همیار انرژی

سیستم اطفاءحریق آیروسل

سیستم اطفاءحریق آیروسل
899
29 شهریور 1401

جهت مشاوره و خرید میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید 57854-021

فهرست مطالب

 • سیستم اطفاءحریق آیروسل یکی از بهترین سیستم های اطفا حریق می باشد که امکان اطفا حریق بدون هیچگونه پسماند را دارا است. در ادامه همراه همیار انرژی باشید تا به این محصول بسیار مناسب بپردازیم.

  برای خرید تجهیزات آتش نشانی، تجهیزات اعلام حریق، تجهیزات اطفا حریق، تجهیزات ایمنی و همچنین شارژ کپسول برروی لینک های مورد نظر کلیک کنید.

  تماس با همیار انرژی

  آیروسل

  جستجوی فناوری های جدید اطفا حریق ایجاب کرده است تا از یافته ها و تحولات اساسی موجود در حوزه اطفاء حریق استفاده شود. در این مقاله قصد داریم تا به “سیستم اطفاءحریق آیروسل” اشاره کرده و مزایای استفاده از آن را شرح دهیم. با ما همراه باشید.

  موثرترین عوامل اطفا حریق با حجم، اکسیدهای فلزات قلیایی موجود در ماده آیروسل های جامد هستند که سطح گسترده ای دارند و در هنگام سوزاندن سوخت های جامد و ترکیبات تولید کننده مواد شیمیایی تولید می شوند. این ترکیبات می توانند بدون دسترسی هوا به طور مستقل بسوزند. این ماده توانایی خاموش کنندگی بسیار بالایی در برابر شعله های هیدروکربن دارد که باعث برتری گازهای خاموش کننده می شود. سیستم خاموش کننده آیروسل بر اساس واکنش های زنجیره ای مهار کننده توسط ذرات ریز جامد عمل می کند که این ذرات در نتیجه سوزاندن کارتریج مرکب آیروسل تولید می شوند. این ذرات می توانند طی ۳۰-۴۰ دقیقه فعال بمانند.

  هنگامی که غلظت خاموش کننده آیروسل در اتاق به حد کافی برسد، احتراق شعله ور متوقف می شود، گرما در محل سوختن کاهش می یابد و دمای محیط گاز در اتاق کاهش می یابد. غلظت خاموش کننده آیروسل طی ۱۰-۱۵ دقیقه پس از اتمام کار ژنراتور ادامه دارد. این باعث می شود تا اشتعال مکرر غیرممکن شود.

  ترکیب تولید کننده آیروسل می تواند در کارتریج های جامد به شکل های مختلف تشکیل شود. تولید ژنراتورهای آیروسل بر اساس این کارتریج های تولید کننده آیروسل است. سیستم های خاموش کننده آیروسل برای تصفیه آتش در مکان ها و اشیا مختلف استفاده می شود، همچنین طریقه استفاده و محدودیت ها، توسط استانداردها، قوانین و سایر اسناد رسمی مقامات محلی تعیین می شود.

  سیستم های آتش نشانی آیروسل می توانند ایمنی آتش را در چنین شرایطی فراهم کنند بطوریکه فناوری های آتش نشانی سنتی در چنین مکان هایی قابل قبول نیستند: در حمل و نقل، در اتاق های الکتریکی و تونل ها، در مکان های گرم نشده با دامنه دمایی گسترده، در محیط های منفجره ، در شرایط کمبود آب.

  در شرایط کنونی کنترل قانونی ایمنی در برابر آتش سوزی، برآورد خطرات ناشی از آتش سوزی و تحریک بیمه آتش سوزی، صاحبان ساختمان ها و ساختمان ها را مجبور به انتخاب سیستم های خاموش کردن آتش موثر، قابل اعتماد و اقتصادی کرده است.

  آموزش نگهداری صحیح از آیروسل

  بیشترین تقاضا برای ترکیبات جامد آیروسل است که توانایی خاموش کردن آن بیش از تمام روش های اطفا حریق است که برای خاموش کردن حجم گسترده آتش استفاده می شود. به شکل زیر دقت کنید.

  تجزیه و تحلیل مشخصات فنی و اقتصادی نشان می دهد که بیشتر موادی که به طور سنتی برای اطفا حریق استفاده می شوند، توانایی خاموش کنندگی کمتری نسبت به آیروسل دارند و سیستم های اطفا حریقی که از چنین موادی استفاده می کنند، حجیم با کار کردن سخت و گران هستند.

