شهر ایمن همیار می‌خواهد

اسپری تست دود

اسپری تست دود

اگر تجهیزات اعلام حریق خریداری کرده باشید و یا قصد خرید این تجهیزات را داشته باشید، به خوبی می دانید که داشتن یک اسپری تست دود یکی از واجبات است. در ادامه همراه همیار انرژی باشید تا به اسپری تست دود و بررسی دوره ای دتکتورها بپردازیم.

برای خرید تجهیزات آتش نشانی، تجهیزات اعلام حریق، تجهیزات اطفا حریق، تجهیزات ایمنی و همچنین شارژ کپسول بر روی لینک های مورد نظر کلیک کنید.

تماس با همیار انرژی

اسپری تست دود چیست؟

با توجه به حساسیت تجهیزات اعلام حریق به خصوص دتکتورهای آتش نشانی، نیاز است که در فاصله زمانی مشخص این تجهیزات مورد بررسی و بازبینی قرار بگیرند همچنین به دلیل حساسیت این تجهیزات نمی توان آن ها را با هر نوع ابزاری تست نمود که یکی از ابزارهایی که برای تست تجهیزات معرفی می شود اسپری تست دتکتور دود می باشند.

اسپری تست دود

تست دتکتور

زمانی که سیستم اعلام حریق ساختمان شما راه اندازی شد، حتما باید برنامه نگهداری و سرویس منظم آن را در دستور کار خود قرار دهید. یکی از مهمترین فعالیت ها در زمینه سرویس این سیستم ها، تست دوره ای دتکتور ها می باشد. یکی از راه های تست دتکتور های دودی استفاده از اسپری تست دتکتور دود ( fire alarm smoke spray ) و اطمینان پیدا کردن از صحت عملکرد آن ها می باشد.

بررسی دوره ای تست دتکتور

با استفاده از اسپری های تست دتکتور دود می‌توان سنسور دود دتکتور را بررسی کرد. در هنگام فعال کردن دتکتور علاوه بر کسب اطمینان از برق دستگاه ، باید مطمئن شوید که سنسور دود دتکتور نیز به درستی کار می کند.

با توجه به اینکه برای کسب اطمینان از کارایی مناسب دتکتور، باید آن ها را بصورت دوره ای و هر شش ماه یکبار تست کرد، استفاده از اسپری تست دتکتور دود برای بررسی کارایی مناسب دتکتور هنگام بروز آتش سوزی ضروری است.

عدم فعال شدن دتکتور

اگر هنگام استفاده از این محصول طبق دستور سازنده، زنگ هشدار شما به صدا درنیاید، ممکن است سنسور دتکتور شما فرسوده شده باشد. در این صورت بلافاصله دتکتور خود را تعویض کنید.

اگر بعد از استفاده از اسپری های تست دتکتور دود زنگ هشدار به صدا در آمد یعنی سنسور دتکتور به درستی کار می کند. برای خاموش کردن زنگ هشدار پس از آزمایش، می توانید از یک دستمال یا جارو برای پراکنده کردن دود ایجاد شده توسط اسپری در محیط استفاده کنید. برخی از دستگاه ها ممکن است دارای دکمه “سکوت” باشند که می توانید با فشار این دکمه، زنگ هشدار را متوقف کنید.

اسپری تست دود

انواع اسپری تست دتکتور

برخی از انواع اسپری های تست دتکتور دود دارای دستک و گیره هستند. با کمک دستک و گیره ی آن می توان جهت تست دتکتورهایی که در ارتفاع بالا هستند یا در امکانی که دسترسی به آن ها آسان نمی باشد قرار دارند، اقدام نمود.

افشانه تست دتکتور دود دارای انواع مختلفی می باشند که برخی از آن ها برای دتکتورهایی که حساسیت بالایی دارند مورد استفاده قرار می گیرند. لازم به ذکر است که این ابزار از خود پسماندی به جای نمی گذارند. برخی از آن ها نیز برای تجهیزات کالیبراسیون استفاده می شوند و اثرشان به سرعت از روی تجهیزات پاک می شود.

شرکت همیار انرژی با در اختیار داشتن نمایندگی فروش چند برند در این زمینه آماده خدمات رسانی به شما عزیزان می باشد.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۲ رای

همیار انرژی در شبکه های اجتماعی

0912-8932367

مقالات بیشتر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین برندهای تجهیزات اعلام حریق

بهترین برندهای تجهیزات اعلام حریق

 تجهیزات اعلام حریق یکی از بهترین تجهیزات در زمینه تجهیزات ایمنی و آتش نشانی هستند…

آموزش نگهداری صحیح از دتکتور

آموزش نگهداری صحیح از دتکتور

دتکتور دود یکی از کاربردی ترین تجهیزات اعلام حریق است که می تواند جان بسیاری…

دتکتور دود چیست؟

دتکتور دود چیست؟

دتکتور یا (Detector) یکی از سیستم های اعلام حریق است که برای کشف آتش سوزی…

دانلود محتوا

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید
پیمایش به بالا