همیار انرژی

تکنولوژی های رایج در کنترل پنل اعلام حریق (FACP)

تکنولوژی های رایج در کنترل پنل اعلام حریق (FACP)
1071
30 شهریور 1401

جهت مشاوره و خرید میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید 57854-021

فهرست مطالب

 • کنترل پنل ها دارای تکنولوژی های بروزی می باشند که با استفاده از این تکنولوژی ها می توان بهترین کارایی را از این محصولات دریافت نمود. در ادامه همراه همیار انرژی باشید تا به تکنولوژی های رایج در کنترل پنل اعلام حریق (FACP) بپردازیم.

  برای خرید تجهیزات آتش نشانی، تجهیزات اعلام حریق، تجهیزات اطفا حریق، تجهیزات ایمنی و همچنین شارژ کپسول برروی لینک های مورد نظر کلیک کنید.

  تماس با همیار انرژی

  پنل اعلام حریق (FACP)

  فن‌آوری‌های جدید کنترل پنل اعلام حریق FACP، مانند فناوری بی‌سیم و هوشمند به شرکت‌های حفاظت از آتش و همچنین فروشندگان این تجهیزات سود می‌رسانند.

  بیش از نیم قرن، پنل های FACP، از مدارهای نشانگر دستگاه IDC، برای کانال هشدار و سیگنال های نظارتی، حسگرهای گرما، نشانگرهای سطح آب، سنسورهای دما و سایر موارد استفاده می‌کردند. برای انجام این کار، تمام جنبه های محیط را از طریق دستگاه های متصل نظارت می کنند.

  تکلونوژی های رایج در کنترل پنل اعلام حریق (FACP)

  این نوع پنل آتش نشانی که FACP معمولی نامیده می شود، امروزه هنوز نیز کاربرد دارد. اما به سرعت، جای خود را به نوع دیگری از FACP می دهد که برای اختصاص یک شناسه منحصر به فرد به هر دستگاه نظارت شده، طراحی شده اند. یکی از آنها از فناوری رادیویی بی سیم و دیگری از فناوری کابلی داده گرا استفاده می کند.

  امروزه، گنجاندن سنسورهای چند معیاره در یک حسگر که انواع مختلفی از داده های محیطی را ارائه می دهد، رایج است. هنگامی که این رویکرد تجزیه و تحلیل می شود، به یک FACP هوشمند اجازه می دهد تا تفاوت بین یک آتش سوزی واقعی و آنچه صرفا آتش سوزی به نظر می رسد  را تعیین کند.

  این روندها باید مورد توجه شرکت های حفاظت از آتش و همچنین ادغام کنندگان امنیتی و فروشندگان حسگر باشد. در این مقاله، ما درباره تکلونوژی های رایج در کنترل پنل اعلام حریق بحث می‌کنیم تا تصویر واضح‌تری از گزینه‌های مختلف موجود و همچنین دلایل محبوب‌تر شدن این روندهای جدید در بین متخصصان ایمنی، به دست آوریم.

  کنترل پنل سیستم اعلام حریق

  کنترل پنل اعلام حریق چیست؟

  تغییر از پنل اعلام حریق متعارف به آدرس پذیر

  شرکت‌هایی که سیستم‌های اعلام حریق را می‌فروشند و خدمات ارائه می کنند، امروزه، یک بخش عمده ای از وجود تجهیزات هستند که از دود، گرمای آتش، مونوکسید کربن و سایر شرایط تهدید کننده حیات که توسط دستگاه‌های خاصی که به یک FACP معمولی متصل می‌شوند محافظت می‌شود.

  اگرچه FACPهای معمولی، کار کافی برای شناسایی، اطلاع رسانی و ادغام با انواع زیرسیستم های حیاتی ساختمان را برای کنترل بیشتر آتش انجام می دهند، اما محدودیت هایی نیز دارند. به عنوان مثال، یکی از مهم ترین اشکالات پنل های مبتنی بر IDC این است که، در شرایط عادی، هیچ راهی برای تعیین دقیق که به زنگ هشدار داده است، وجود ندارد.

  شناسایی یک دستگاه خاص

  شناسایی یک دستگاه خاص، معادل دانستن مکان دقیق در یک تاسیسات است که در آن آتش سوزی احتمالی وجود دارد. تنها راه برای انجام این کار استفاده از یک FACP آدرس پذیر یا FACP است که از دستگاه های بی سیم استفاده می شود.

  سپس در هر صورت، هر دستگاه به یک نقطه آدرس دهی منحصر به فرد در یک سیستم اعلام حریق تبدیل می شود و قبل از رسیدن آتش نشان ها، آنها می توانند دقیقا بدانند که در داخل تأسیسات به کجا می روند و حتی قادر می سازد تا با زمین برخورد کنند.

  کنترل پنل سیستم معمولی

  مزایای فناوری آدرس پذیر پنل اعلام حریق

  مزایای دیگری برای استفاده از فناوری آدرس پذیر در سیستم های ایمنی وجود دارد. یکی از موارد بسیار مهم، انبوهی از داده‌هایی است که بسیاری از دستگاه‌های آدرس‌پذیر می‌توانند به FACP منتقل کنند، مانند سطح حساسیت فوری هر حسگر دود آدرس‌پذیر در زمان واقعی. دنباله فعال سازی بین حسگرها. انتقال و تجزیه و تحلیل قرائت سنسور همزمان زمانی که آشکارسازهای چند معیاره استفاده می شود.

  تشخیص حریق بی سیم در مشاغل تجاری

  گنجاندن فناوری رادیویی بی‌سیم در حوزه تشخیص حریق برای چندین دهه وجود داشته است.

