شهر ایمن همیار می‌خواهد

پتو نسوز اطفا حریق

پتو نسوز اطفا حریق

پتوهای نسوز اطفا حریق یکی از بهترین تجهیزات آتش نشانی برای خاموش کردن آتش هستند که بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه همراه همیار انرژی باشید تا به پتو نسوز اطفا حریق بپردازیم.

آنچه در اینجا میخوانید

برای خرید تجهیزات آتش نشانی، تجهیزات اعلام حریق، تجهیزات اطفا حریق، تجهیزات ایمنی و همچنین شارژ کپسول بر روی لینک های مورد نظر کلیک کنید.

تماس با همیار انرژی

تاریخچه پتو نسوز اطفاء حریق

اصل خفه کردن آتش با مواد سنگین (پتو، کت، قالیچه و غیره) به اوایل قرن بیستم باز می گردد. درست زمانی که کپسول های آتش نشانی قابل حمل شیمیایی توسعه یافتند و به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفتند، پتو نسوز نیز رسمی تر بودند.

قرن بیستم، پتوهای آتش از چرم یا پشم (به طور طبیعی با قابلیت اشتعال کم و گسترش شعله) و سپس آزبست ساخته شدند. در دهه 1960 اولین پتوهای مدرن ساخته شده از پارچه الیاف شیشه معرفی شدند و پتوهای نسوز فعلی بر اساس نسخه های پیشرفته آنها ساخته شده اند.

استانداردها

برخلاف خاموش‌کننده ها، که برای اولین بار استانداردهای ساخت را از سال 1948 به بعد داشتند، پتوهای آتش نشانی چنین مشخصاتی نداشتند؛ هیچ آزمایشی برای پتوهای آتش نشانی به عنوان محصول نهایی برای خاموش کردن انواع مختلف آتش وجود نداشت، در نتیجه برخی از پتوها هنگام استفاده شکست خوردند.

در سال 1985، BS6575 با ارائه الزامات ساخت و آزمایش برای پتوهای نسوز سبک و سنگین و همراه با Kitemarking به طور کلی عملکرد مناسب محصول را تضمین کرد.

در سال 1997 یک استاندارد اروپایی با عنوان BS EN 1869 در انگلستان ارائه شد که نوع پتوهای سبک را پوشش می داد. (پتوهای سنگین که در آتش نشانی عمومی تجاری نیستند، تحت پوشش BS 7944:1999 قرار گرفتند) و امروزه نیز معتبر است.

پتو نسوز اطفا حریق

استفاده از پتوی نسوز آتش نشانی

یکی از مهمترین مزایای پتوی نسوز آتش نشانی استفاده از آن در مهار آتش سوزی هایی است که به صورت جزئی ممکن است در خانه و آشپزخانه رخ دهند. آتش سوزی ناشی از پخت و پز اغلب با مقدار کمی چربی در ظرفی مانند تابه یا قابلمه شروع می شود. به دلیل هزینه پاکسازی پس از اطفای حریق، مردم اغلب تمایلی به خاموش کردن آتش با کپسول آتش نشانی ندارند.

استفاده از پتوی نسوز آتش نشانی معمولاً برای سالمندان و کودکان که توانایی لازم برای حمل کپسول های آتش نشانی سنگین را ندارند، مناسب است. یکی دیگر از مهمترین مزایای آن عدم نیاز به پاکسازی محیط پس از انجام عملیات اطفا است و همچنین در دسترس بودن آن مانع از گسترش و غیر قابل مهار کردن آتش می گردد.

یکی از راه های خاموش کردن آتش ناشی از پخت و پز قرار دادن یک درب روی آتش، ایده درستی است. این کار اگر به درستی انجام شود، آتش را خفه می کند. اما ممکن است برایتان به دلیل عدم ایجاد پوشش کافی خطرناک باشد. در نتیجه استفاده از یک پتوی نسوز آتش نشانی این خطر را کاهش می دهد. برای استفاده از این پتو به صورت زیر عمل می کنیم.