  اطفا حریق آیروسل سودآور است. قیمت تمام اجزا پایین تر است و علاوه بر این، خاموش کردن آیروسل نیازی به هزینه های عملیاتی اضافی ندارد. به عنوان مثال، سیستم اطفا حریق گازی که در فضاهای کابلی تونل جاده نصب می شود، ۵.۳ برابر بیشتر از سیستم آئروسل با همان ظرفیت است.

  هالوکربن های حاوی کلر و برم، برای لایه ازن مخرب هستند. تولید و کاربرد آنها به حالت تعلیق درآمده است. در حین کارکرد مولد آئروسل، محتوای اکسیژن در جو عملاً کاهش نمی یابد. آیروسل اطفا حریق غیر سمی است، که باعث می شود جان انسانها بدون آسیب رساندن به سلامتی آنها نجات یابد. علاوه بر این، آیروسل هیچ تأثیر منفی بر تجهیزات و سایر املاک ندارد.

  از آنجا که ترکیب تشکیل آیروسل که در ژنراتورها استفاده می شود، در حین ذخیره و نگهداری جامد است، ژنراتورها نیازی به شارژ مجدد ندارند و همیشه آماده بهره برداری هستند. ژنراتورهای آیروسل خاموش کننده آتش، در شرایطی که امکان استفاده از روش های دیگر وجود ندارد (مناطق کم آب، مکان های گرم نشده، حمل و نقل، تجهیزات الکتریکی با ولتاژ بالا و غیره) ایمنی در برابر آتش را به بهترین شکل ممکن ایجاد می کنند.

  خاموش کننده آیروسل نسبت به سایر روش های اطفا حریق دارای مزیت قابل توجهی است: از نظر زیست محیطی ایمن و غیر سمی است که خطر سلامتی انسان را به حداقل می رساند. باقیمانده های آیروسل را می توان به راحتی با جارو برقی تمیز کرد.

  استفاده از سیستم های اطفای حریق آیروسل به مالکان این امکان را می دهد تا ضمن صرفه جویی قابل توجه، به طور موثر از اموال خود در برابر آتش محافظت کنند.

  سیستم اطفاءحریق آیروسل دارای مزایای مهم زیر نیز می‌باشد

  1. برای افراد، محیط زیست و تجهیزات مضر نیست.
  2. اکسیژن را دفع نمی‌کند.
  3. بدون آسیب رساندن به محیط در حین اطفاء (خاموش بدون آب).
  4.  نصب ساده (کنترل الکتریکی).
  5.  (می تواند) به طور مستقیم در منبع نصب شود.
  6. بدون نیاز به لوله کشی.
  7. فضای جداگانه برای بطری های گاز وجود ندارد.
  8. عامل خاموش کننده در ژنراتور جامد است، بنابراین بدون فشار است.
  9.  جذابیت مالی (طول عمر 15 سال).

  سیستم اطفاءحریق آیروسل

  سامانه خاموش کننده آتش آیروسل HE پس از تشخیص حریق، از طریق سنسور فعال شده و با انتشار گاز باعث اطفای حریق می­ شود.

  سامانه اطفاءحریق آیروسلHE دارای استاندارد ملی ایران و تاییدیه سازمان آتش نشانی می باشد. این سامانه علاوه برفعال شدن به وسیله سنسور اعلام حریق قابلیت فعال شدن به­ صورت دستی و حرارتی را نیز دارد. سامانه آتش خاموش کننده آیروسل HE از جامد غیر­سمی و بی اثر تشکیل شده که به­ عنوان جایگزینی بی­ خطر و کاربردی به جای گاز­های FM200، دی اکسید کربن، هالون، هالوکربن­ ها و پودرهای شیمیایی و گازهای بی­ اثر طراحی شده است.

   

   

   

  آیروسل HE به­ صورت فیزیکی (کاهش درجه حرارت) و شیمیایی (شکستن پیوند مولکولی شعله) باعث اطفاء حریق شده و درلحظه حریق را اطفاء می­ کند؛ همچنین سامانه آتش خاموش کن آیروسل HE به دلیل نوع تکنولوژی تولید، قابلیت استفاده در رطوبت بالای 95% را نیز دارد که این ویژگی باعث برتری سامانه آتش خاموش کن آیروسل HE نسبت به دیگر سامانه‌های اطفاء حریق آیروسلی می باشد.

  نحوه عملکرد سیستم اطفاءحریق آیروسل

   سامانه آتش خاموش کن آیروسل متراکم HE در­واقع ضلع چهارم لوزی حریق را مورد حمله قرار می‌دهد و باعث جلوگیری از انجام واکنش‌های شیمیایی که منجر به ادامه فعالیت آتش هستند می‌شود و با شکست واکنش­ های زنجیره­ای حریق سبب اطفاء آتش می­ گردد.

