دسته ای تجهیزات آتش نشانی هستند که می توانند هشداردهنده باشند و به افراد حاضر راه های خروج و مناطق حساس و خطرناک را معرفی کنند. در ادامه همراه همیار انرژی باشید تا به تابلو آتش نشانی بپردازیم.

همه چیز درباره تابلو آتش نشانی

بسیاری از ما وجود علائم ایمنی و تابلو آتش نشانی را بدیهی می دانیم. اما در حالی که ممکن است در یک روز معمولی به آن ها توجه نکنیم، در شرایط اضطراری واقعی می توانند تفاوت بین زندگی و مرگ باشند. دقیقاً به همین دلیل است که آن ها یک عنصر اساسی از استراتژی ایمنی آتش سوزی هر کسب و کار هستند.

چرا علائم ایمنی آتش سوزی بسیار مهم هستند؟

بسیار مهم است که همه افراد در یک ساختمان از نزدیک ترین خروجی آتش نشانی، مسیرهای فرار و مکان یافتن تجهیزات آتش نشانی آگاه باشند. علائم آتش نشانی برای راهنمایی ساکنان محل کسب و کار شما در هنگام وقوع آتش سوزی ضروری است. اگر کارمندان و بازدیدکنندگان ندانند نزدیک ترین محل آتش نشانی و تجهیزات در کجا قرار دارد، ممکن است در معرض آسیب جدی قرار گیرند.

آیا علائم ایمنی آتش نشانی طبق قانون الزامی است؟

کسب و کار شما باید با دستور اصلاح مقررات (ایمنی آتش نشانی) مطابقت داشته باشد. این قانون نجات جان، همه قوانین ایمنی آتش سوزی و مقررات ایمنی را در بر دارد. علائم خروج آتش نشانی بخش مهمی از مقررات بهداشتی و ایمنی است و باید به وضوح علامت گذاری شده و همچنین عاری از موانع باشد. بعضی تابلو های آتش نشانی دارای فلش های جهت‌دار و شکل های در حال اجرا هستند تا به مردم به وضوح نحوه رسیدن به نزدیک‌ترین خروجی را نشان دهند.

مهمترین موارد استفاده از تابلو آتش نشانی می‌توان به اماکن عمومی مانند مترو ها، پاساژ ها، هتل ها، برج ها، بیمارستان ها و ساختمان های بزرگ و کوچک اشاره نمود. این تابلو ها باید به صورت شب رنگ طراحی شوند تا در هنگام شب علاوه بر اینکه دارای دید بهتر هستند، افراد بتوانند در تاریکی نیز آن را پیدا کنند. زیرا ممکن است قطع برق در هنگام بروز حوادث پیدا کردن راه خروجی را دشوار کند. برای مثال علائم خروجی آتش نشانی اطلاعات مهمی را نشان می دهد تا مردم را مطلع کنند که در صورت وقوع آتش سوزی یا سایر موارد اضطراری که نیاز به خروج سریع از ساختمان دارد به کجا بروند.

علائم آتش‌نشانی ChromaLuxe HD با دوام و کیفیت بالا

علامت ها و تابلو آتش نشانی دارای کیفیت HD و با استفاده از بهترین کیفیت آلومینیوم از طریق فرآیند تصعید حرارتی تولید می شود. آلومینیوم سریع سبک است و برای داخل یا خارج از خانه مناسب است. این آلومینیوم ChromaLuxe HD نامیده می شود و نه تنها در برابر خط و خش مقاوم است، بلکه در برابر اشعه ماوراء بنفش نیز مقاوم است. می توان آن را با استفاده از نوار دو طرفه، پیچ و یا با استفاده از صفحه پشتی به راحتی بر روی دیوار نصب کرد. این علائم مطمئناً برای مدت طولانی دوام خواهند داشت و به این زودی ها نیازی به تعویض نخواهند داشت.

تابلوی راهنمای طبقات (شبرنگی)

اطلاع رسانی کوتاه و واضح برای جلب توجه و هدایت در محیط های چندطبقه.

 

تابلو آتش نشانی

 

تابلو خروج (شبرنگی)

نمادگر مسیرهای ایمن خروج در شرایط اضطراری و اطلاع رسانی فوری برای تسهیل اخلال از مکان.

تابلو خروج ( شبرنگی )

تابلو قرقره آتش نشانی (شبرنگی)

نماد و اطلاع رسانی فوری برای محل اتاق آتش نشانی جهت استفاده در مواقع ضروری.

تابلو قرقره آتش نشانی ( شبرنگی )

تابلو اعلان وسایل آتش نشانی – fire box  (شبرنگی)

نمادگر اطلاع رسانی و مکان یابی سریع وسایل اطفاء حریق در مکان های عمومی و ساختمان ها.

تابلو آتش نشانی

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

همیار انرژی در شبکه های اجتماعی

0912-8932367

مقالات بیشتر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین برندهای تجهیزات اعلام حریق

بهترین برندهای تجهیزات اعلام حریق

 تجهیزات اعلام حریق یکی از بهترین تجهیزات در زمینه تجهیزات ایمنی و آتش نشانی هستند…

آموزش نگهداری صحیح از دتکتور

آموزش نگهداری صحیح از دتکتور

دتکتور دود یکی از کاربردی ترین تجهیزات اعلام حریق است که می تواند جان بسیاری…

دتکتور دود چیست؟

دتکتور دود چیست؟

دتکتور یا (Detector) یکی از سیستم های اعلام حریق است که برای کشف آتش سوزی…

دانلود محتوا

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید
پیمایش به بالا