شهر ایمن همیار می‌خواهد

سیستم اطفاء حریق ایروسل

سیستم اطفاءحریق آیروسل

سیستم اطفاء حریق ایروسل یکی از بهترین سیستم های اطفا حریق می باشد که امکان اطفا حریق بدون هیچگونه پسماند را دارا است. در ادامه همراه همیار انرژی باشید تا به این محصول بسیار مناسب بپردازیم.

برای خرید تجهیزات آتش نشانی، تجهیزات اعلام حریق، تجهیزات اطفا حریق، تجهیزات ایمنی و همچنین شارژ کپسول بر روی لینک های مورد نظر کلیک کنید.

تماس با همیار انرژی

ایروسل چیست؟

جستجوی فناوری های جدید اطفا حریق ایجاب کرده است تا از یافته ها و تحولات اساسی موجود در حوزه اطفاء حریق استفاده شود. در این مقاله قصد داریم تا به “سیستم اطفاء حریق ایروسل” اشاره کرده و مزایای استفاده از آن را شرح دهیم. با ما همراه باشید.

موثرترین عوامل اطفا حریق با حجم، اکسیدهای فلزات قلیایی موجود در ماده ایروسل های جامد هستند که سطح گسترده ای دارند و در هنگام سوزاندن سوخت های جامد و ترکیبات تولید کننده مواد شیمیایی تولید می شوند. این ترکیبات می توانند بدون دسترسی هوا به طور مستقل بسوزند. این ماده توانایی خاموش کنندگی بسیار بالایی در برابر شعله های هیدروکربن دارد که باعث برتری گازهای خاموش کننده می شود. سیستم خاموش کننده آیروسل بر اساس واکنش های زنجیره ای مهار کننده توسط ذرات ریز جامد عمل می کند که این ذرات در نتیجه سوزاندن کارتریج مرکب آیروسل تولید می شوند. این ذرات می توانند طی ۳۰-۴۰ دقیقه فعال بمانند.

عملکرد، کاربردها و محدودیت‌های آیروسل

هنگامی که غلظت خاموش کننده آیروسل در اتاق به حد کافی برسد، احتراق شعله ور متوقف می شود، گرما در محل سوختن کاهش می یابد و دمای محیط گاز در اتاق کاهش می یابد. غلظت خاموش کننده آیروسل طی ۱۰-۱۵ دقیقه پس از اتمام کار ژنراتور ادامه دارد. این باعث می شود تا اشتعال مکرر غیرممکن شود.

ترکیب تولید کننده ایروسل می تواند در کارتریج های جامد به شکل های مختلف تشکیل شود. تولید ژنراتورهای ایروسل بر اساس این کارتریج های تولید کننده ایروسل است. سیستم های خاموش کننده آیروسل برای تصفیه آتش در مکان ها و اشیا مختلف استفاده می شود، همچنین طریقه استفاده و محدودیت ها، توسط استانداردها، قوانین و سایر اسناد رسمی مقامات محلی تعیین می شود.

سیستم های آتش نشانی ایروسل می توانند ایمنی آتش را در چنین شرایطی فراهم کنند به طوری که فناوری های آتش نشانی سنتی در چنین مکان هایی قابل قبول نیستند: در حمل و نقل، در اتاق های الکتریکی و تونل ها، در مکان های گرم نشده با دامنه دمایی گسترده، در محیط های منفجره، در شرایط کمبود آب.

در شرایط کنونی کنترل قانونی ایمنی در برابر آتش سوزی، برآورد خطرات ناشی از آتش سوزی و تحریک بیمه آتش سوزی، صاحبان ساختمان ها و ساختمان ها را مجبور به انتخاب سیستم های خاموش کردن آتش موثر، قابل اعتماد و اقتصادی کرده است.

آموزش نگهداری صحیح از آیروسل

تقاضا برای آیروسل

بیشترین تقاضا برای ترکیبات جامد ایروسل است که توانایی خاموش کردن آن بیش از تمام روش های اطفا حریق است که برای خاموش کردن حجم گسترده آتش استفاده می شود. به شکل زیر دقت کنید.