دستورالعمل استفاده از پتوهای نسوز آتش نشانی

 1. در صورت امکان منبع گرما را خاموش کنید.
 2. یک پتو نسوز آتش با کیفیت دارای بندهایی است که به شما کمک می کند تا دستان خود را به طور کامل برای محافظت از آتش در آن قرار دهید.
 3. شما باید به سرعت پتوی نسوز را روی آتش بکشید بدون آنکه آن را پرتاب کرده و یا شعله ور کنید.
 4. پتو را آنقدر روی آتش نگه دارید تا مطمئن شوید که آتش خاموش شده است.

پتو نسوز، ابزاری امنیتی می باشد که در برای خاموش کردن و از بین بردن آتش در نقطه آغازین طراحی شده است.
پتوهای نسوز شامل ورقه هایی مقاوم در برابر حریق می باشند که بر روی آتش و حریق قرار می گیرد تا آن را خفه کند

روش نگهداری

باز هم، بر خلاف بقیه خاموش کننده ها، پتوهای آتش نشانی هرگز دوره های تعمیر و نگهداری رسمی نداشته اند، که منجر به استفاده از پتوهایی با عمر بالای ۴۰ سال در برخی از محل ها شده است.

در ماه می ۲۰۱۶ انجمن صنعت آتش نشانی، آیین نامه ای براساس استاندارد BS EN 1869 معرفی کرد. که مجموعه استانداردی از عملیات تعمیر و نگهداری و زمینه های جایگزینی پتو نسوز آتش نشانی، را فراهم می کند.

پتوی نسوز

پتوهای نسوز “جعلی”

در سال های اخیر، بازار پر از پتوهای آتش نشانی وارداتی شده است که اغلب با هزینه کم به فروش می رسند، و از مواد پایه مناسب ساخته نشده اند که پس از استفاده، در آتش از بین می روند، غالباً دستورالعمل های روی جلد آنها با غلط املایی و اشتباهات گرامری است و پتوی واقعی فاقد برچسب حاوی اطلاعات سازنده است، بسته بندی بیرونی این نوع پتو شامل شماره استاندارد کاملا اشتباه است. برای اطمینان از ایمن بودن پتوهای آتش نشانی خود، فقط باید از پتوهایی با Kitemark استاندارد بریتانیا مطابق با BS EN1869 استفاده کنید.

در سال 2014، سازمان ایمنی مواد غذایی و محصولات مصرفی هلند آزمایش های بسیار بحث برانگیزی را بر روی پتوهای آتش نشانی انجام داد که توسط سازندگان بریتانیا گزارش شده بود که با روش تست BS EN 1869 مطابقت ندارد و نتایج ناهنجاری را برای پتوهای جعلی ارائه کرد. ممیزی های بعدی و آزمایش های BSI تأیید کرد که پتوهای آتش نشانی سازگار واقعی برای آتش سوزی های کلاس F مناسب باقی می مانند، اما به محدودیت در اندازه، عمق و حجم توجه داشته باشید. برای هر خطری بزرگتر از اجاق هایی که قادر به داشتن یک ماهیتابه روغن پخت و پز کوچک با ارائه درجه F هستند. خاموش کننده یا سیستم ثابت شیمیایی مرطوب، مه آب یا عامل ABF ضروری است.

اصول و کاربردهای پتوهای نسوز آتش نشانی

پتوهای نسوز آتش نشانی بر اساس دو اصل خفه کردن آتش و از بین بردن عامل اکسیژن عمل می کنند. برای انجام مؤثر این کار، آنها باید خودشان قابل اشتعال نباشند و تا حد امکان مانع انتقال حرارت و اکسیژن شوند. یک پتوی نسوز آتش نشانی تجاری مدرن شامل یک لایه فایبرگلاس برای دستیابی به این هدف است.. این پتو طوری طراحی شده است که از تماس فایبرگلاس با پوست جلوگیری می کند. پتوی نسوز باید بر روی دیوار نزدیک (اما نه مستقیماً) ناحیه ای که ممکن است مورد نیاز باشد نصب شود.