  به دلیل کدهای آتش سوزی دقیق امروزی، مانند UL864 10th Edition، تشخیص آتش بی سیم به یک تجارت جدی تبدیل شده است. در حالی که در گذشته، تشخیص حریق بی‌سیم توسط یک یا دو تولیدکننده تخصصی به طور جزئی اجرا می‌شد، امروزه تعداد تولیدکنندگانی که بی‌سیم در حال افزایش است.

  برای دریافت لیست مناسب از یک سرویس تست شخص ثالث، مانند UL، یک دستگاه بی سیم مانند حسگر دود باید الزامات مندرج در چندین بخش NFPA 72، کد زنگ هشدار و سیگنال حریق ملی، نسخه 2016 را نیز برآورده کند.

  شرایط دستگاهای تشخیص

  • فرستنده در یک حسگر بی سیم باید یک شماره شناسایی منحصر به فرد ثبت کند تا FACP بی سیم بتواند آنها را از دیگری تشخیص دهد.
  • باتری های سلول خشک مجاز هستند، اما باید بتوانند عملیات آشکارساز یا حسگر را برای یک سال قبل از رسیدن به آستانه تخلیه حفظ کنند.
  • هنگامی که باتری گفته شده به آستانه تخلیه خود می رسد، همچنان باید دارای قدرت کافی برای انتقال سیگنال های نظارتی بی سیم و به دنبال آن یک پاسخ بدون مشکل باشد.
  • FACP بی سیم باید بتواند بین سیگنال مشکل از فرستنده مذکور و سیگنال هشدار، نظارت، دستکاری و سایر سیگنال ها، تمایز قائل شود.
  • FACP باید بتواند فرستنده آسیب دیده را به وضوح شناسایی کند و در صورت خاموش شدن، حداقل هر چهار ساعت یک بار به طور موثر صدا را دوباره پخش کند.
  • اگر اتصال بین باتری سلول خشک در فرستنده دستگاه قطع یا کوتاه شود، FACP باید قادر به تشخیص این رویداد باشد. هنگامی که هشدار خاموش می شود، باید حداقل هر چهار ساعت یک بار به صورت محلی مجدداً به صدا درآید تا وضعیت برطرف شود.

  روند انتقال سیگنال بی سیم

  روزی بود که POTS معمولی، تمام اتصالات مورد نیاز برای رساندن سیگنال های هشدار  را به ایستگاه مرکزی یا نظارتی فراهم می کرد. معمولاً دو خط مورد نیاز است، یا یک خط POTS با شکل دیگری از ارتباط سازگار با کد، مانند تلفن همراه یا TCP/IP.

  با گذشت زمان، بسیاری از شرکت‌هایی که سرویس POTS را ارائه می‌کردند متوجه شدند که پول بیشتری در ارتباطات سلولی وجود دارد. بنابراین، POTS به حدی رسیده است که قابلیت اطمینان آن، اغلب مورد توجه قرار می گیرد.

  جودی جونز-شاند، معاون بازاریابی شرکت Napco Security Technologies، Amityville، نیویورک می‌گوید: «با ادامه ناپدید شدن خطوط POTS، میلیون‌ها پنل کنترل اعلام حریق در سراسر کشور در خطر عدم برقراری ارتباط در مواقع اضطراری قرار دارند. ارتباط‌دهنده‌های تلفن همراه امروزی یک راه‌حل ایده‌آل، برای حساب‌های حفاظتی و شرکت‌های هشدار دهنده هستند.

  نکته پایانی این است که وقتی صحبت از تشخیص آتش‌سوزی به میان می‌آید، برای محافظت باید موارد زیادی را در نظر بگیرید. دقیقاً به همین دلیل است که استفاده از پنل ها و دستگاه های تشخیص اعلام حریق که فقط توسط شخص ثالث تست شده و لیست شده بسیار مهم است.

  دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  برچسب ها :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  + 27 = 29

  تابلو آتش نشانی

  20 شهریور 1401

  تابلوهای آتش نشانی دسته ای تجهیزات آتش نشانی هستند که می توانند هشداردهنده باشند و

  استفاده از رباتیک در آتش‌ نشانی

  4 مهر 1401

  استفاده از رباتیک آتش نشانی یکی از بهترین راه ها برای اطفا حریق در مکان

  شارژ کپسول آتش نشانی جنوب تهران

  24 شهریور 1401

  شارژ کپسول آتش نشانی در جنوب تهران شارژ کپسول جنوب تهران همیار انرژی برای رفاه

  تست اطفای فوم

  7 مهر 1401

  سیستم اطفا حریق فوم، یکی از بهترین سیستم های اطفا حریق برای مکان های صنعتی

  تجهیزات اطفای حریق

  17 شهریور 1401

  تجهیزات اطفا حریق آن دسته از تجهیزات آتش نشانی هستند که برای خاموش کردن آتش

  صاعقه گیر

  20 شهریور 1401

  صاعقه یکی از دلایل آتش سوزی در همه جای دنیا شناخته می شود و با

  سیستم اطفاءحریق آیروسل

  29 شهریور 1401

  سیستم اطفاءحریق آیروسل یکی از بهترین سیستم های اطفا حریق می باشد که امکان اطفا

  خطرات استفاده نادرست از کپسول آتش نشانی

  24 بهمن 1401

  کپسول های آتش نشانی یکی از تجهیزات بسیار کاربردی آتش نشانی هستند. این تجهیزات می

  دانلود محتوا

  لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید

  جهت ثبت درخواست شارژ کپسول آتش نشانی فرم زیر تکمیل فرمایید

   نام درخواست کننده


   نیاز به مشاوره دارید؟

   021-57854

   مشاوره - خرید و شارژ کپسول آتش نشانی داخلی 100

   مشاوره و خرید تجهیزات اعلام و اطفای حریق داخلی 108