همیار انرژی

هیدرانت آتش نشانی

هیدرانت آتش نشانی
985
30 شهریور 1401

جهت مشاوره و خرید میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید 57854-021

فهرست مطالب

 • در کلان شهرها برای ایمنی در برابر آتش و جلوگیری از بوجود آمدن بحران های احتمالی آتش سوزی از شیرها یا همان هیدرانت آتشنشانی استفاده می کنند. هیدرانت آتش نشانی که توسط آتش نشانان در حریق برای خاموش کردن شعله های آتش استفاده می شود، به آتش نشانان این اجازه را می دهد تا سریعاً وارد سیستم تحت فشار آب لوله کشی شما شوند.

  برای خرید تجهیزات آتش نشانی، تجهیزات اعلام حریق، تجهیزات اطفا حریق، تجهیزات ایمنی و همچنین شارژ کپسول برروی لینک های مورد نظر کلیک کنید.

  تماس با همیار انرژی

  آتش نشانان یک یا دو نازل را برمی دارند، شیلنگ را به نازل ها می بندند و شیر را می چرخانند تا آب جاری شود. آنها می دانند که چقدر فشار بر اساس رنگ بدنه هیدرانت و نوع نازل آن در دسترس است و به آنها این امکان را می دهد تا سریعاً برای جلوگیری از فاجعه و کاهش خسارت های مالی تصمیم بگیرند.

  هیدرانت آتش نشانی

  چه نوع هیدرانتی را باید نصب کنیم؟

  مردم اغلب با قسمتی از هیدرانت که از سطح زمین قابل مشاهده است، آشنا هستند. اما اتصالات آتش نشانی چندین متر زیر زمین قرار گرفته اند. برای اهداف گوناگون، دو نوع هیدرانت های استوانه ایی مرطوب و خشک، علاوه بر نوع رایج هیدرانت لوله ای ایستاده آن وجود دارد. اینها بسته به شرایط محیط قرارگیری ساختار و مکانیزم متفاوتی دارند.

  هیدرانت آتش نشانی استوانه ای مرطوب در جنوب بسیار رایج است، زیرا در زمستان سرد خطر یخ زدگی را ندارد، در حالی که هیدرانت آتش نشانی استوانه ای خشک معمولی در مکانهایی هستند که انجماد و یخ زدگی می تواند مشکل ساز باشد.

  انواع مکانیسم هیدرانت آتش نشانی

  هیدرانت آتش نشانی استوانه ای مرطوب

  با طول عمر مفید بالقوه بیش از ۱۰۰ سال در صورت نگهداری مناسب، هیدرانت های استوانه ای مرطوب یک استاندارد صنعتی در مناطقی هستند که احتمال انجماد و یخ زدگی در زمستان های سرد در آنها اتفاق نمی افتد.

  یخ زدگی به این دلیل است که تمام قطعات مکانیکی هیدرانت در بالای زمین واقع شده اند. آب اصلی مورد نیاز هیدرانت آتش نشانی به سطح زمین نزدیک می شود و آن را در فصول سرد سال مستعد انجماد می کند. مکانیسم اساسی تر هیدرانت آتش نشانی استوانه ای مرطوب، طول عمر آنها است. اما نقطه ضعف آنها این است که آب موجود در آنها در هوای سرد راحت یخ می زند.

  هیدرانت آتش نشانی

  هیدرانت آتش نشانی استوانه ای خشک

  هیدرانتها اتشنشانی استوانه ای خشک در سه نوع مختلف اسلاید گیت(slide-gate)، ضامن(toggle) و مکانیزم فشرده ساز(compression) موجود است. در هیدرانت های استوانه ای خشک، دریچه آب هیدرانت بسیار پایین تر از سطح زمین در پایه هیدرانت است.

  از آنجا که کل سیستم آب، زیر سطح زمین قرار دارد، پس از استفاده از آن هیچ آبی در سیستم هیدرانت باقی نمی ماند. این امر خطر یخ زدگی و سرمازدگی را به شدت کاهش می دهد. بخشی از چرخه تعمیر و نگهداری هیدرانت استوانه ای خشک، بررسی وجود آب در پایه هیدرانت است.

  معمولاً با استفاده از خط و علامت قرار داده شده در هیدرانت، وجود و یا عدم وجود رطوبت را بررسی می کنند. وجود رطوبت می تواند علامتی باشد که نشان می دهد دریچه تخلیه شیر آب به درستی کار نمی کند و آن را برای یخ زدن باز می گذارند تا پس از یخ زدن تعویض گردد.