به عنوان مثال، در کدها و استانداردهای NFPA مقرر شده است که کپسول های آتش نشانی در فاصله تقریبا ۱۰ متری از تجهیزات پخت و پز قرار گیرند و بهتر است که یک پتوی نسوز آتش نشانی نیز در این محدوده قرار دهید. یک پتوی نسوز معمولاً دارای یک پوشش محافظ است که به وضوح قابل تشخیص است و به کاربر نشان می دهد که چگونه پتو را از آن خارج کند.

مزایای پتوهای آتش نشانی

آنها می توانند برای محافظت شخصی استفاده شوند. اگر موها یا لباس هایتان دچار حریق شد، پیچیدن آن ها در یک پتوی آتش می تواند بخش مهمی از تکنیک “توقف، رها کردن و چرخیدن” باشد که برای به حداقل رساندن سوختگی و جراحت آموزش داده شده است.

طبق گزارش NFPA، پتوها به ویژه در صورتی مفید هستند که فرد درگیر به دلیل سن، وضعیت پزشکی یا محدودیت های جسمانی قادر به حرکت سریع جسمی نباشد. در شرایط مشابه، تخلیه یک کپسول آتش نشانی شیمیایی در اطراف صورت یک فرد می تواند باعث تحریک جدی ریه ناشی از استنشاق دود شود.

اگر آتش خارج از کنترل است و شما توسط شعله های آتش احاطه شده اید، یا اگر مجبور باشید مناطق نزدیک به شعله های آتش را تخلیه کنید، ممکن است یک محافظ آتش مانند پتوی نسوز از شما و کسانی که به آنها کمک می کنید، محافظت کند.

پتو نسوز اطفا حریق

استفاده از پتوی های آتش نشانی در پخت و پز

آتش سوزی ناشی از پخت و پز اغلب با مقدار کمی چربی در ظرفی مانند تابه یا قابلمه شروع می شود. به دلیل هزینه پاکسازی، مردم اغلب تمایلی به خاموش کردن آتش با کپسول آتش نشانی ندارند و به طور خاص کپسول های آتش نشانی کلاس K برای آتش سوزی با وسایل قابل احتراق پخت (روغن ها و چربی های گیاهی یا حیوانی) مورد نیاز است.

یکی از راه های خاموش کردن آتش ناشی از پخت و پز قرار دادن یک درب روی آتش، ایده درستی است. این کار اگر به درستی انجام شود، آتش را خفه می کند. اما ممکن است برایتان به دلیل عدم ایجاد پوشش کافی خطرناک باشد. در نتیجه استفاده از یک پتوی نسوز آتش نشانی این خطر را کاهش می دهد. برای استفاده از این پتو به صورت زیر عمل می کنیم.

در صورت امکان منبع گرما را خاموش کنید. یک پتو آتش با کیفیت دارای بندهایی است که به شما کمک می کند تا دستان خود را به طور کامل برای محافظت از آتش در آن قرار دهید. شما باید به سرعت پتوی نسوز را روی آتش بکشید بدون آنکه آن را پرتاب کرده و یا شعله ور کنید. پتو را آنقدر روی آتش نگه دارید تا مطمئن شوید که آتش خاموش شده است.

پتوی نسوز مورد توجه چه کسانی است؟

افرادی که استفاده از خاموش کننده ها برای آن ها امکان پذیر نیست، استفاده از پتوی نسوز گزینه مناسبی است. ممکن است بعضی از افراد به دلیل جثه کوچک توانایی جابجایی کپسول های آتش نشانی را نداشته باشند. با توجه به اینکه پتوهای نسوز بسیار سبک هستند، جابجایی آن ها انرژی زیادی از افراد نمیگیرد.

علاوه بر این برخی از مردم نگران این هستند که استفاده از کپسول آتش نشانی چه تبعاتی دارد. همچنین ممکن است ندانند که در چه آتش سوزی هایی باید از چه نوع کپسولی استفاده کنند. درحالی که اگر آتش به اندازه کافی کوچک باشد، استفاده از پتوی نسوز ممکن است تصمیم ساده تری باشد.

معایب و مزایای پتوهای نسوز آتش نشانی

یکبار مصرف هستند.