تجزیه و تحلیل مشخصات فنی و اقتصادی نشان می دهد که بیشتر موادی که به طور سنتی برای اطفا حریق استفاده می شوند، توانایی خاموش کنندگی کمتری نسبت به آیروسل دارند و سیستم های اطفا حریقی که از چنین موادی استفاده می کنند، حجیم با کار کردن سخت و گران هستند.

آیروسل بهترین گزینه

اطفا حریق آیروسل سودآور است. قیمت تمام اجزا پایین تر است و علاوه بر این، خاموش کردن آیروسل نیازی به هزینه های عملیاتی اضافی ندارد. به عنوان مثال، سیستم اطفا حریق گازی که در فضاهای کابلی تونل جاده نصب می شود، ۵.۳ برابر بیشتر از سیستم آئروسل با همان ظرفیت است.

هالوکربن های حاوی کلر و برم، برای لایه ازون مخرب هستند. تولید و کاربرد آنها به حالت تعلیق درآمده است. در حین کارکرد مولد آئروسل، محتوای اکسیژن در جو عملاً کاهش نمی یابد. آیروسل اطفا حریق غیر سمی است، که باعث می شود جان انسان ها بدون آسیب رساندن به سلامتی آنها نجات یابد. علاوه بر این، آیروسل هیچ تأثیر منفی بر تجهیزات و سایر املاک ندارد.

از آنجا که ترکیب تشکیل آیروسل که در ژنراتورها استفاده می شود، در حین ذخیره و نگهداری جامد است، ژنراتورها نیازی به شارژ مجدد ندارند و همیشه آماده بهره برداری هستند. ژنراتورهای آیروسل خاموش کننده آتش، در شرایطی که امکان استفاده از روش های دیگر وجود ندارد (مناطق کم آب، مکان های گرم نشده، حمل و نقل، تجهیزات الکتریکی با ولتاژ بالا و غیره) ایمنی در برابر آتش را به بهترین شکل ممکن ایجاد می کنند.

خاموش کننده آیروسل نسبت به سایر روش های اطفا حریق دارای مزیت قابل توجهی است: از نظر زیست محیطی ایمن و غیر سمی است که خطر سلامتی انسان را به حداقل می رساند. باقیمانده های آیروسل را می توان به راحتی با جارو برقی تمیز کرد.

استفاده از سیستم های اطفای حریق آیروسل به مالکان این امکان را می دهد تا ضمن صرفه جویی قابل توجه، به طور موثر از اموال خود در برابر آتش محافظت کنند.

سیستم اطفاء حریق ایروسل دارای مزایای مهم زیر نیز می‌باشد.

 1. برای افراد، محیط زیست و تجهیزات مضر نیست.
 2. اکسیژن را دفع نمی‌کند.
 3. بدون آسیب رساندن به محیط در حین اطفاء (خاموش بدون آب).
 4. نصب ساده (کنترل الکتریکی).
 5. (می تواند) به طور مستقیم در منبع نصب شود.
 6. بدون نیاز به لوله کشی.
 7. فضای جداگانه برای بطری های گاز وجود ندارد.
 8. عامل خاموش کننده در ژنراتور جامد است، بنابراین بدون فشار است.
 9. جذابیت مالی (طول عمر 15 سال).

 

این سیستم اطفا حریق پس از تشخیص حریق، از طریق سنسور فعال شده و با انتشار گاز باعث اطفا حریق می­ شود.

سیستم اطفا حریق ایروسل HE دارای استاندارد ملی ایران و تاییدیه سازمان آتش نشانی می باشد. این سامانه علاوه برفعال شدن به وسیله سنسور اعلام حریق قابلیت فعال شدن به­ صورت دستی و حرارتی را نیز دارد. سامانه آتش خاموش کننده آیروسل HE از جامد غیر­سمی و بی اثر تشکیل شده که به­ عنوان جایگزینی بی­ خطر و کاربردی به جای گاز­های FM200، دی اکسید کربن، هالون، هالوکربن­ ها و پودرهای شیمیایی و گازهای بی­ اثر طراحی شده است.