  هیدرانت آتش نشانی

  رنگ بندی های هیدرانت آتش نشانی

  شیرهای آتش نشانی اغلب دارای طیف وسیعی از رنگ های مختلف هستند که برخی از آنها معنی دار هستند و برخی دیگر معنی بخصوصی ندارند. به طور کلی، رنگ بدنه هیدرانت آتشنشانی یک موضوع انتخابی است، اما اغلب به رنگ قرمز، زرد یا سبز است تا از فاصله دور بیشتر نمایان شود. این به آتش نشانان کمک می کند تا در مواقع اضطراری شیر آب را سریع پیدا کنند. علاوه بر این برخی از شهرداری ها از یک طرح رنگی استفاده می کنند که اطلاعاتی در مورد میزان فشار آب موجود در هر شیر آب را ارائه می دهد.

   

  هیدرانت آتش نشانی

  رنگ درپوش های نازل روی هیدرانت آتشنشانی معانی مختلفی دارد که نیروهای امدادی یا اورژانس و کارگران خدمات اغلب با آن آشنا هستند. به طور کلی، رنگ قرمز فقط برای عملیات ویژه است، مانند خدمات آتش نشانی. رنگ زرد نشان می دهد که شیر آب، روی یک لوله اصلی آب قرار دارد که ممکن است فشار زیادی داشته باشد.

  در حالی که رنگ سفید نشان می دهد که شیر آب در سرویس تجهیزات و خدمات آب قرار دارد، اما لزوماً در یک شبکه اصلی آب نیست. رنگ بنفش معمولاً برای تامین آب غیر آشامیدنی مطابق استانداردهای بین المللی مانند آب تصفیه نشده که می تواند از یک دریاچه یا حوضچه بیاید استفاده می شود.

  هیدرانت لوله ای ایستاده آتش نشانی

  هیدرانتهای آتشنشانی لوله ای ایستاده برای آتش نشانان اگرچه عملکرد متفاوتی از هیدرانت های سنتی دارد، اما این نوع از هیدرانت ها نیز یک ابزار مناسب برای آتش نشانان برای مقابله با آتش است.

  به طور معمول در مکان های داخلی ساختمان های بزرگ، این نوع از هیدرانت ها به عنوان یک جایگزین مناسب برای سیستم های اسپرینکلر عمل می کنند.

  این لوله ها به آتش نشانان اجازه می دهد آب را در قسمت خاصی از ساختمان توزیع کنند.

  این کار باعث می شود تا افرادی که نمی توانند از ساختمان فرار کنند به تنهایی آتش را خاموش کنند. هیدرانتهای لوله ای ایستاده یک ابزار ضروری برای آتش نشانان می باشد، به ویژه در سازه های بزرگ که برای مقابله با آتش، آتش نشانان نیاز به شلنگ بلند دارند.

  تجهیزات اطفا حریق

  انتخاب شیر آتش نشانی مناسب برای تأسیسات آب شما نیاز به دانش، برنامه ریزی و تجربه کافی دارد. با مشورت گرفتن از افراد متخصص در یک فروشگاه تجهیزات آتش نشانی مجهز می توانید در انتخاب خود اطمینان بیشتری داشته باشید و بهترین گزینه را متناسب با شرایط محیطی خود انتخاب کنید.

  دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  برچسب ها :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  84 + = 93

  5 خطر آتش سوزی در کامیون‌ های سیار مواد غذایی

  11 اردیبهشت 1402

  کامیون‌ های مواد غذایی در سال‌ های اخیر محبوبیت بسیاری کسب کرده اند. این کامیون‌

  کف آتش نشانی

  29 شهریور 1401

  برای انواع خاصی از آتش سوزی ها به جای آب از فوم آتش نشانی استفاده

  آموزش نگهداری صحیح کپسول های آتش نشانی

  24 مرداد 1402

  کپسول های آتش نشانی، یکی از کاربردی ترین تجهیزات اطفا حریق هستند که در زمان

  تجهیزات ایمنی در آتش نشانی

  20 شهریور 1401

  در مقالات قبلی در مورد تجهیزات اعلام حریق و تجهیزات اطفای حریق صحبت کردیم. در

  قرقره دیواری

  19 شهریور 1401

  قرقره آتش نشانی یکی از پرکاربردترین وسایل آتش نشانی در منازل، ساختمان ها و ماشین

  صاعقه گیر

  20 شهریور 1401

  صاعقه یکی از دلایل آتش سوزی در همه جای دنیا شناخته می شود و با

  NFPA 1– 75

  13 شهریور 1401

  NFPA 13D (2007) Free access NFPA codes دانلود NFPA 13 (2007) Free access NFPA codes

  آموزش استفاده از جعبه آتش نشانی

  13 تیر 1402

  آتش سوزی یکی از خطرناک ترین حادثه هایی است که ممکن است اتفاق بی افتد

  دانلود محتوا

  لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید

  جهت ثبت درخواست شارژ کپسول آتش نشانی فرم زیر تکمیل فرمایید

   نام درخواست کننده


   نیاز به مشاوره دارید؟

   021-57854

   مشاوره - خرید و شارژ کپسول آتش نشانی داخلی 100

   مشاوره و خرید تجهیزات اعلام و اطفای حریق داخلی 108