کپسول های آتش نشانی باید پس از هر بار استفاده جایگزین یا شارژ شوند، در حالی که پتوهای نسوز آتش نشانی باید همیشه بعد از هرگونه استفاده در آتش تعویض شوند، حتی اگر به نظر برسد سالم هستند.

پتوهای قدیمی آتش ممکن است حاوی آزبست باشند.

EPA ممنوعیت نسبی محصولات حاوی آزبست را در سال 1989 به دلیل خطرات جدی بیماری ریوی مرتبط با این ماده ایجاد کرد. وجود آزبست قبل از آن زمان در پتوهای آتش بسیار رایج بود. اگر در خانه یا محل کار خود پتوهای نسوز قدیمی دارید که احتمال می دهید حاوی آزبست هستند، با متخصص حذف آزبست تماس بگیرید و از آن ها استفاده نکنید.

پتوهای نسوز آتش نشانی باعث می شود که به آتش نزدیک شوید.

تکنیک صحیح استفاده از پتوی نسوز آتش نشانی مستلزم این است که آن را درست روی آتش قرار دهید. اگر شعله های آتش بالای منبع یا گسترده باشد، انجام این کار ممکن است دشوار یا غیرممکن باشد. لذا استفاده از پتوی نسوز در آتش سوزی های گسترده توصیه نمی گردد.

استفاده از پتوهای نسوز نیاز به کمی آموزش دارند.

بدون آموزش مناسب، ترس از نزدیک شدن به آتش باعث می شود که پتو را بیندازید یا پرتاب کنید. این می تواند با پخش مایعات شعله ور یا شعله ور شدن آتش، اوضاع را بدتر کند. اگر نتوانید دستان خود را در گوشه های پتو بپیچید، ممکن است خود را بسوزانید. با توجه به همه این دلایل، استفاده از پتوهای آتش نشانی باید شامل نحوه استفاده و زمان استفاده از آن ها باشد، درست مانند کپسول های آتش نشانی.

پتو نسوز اطفا حریق

پتوهای آتش نشانی و کپسول های آتش نشانی هر کدام در ایمنی آتش نقش دارند.

کپسول های آتش نشانی برای فضاهای تجاری مورد نیاز هستند و برای همه خانه ها بسیار توصیه می شود. آن ها می توانند قبل از اینکه آتش نشانی برسد از آسیب جلوگیری کنند یا آن را به حداقل برسانند و اغلب در مراحل اولیه خود آتش را خاموش می کنند. در عین حال استفاده از پتوی نسوز نیز در آتش سوزی های کوچک بسیار کارا می باشد. برای مطالعه درباره انواع کپسول های آتش نشانی به انواع کپسول آتش نشانی رجوع کنید.

یک پتوی نسوز آتش نشانی می تواند برای خاموش کردن آتش بدون نیاز به پاکسازی محیط مؤثر باشد. این پتو در آتش سوزی های کوچک مانند آتش سوزی های ناشی از پخت و پز بسیار مؤثر هستند. پتوهای آتش نشانی ایده خوبی برای آشپزخانه ها و مناطقی است که ظروف ممکن است آتش بگیرند. همچنین در صورتی که افراد مسن یا ناتوان در خانه یا محل کار خود دارید که توانایی حمل و استفاده از کپسول آتش نشانی را ندارند، وجود پتوی نسوز می تواند ایمنی نسبی مناسبی را برای آن محل ایجاد کند.

انواع پتوهای نسوز آتش نشانی

در این مقاله انواع پتوهای نسوز آتش نشانی و مزایا و معایب هر کدام از آن ها را بررسی می کنیم. با توجه به اینکه بیشتر آتش سوزی ها در منازل در آشپزخانه ها اتفاق می افتد و استفاده از کپسول آتش نشانی برای تمامی ساکنین منزل مقدور نیست، لذا وجود یک پتوی نسوز آتش نشانی در منزل به دلیل استفاده بسیار راحت آن باعث می شود که از آسیب های جدی آتش سوزی احتمالی در آشپزخانه جلوگیری شود. در این مقاله ۵ مورد از انواع پتوهای نسوز آتش نشانی را شرح می دهیم و مزایا و معایب هر کدام را ذکر می کنیم.