  سیستم اطفاءحریق آیروسل

  مزایای دیگر سیستم اطفاءحریق آیروسل

  • قابلیت کارکرد در رطوبت بالای 95%
  • غیر سمی و سازگار با محیط زیست (ODP=GWP=0)
  • کم وزن­ تر و کم حجم ­تر از دیگر محصولات مشابه
  • قابلیت اطفاء ۵ کلاس آتش(A, B, C, E, F)
  • قدرت اطفاء بالاتر از دیگر سیستم­ های اطفاء حریق  آیروسلی
  • بدون کاهش اکسیژن محیط
  • بدون مخزن تحت فشار (برتری نسبت به سیستم اطفای FM200)
  • عدم نیاز به لوله کشی (برتری نسبت به سیستم اطفای حریق Watermist)
  • بدون نیاز به تعمیر و نگهداری
  • بدون نیاز به شارژ سالیانه
  • بدون پسماند
  • 5 سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش شرکت همیار انرژی

   

  مکان­ های مورد استفاده سامانه آتش خاموش کن آیروسل HE

  • اتاق­ های سرور
  •  تابلوهای برق
  • انبارها
  • بانک­ ها
  • هتل­ ها و موزه ­ها
  • کشتی، قطار و اتومبیل
  • ایستگاه­ های استخراج نفت و گاز
  • پالایشگاه­ ها
  • صنایع نظامی
  • کتابخانه ­ها و مراکز اسناد و… 

   

  آیروسل دستی

  آیروسل دستی مناسب جهت اطفاء حریق دستی تجهیزات حساس مانند سرورها، تجهیزات الکترونیکی و تابلو برق های حساس و … کاربرد دارند. این دستگاه از مواد معدنی پایدار تشکیل شده است.

  دستگاه از یک استوانه کوچک، فشرده و سبک تهیه شده و قسمت بالایی دستگاه یک لوله فلزیقرار گرفته که حاوی خاموش کننده است. قسمت پایینی دستگاه از پلاستیک تشکیل شده و به عنوان دسته نگهدارنده عمل می‌کند.

  سیستم اطفاءحریق آیروسل

  کلیه محصولات شرکت همیار انرژی از تولید کنندگان برتر صنعت ارائه می شود. ما با استفاده از طرح های نوآورانه و مواد با دوام و با کیفیت بالا، محصولی با دوام در اختیار مشتریان خود قرار می دهیم. برای مشاوره و تهیه آیروسل میتوانید از طریق پل های ارتباطی زیر ثبت سفارش نمایید:

  دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  برچسب ها :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  + 48 = 53

  ایمنی خانه در برابر آتش

  30 شهریور 1401

  در این پست از مجله همیار انرژی قصد داریم تا به بررسی روش‌های ایمنی خانه

  اسپرینکلر چیست؟

  9 مرداد 1402

  اسپرینکلر یکی از سیستم های اطفا حریق آبی است که می تواند بسیار خوب و

  یک روز با همیار انرژی (1)

  3 دی 1401

  چرخه تولید اسپرینکلر اطفاء حریق H.E  اسپرینکلر، شبکه ای از لوله هاست که از سقف

  نحوه درمان سوختگی درجه دو

  3 مرداد 1402

  سوختگی درجه دو یکی از انواع سوختگی است که شدیدتر از سوختگی درجه یک می

  6 محل ایمن برای نصب تجهیزات اعلام حریق

  13 اردیبهشت 1402

  به صورت میانگین حدود 60 درصد از مرگ و میرهای ناشی از آتش سوزی منازل،

  انواع مختلف تجهیزات اطفا حریق

  10 مرداد 1402

  تجهیزات آتش نشانی زیادی در بازار موجود هستند و متخصصان زیادی در زمینه تولید این

  اطفاء حریق بدون آب

  12 مهر 1401

  سیستم های حفاظت در برابر آتش حرفه ای برای مکان هایی با تجهیزات بسیار حساس

  شارژ کپسول آتش نشانی شمال تهران

  24 شهریور 1401

  شارژ کپسول آتش نشانی در شمال تهران شارژ کپسول شمال تهران   همیار انرژی برای

  دانلود محتوا

  لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید

  جهت ثبت درخواست شارژ کپسول آتش نشانی فرم زیر تکمیل فرمایید

   نام درخواست کننده


   نیاز به مشاوره دارید؟

   021-57854

   مشاوره - خرید و شارژ کپسول آتش نشانی داخلی 100

   مشاوره و خرید تجهیزات اعلام و اطفای حریق داخلی 108