سیستم اطفاءحریق آیروسل

آیروسل HE به­ صورت فیزیکی (کاهش درجه حرارت) و شیمیایی (شکستن پیوند مولکولی شعله) باعث اطفا حریق شده و در لحظه حریق را اطفا می­ کند؛ همچنین سامانه آتش خاموش کن آیروسل HE به دلیل نوع تکنولوژی تولید، قابلیت استفاده در رطوبت بالای 95% را نیز دارد که این ویژگی باعث برتری سامانه آتش خاموش کن آیروسل HE نسبت به دیگر سامانه‌های اطفاء حریق آیروسلی می باشد.

نحوه عملکرد سیستم اطفاء حریق ایروسل

سامانه آتش خاموش کن ایروسل متراکم HE در ­واقع ضلع چهارم لوزی حریق را مورد حمله قرار می‌دهد و باعث جلوگیری از انجام واکنش های شیمیایی که منجر به ادامه فعالیت آتش هستند می‌شود و با شکست واکنش­ های زنجیره­ای حریق سبب اطفاء آتش می­ گردد.

سیستم اطفاءحریق آیروسل

مزایای دیگر سیستم اطفا حریق ایروسل

 • قابلیت کارکرد در رطوبت بالای 95%
 • غیر سمی و سازگار با محیط زیست (ODP=GWP=0)
 • کم وزن­ تر و کم حجم ­تر از دیگر محصولات مشابه
 • قابلیت اطفاء ۵ کلاس آتش(A, B, C, E, F)
 • قدرت اطفاء بالاتر از دیگر سیستم­ های اطفاء حریق آیروسلی
 • بدون کاهش اکسیژن محیط
 • بدون مخزن تحت فشار (برتری نسبت به سیستم اطفای FM200)
 • عدم نیاز به لوله کشی (برتری نسبت به سیستم اطفای حریق Watermist)
 • بدون نیاز به تعمیر و نگهداری
 • بدون نیاز به شارژ سالیانه
 • بدون پسماند
 • 5 سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش شرکت همیارانرژی

 

مکان­ های مورد استفاده سامانه آتش خاموش کن ایروسل HE

 • اتاق­ های سرور
 • تابلوهای برق
 • انبارها
 • بانک­ ها
 • هتل­ ها و موزه ­ها
 • کشتی، قطار و اتومبیل
 • ایستگاه­ های استخراج نفت و گاز
 • پالایشگاه­ ها
 • صنایع نظامی
 • کتابخانه ­ها و مراکز اسناد و… 

 

ایروسل دستی

آیروسل دستی مناسب جهت اطفاء حریق دستی تجهیزات حساس مانند سرورها، تجهیزات الکترونیکی و تابلو برق های حساس و … کاربرد دارند. این دستگاه از مواد معدنی پایدار تشکیل شده است.

دستگاه از یک استوانه کوچک، فشرده و سبک تهیه شده و قسمت بالایی دستگاه یک لوله فلزی قرار گرفته که حاوی خاموش کننده است. قسمت پایینی دستگاه از پلاستیک تشکیل شده و به عنوان دسته نگهدارنده عمل می‌کند.

سیستم اطفاءحریق آیروسل

کلیه محصولات شرکت همیار انرژی از تولید کنندگان برتر صنعت ارائه می شود. ما با استفاده از طرح های نوآورانه و مواد با دوام و با کیفیت بالا، محصولی با دوام در اختیار مشتریان خود قرار می دهیم. برای مشاوره و تهیه ایروسل می توانید از طریق پل های ارتباطی در صفحه تماس با ما ثبت سفارش نمایید.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

همیار انرژی در شبکه های اجتماعی

0912-8932367

مقالات بیشتر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین برندهای تجهیزات اعلام حریق

بهترین برندهای تجهیزات اعلام حریق

 تجهیزات اعلام حریق یکی از بهترین تجهیزات در زمینه تجهیزات ایمنی و آتش نشانی هستند…

آموزش نگهداری صحیح از دتکتور

آموزش نگهداری صحیح از دتکتور

دتکتور دود یکی از کاربردی ترین تجهیزات اعلام حریق است که می تواند جان بسیاری…

دتکتور دود چیست؟

دتکتور دود چیست؟

دتکتور یا (Detector) یکی از سیستم های اعلام حریق است که برای کشف آتش سوزی…

دانلود محتوا

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید
پیمایش به بالا