انواع پتوهای نسوز آتش نشانی عبارتند از:

 • پتوی نسوز آتش نشانی JJ Care
 • پتوی نسوز آتش نشانی DIBBATU
 • پتوی نسوز آتش نشانی AOOHOOA
 • پتوی نسوز آتش نشانی فایبرگلاس Tonyko
 • پتوی نسوز آتش نشانی Inf-wayare


پتوی نسوز آتش نشانی JJ Care

JJ Care یکی از معتبرترین انواع پتوهای نسوز آتش نشانی است. این پتوها با استاندارد EN-1869-1997 برای خاموش کردن آتش ناشی از آشپزی مطابقت دارند. این پتو ها می توانند آتش تا 1076 درجه فارنهایت (580 درجه سانتیگراد) را مهار و خاموش کنند. این بسته شامل چهار پتوی ایمنی 39 × 39 اینچ (1 متر مربع)، به علاوه چهار قلاب برای آویزان کردن پتوها است.

پتو نسوز اطفا حریق

مزایای پتوی نسوز آتش نشانی JJ Care

این بسته شامل ۴ پتوی مجزا با قیمت مناسب است. در نتیجه از لحاظ اقتصادی بسیار به صرفه است. همچنین شامل ۴ پتوی مجزا بوده که میتوان آن ها را در جاهای مختلف مانند آشپزخانه، اتاق خواب و ماشین استفاده کرد. قلاب های موجود در هر بسته باعث می شود پتو را در هر جایی که تمایل داشتیم قرار دهیم و آن را به راحتی آویزان کنیم.

معایب پتوی نسوز آتش نشانی JJ Care

دارای اندازه کوچکی هستند. در نتیجه برای آتش سوزی های بزرگتر قابل استفاده نیستند. همچنین، فاقد دستکش فایبرگلاس هستند که مزایای این دستکش را در پتوی نسوز آتش نشانی توضیح دادیم.


پتوی نسوز آتش نشانی DIBBATU

پتوی نسوز آتش نشانی DIBBATU یک پتو 39 × 39 اینچ (1 متر مربع) است که با پارچه فایبر گلاس طراحی شده است. این پتو برای آتش های تا 1076 درجه فارنهایت (یعنی 580 درجه سانتیگراد) مناسب است. در نتیجه این پتو می تواند برای بسیاری از آتش سوزی های آشپزخانه موثر باشد. این پتو به عنوان یک پتوی چند منظوره مورد استفاده قرار می گیرد. یعنی این پتو نه تنها در آشپزخانه بلکه در کنار شومینه، پخت و پزهای در فضای باز، در ماشین یا گاراژ و هنگام گردشگری به دلیل وزن بسیار کم آن قابل استفاده می باشد.

مزایای پتوی نسوز آتش نشانی DIBBATU

این محصول در بسته ۲ عددی عرضه می شود. در نتیجه می توان از آن در دو مکان مختلف استفاده کرد. علاوه براین به دلیل یکبار مصرف بودن این پتوها، داشتن یک پتوی جایگزین به عنوان پتوی یدک نیز گزینه ایده آلی است.

این پتوها با دستکش های رایگان عرضه می شوند. این دستکش ها مانع از آسیب پوستی هنگام استفاده می شوند.

معایب پتوی نسوز آتش نشانی DIBBATU

فقط دارای یک اندازه ثابت بوده و فاقد قلاب برای آویزان کردن هستند.


پتوی نسوز آتش نشانی AOOHOOA

این بسته حاوی ۳ پتوی نسوز آتش نشانی است، هر کدام در ابعاد ۳۹ × ۳۹ اینچ (۱ متر مربع) ارائه می شوند. این پتوها در آتش سوزی های تا ۱۰۷۶ درجه فارنهایت (۵۸۰ درجه سانتیگراد) قابل استفاده می باشند، که دارای استاندارد قانونی برای انواع پتوهای آتش نشانی است.

