شهر ایمن همیار می‌خواهد

آموزش نگهداری صحیح از دتکتور

آموزش نگهداری صحیح از دتکتور

دتکتور دود یکی از کاربردی ترین تجهیزات اعلام حریق است که می تواند جان بسیاری از افراد را نجات دهد. اگر در محل زندگی و یا محل کار خود دتکتور دارید، به خوبی می دانید که نحوه کارکرد این محصول به چه صورت است. همچنین لازم به ذکر است که استفاده صحیح و نگهداری از این محصولات اعلام حریق یکی از مواردی است که حائز اهمیت می باشد. در این مقاله قصد داریم به آموزش نگهداری صحیح از دتکتور بپردازیم؛ پس در ادامه همراه همیار انرژی باشید.

خلاصه ای از آموزش نگهداری صحیح دتکتور

با مطالعه جدول زیر، اطلاعات کامل این مقاله را فرا می گیرید و همچنین وقت کمتری از شما گرفته می شود.

دمای مناسب نگهداری از دتکتور
  • دمای مناسب نگهداری از دتکتور ۰ الی مثبت ۴۰ درجه سانتی گراد است.
محل مناسب نصب دتکتور
  • دتکتور باید توسط متخصص نصب و راه اندازی شود.
  • دتکتور باید در مرکز سقف نصب شود تا بازده بهتری داشته باشد.
آموزش تست دتکتور
  • برخی از دتکتورها دارای یک دکمه برای تست دتکتور هستند.
  • برخی دیگر نیز باید با استفاده از اسپری تست دتکتور تست شوند.
بررسی دوره ای دتکتور
  • دتکتورها باید توسط متخصص به صورت دوره ای مورد بررسی و بازبینی قرار گیرند تا هیچگونه مشکلی در زمان آتش سوزی نداشته باشند.

 

برای خرید تجهیزات آتش نشانی، تجهیزات اعلام حریق، تجهیزات اطفا حریق، تجهیزات ایمنی و همچنین شارژ کپسول بر روی لینک های مورد نظر کلیک کنید.

تماس با همیار انرژی

آموزش نگهداری صحیح از دتکتور

دتکتورها تجهیزات حساسی هستند که کاربردهای بسیاری دارند. دتکتورهای مختلفی در بازار وجود دارد که می توان به دتکتورهای دود و گرما اشاره کرد که با حساسیت خود می توانند به تشخیص و پیشگیری از خطرات مختلف کمک کند. با این حال، به دلیل حساسیت بالای آن ها، لازم است آن ها را در شرایط مناسب و مکان های صحیح قرار داد تا موجب مشکلات نشوند. برای مثال، نباید دتکتور را در زیر حرارت و گرمای مستقیم قرار داد. همچنین قرارگیری دتکتور در مکان مناسب به شدت اهمیت دارد که در ادامه به برسی دقیق این نکات خواهیم پرداخت.

دمای مناسب نگهداری از دتکتور

انواع مختلفی از دتکتور اعلام حریق وجود دارد که هرکدام از این دتکتورها وظیفه خاص مربوط به خودشان را دارند و بهترین دما برای نگهداری هریک از این محصولات قطعا با یکدیگر متفاوت است. اما با این حال می توان یک دمای نسبی برای نگهداری این تجهیزات اعلام کرد که آن عدد بین ۰ درجه سانتی گراد تا ۴۰ درجه سانتی گراد است. همواره سعی کنید دتکتوری که نصب شده و یا حتی در انبار نگهداری می‌شود را در این بازه دمایی قرار دهید تا از نظر عملکردی مشکلی به وجود نیاید.

آموزش نگهداری صحیح از دتکتور

آموزش نگهداری صحیح کپسول های آتش نشانی
 

محل مناسب نصب دتکتور

دتکتورهای دود تجهیزاتی هستند که باید توسط یک متخصص نصب شوند تا بهترین بازدهی را داشته باشند. اگر قصد نصب دتکتور اعلام حریق را دارید، توجه داشته باشید که طراحی و اجرای سیستم‌های اعلام و اطفای حریق حتما باید توسط یک متخصص انجام شود تا بتوانید تاییدیه آتش نشانی را دریافت نمایید.

دتکتورهای دود باید بر روی سقف نصب شوند و با دیوار فاصله داشته باشند تا بهترین عملکرد را را داشته باشند. می توانید آن را در مرکز سقف نصب کنید تا بهترین بازدهی را داشته باشند.

آموزش تست دتکتور

در برخی از دتکتورها یک دکمه تست وجود دارد که تنها با فشار دادن آن می توانید آن را تست کنید و از سلامت و کارایی آن مطلع شوید. همچنین برخی دیگر از دتکتورها نیز باید با اسپری تست دتکتور تست شوند که با تهیه یک اسپری تست دتکتور می توانید این تست را انجام دهید.

زمانی که متخصصان برای طراحی و اجرای سیستم اعلام حریق به محل می آیند، پس از نصب و راه اندازی تمامی قطعات؛ از آن ها تست می گیرند تا مطمئن شوند که تمامی قطعات و اجزا به خوبی کار می کنند.

بررسی دوره ای دتکتور

دتکتورها نیاز به بررسی دوره ای دارند تا بتوانند به خوبی عمل کنند و در زمان آتش سوزی هیچگونه مشکلی برای اعلام حریق نداشته باشند. زمانی که متخصص برای طراحی و اجرای سیستم های اعلام حریق، ساختمان را بررسی می کند، پس از نصب باید به صورت دوره ای این سیستم را مورد بررسی قرار دهد تا این تجهیزات در زمان آتش سوزی بتوانند عملکرد عالی را از خود نشان دهند.

همیار انرژی یکی از بهترین شرکت ها برای طراحی و نصب سیستم های اعلام حریق و طراحی و نصب سیستم های اطفا حریق می باشد که زیر نظیر سازمان آتش نشانی بوده و می تواند بهترین خدمات را در این حوزه ارائه دهد.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

همیار انرژی در شبکه های اجتماعی

0912-8932367

مقالات بیشتر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین برندهای تجهیزات اعلام حریق

بهترین برندهای تجهیزات اعلام حریق

 تجهیزات اعلام حریق یکی از بهترین تجهیزات در زمینه تجهیزات ایمنی و آتش نشانی هستند…

آموزش نگهداری صحیح از دتکتور

آموزش نگهداری صحیح از دتکتور

دتکتور دود یکی از کاربردی ترین تجهیزات اعلام حریق است که می تواند جان بسیاری…

دتکتور دود چیست؟

دتکتور دود چیست؟

دتکتور یا (Detector) یکی از سیستم های اعلام حریق است که برای کشف آتش سوزی…

دانلود محتوا

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید
پیمایش به بالا