مزایای پتوی نسوز آتش نشانی AOOHOOA

این محصول شامل سه پتوی مجزاست که نسبت به گزینه های قبلی مورد بهتری است. از پتوی سوم می توان در ماشین یا گاراژ استفاده کرد.

دارای دستکش مجزا برای محافظت پوست دست در برابر فایبرگلاس است.

معایب پتوی نسوز آتش نشانی AOOHOOA

دستکش ها فقط برای فایبرگلاس هستند نه برای اطفاء حریق. همچنین، هیچ قلابی در این بسته برای آویزان کردن وجود ندارد.

پتو نسوز اطفا حریق


پتوی نسوز آتش نشانی فایبرگلاس Tonyko

تونیکو یکی از محبوب ترین انواع پتوهای نسوز آتش نشانی است. زیرا به خریداران این امکان را می دهد که اندازه مورد نظر خود را انتخاب کنند. این پتوها در آتش سوزی های تا ۱۰۷۶ درجه فارنهایت (۵۸۰ درجه سانتیگراد) قابل استفاده می باشند، که دارای استاندارد قانونی برای پتوهای آتش نشانی است.

مزایای پتوی نسوز آتش نشانی فایبرگلاس Tonyko

به مصرف کنندگان اجازه می دهد اندازه مورد نظر خود را انتخاب کنند. در نتیجه شما می توانید از ۵ اندازه ۳۹×۳۹ اینچ (۱ متر مربع) تا ۷۸×۷۸ اینچ (۲ متر مربع) را انتخاب کنید. آن ها گزینه ای از پتوهای بزرگتر را برای افرادی که به دنبال یک پتوی نسوز آتش نشانی بزرگ هستند، ارائه می دهند.

معایب پتوی نسوز آتش نشانی فایبرگلاس Tonyko

فقط یک پتو در بسته وجود دارد و هیچ هدیه ای مانند قلاب یا دستکش برای استفاده از فایبرگلاس وجود ندارد.


پتوی نسوز آتش نشانی Inf-wayare

پتوی نسوز آتش نشانی Inf-wayare آخرین مدل از انواع پتوهای نسوز آتش نشانی است که معیارهای شخصی ما را برآورده می کند. این پتو از پارچه فایبر گلاس ساخته شده است و در اندازه های مختلف وجود دارد. این پتو در آتش 1076 درجه فارنهایت (580 درجه سانتیگراد) قابل استفاده است و می تواند در یک مکان مناسب در آشپزخانه آویزان شود. همه آنها دارای ویژگی هایی هستند که ما دوست داریم!

مزایای پتوی نسوز آتش نشانی Inf-wayare

مانند پتو نسوز آتش سوزی Tonkyo، به مصرف کنندگان این اجازه را می دهند که اندازه خود را هنگام پرداخت، انتخاب کنند. آن ها اندازه هایی از 39 × 39 اینچ (1 متر مربع) تا 71 × 71 اینچ (1.8 متر مربع) ارائه می دهند.

معایب پتوی نسوز آتش نشانی Inf-wayare

به هنگام خرید این محصول، فقط یک پتو دریافت می کنید و هیچ آپشنی مانند قلاب یا دستکش در پکیجینگ این محصول وجود ندارد. اگر بخواهید این بسته را خریداری کنیم، بایستی قلاب های مخصوص را برای آویز این محصول تهیه کنید، که هزینه کلی را افزایش می دهد.


نحوه انتخاب پتوی مناسب از انواع پتوهای نسوز آتش نشانی

حال که انواع پتوهای نسوز آنش نشانی را شرح دادیم، چگونگی انتخاب از میان گزینه های موجود را شرح می دهیم تا بتوانید بهترین گزینه را انتخاب کنید.

چند ویژگی اصلی که ما شخصاً هنگام خرید یک پتوی نسوز آتش باید به آن توجه کنیم عبارتند از:

 • اندازه مناسب متناسب با نیاز ما
 • استفاده از مواد فایبر گلاس در پارچه
 • مطابق بودن با استاندارد EN-1869-1997 برای حریق ناشی از پخت و پز یعنی 1076 درجه فارنهایت (580 درجه سانتیگراد).

در این مقاله پتوهای نسوزی را ارائه کردیم که دارای شرایط زیر می باشند.

۱) اندازه های مختلف انواع پتوهای نسوز آتش نشانی را شرح دادیم.

پتوهای ضد حریق می توانند در اندازه های مختلف وجود داشته باشند. مصرف کنندگان که حداکثر انعطاف پذیری را در انتخاب سایز می خواهند، احتمالا ممکن است پتو Tonkyo را که در 5 سایز موجود است، انتخاب کنند.

پتوهای کوچکتر طوری طراحی شده اند که روی اجاق گاز را بپوشانند. اندازه آنها معمولاً ۳۹ اینچ مربع (۱ متر در ۱ متر) است که برای قرارگیری روی اجاق گاز کوچک کافی است. ۳۹ × ۳۹ اینچ اندازه استانداردی است که می توانیم برای پتوی نسوز آتش نشانی در  آشپزخانه استفاده کنیم.

پتوهای ایمنی بزرگتر دارای مزایای دیگری هستند. به عنوان مثال، می توانند برخی از وسایل بزرگ را پوشش دهند یا می توانند دور شخصی را که لباسش آتش گرفته است به طور کامل بپیچند. بزرگترین مزیت پتوی Tonkyo این بود که یک پتو 79 × 79 اینچ (2 متر مربع) ارائه می دهد. جنبه منفی پتوهای بزرگتر این است که برای پرتاب یا قرارگیری روی آتش ممکن است کمی سخت باشد. خوشبختانه پتوها کاملاً سبک هستند.

۲) ما بررسی کردیم که آیا از مواد فایبرگلاس ساخته شده است یا خیر.

پتوهای نسوز آتش نشانی را معمولاً از پارچه های فایبر گلاس می سازند. پارچه فایبر گلاس نرم و انعطاف پذیر است و در برابر حرارت و آتش مقاوم است. همه پتوهای آتش نشانی در این بررسی از مواد فایبرگلاس ساخته شده اند زیرا این حداقل استاندارد برای محصولاتی است که ما برای خود انتخاب کرده ایم.

جنبه منفی پارچه فایبرگلاس این است که فایبرگلاس در صورت عدم دقت می تواند به پوست و لباستان آسیب برساند. تماس فایبرگلاس با پوست باعث ایجاد خارش می شود. همچنین تمیز کردن فرش در صورت تماس فایبرگلاس با آن بسیار دشوار است.

اگر نگران دست زدن به پارچه فایبرگلاس هستید، به برخی از برند ها، مانند پتوی نسوز آتش نشانی DIBBATU توجه کنید که به همراه یک دستکش برای حداقل تماس با پوست عرضه می شود.

۳) ما رتبه ایمنی آتش را بررسی کردیم.

تمامی پتوهای نسوزی که برای آشپزخانه منزل ارائه شدند تحت استاندارد ایمنی EN-1869-1997 هستند. این استاندارد اطمینان می دهد که پتوها برای آتش سوزی ناشی از پخت و پز تا دمای 1076 درجه فارنهایت (580 درجه سانتیگراد) قابل استفاده هستند. تمام پتوهای این بررسی در زمان تحقیق با این استاندارد مطابقت داشتند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

همیار انرژی در شبکه های اجتماعی

0912-8932367

مقالات بیشتر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین برندهای تجهیزات اعلام حریق

بهترین برندهای تجهیزات اعلام حریق

 تجهیزات اعلام حریق یکی از بهترین تجهیزات در زمینه تجهیزات ایمنی و آتش نشانی هستند…

آموزش نگهداری صحیح از دتکتور

آموزش نگهداری صحیح از دتکتور

دتکتور دود یکی از کاربردی ترین تجهیزات اعلام حریق است که می تواند جان بسیاری…

دتکتور دود چیست؟

دتکتور دود چیست؟

دتکتور یا (Detector) یکی از سیستم های اعلام حریق است که برای کشف آتش سوزی…

دانلود محتوا

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید
پیمایش به بالا