شهر ایمن همیار می‌خواهد

6 مرحله نصب تجهیزات اعلام حریق و دتکتور خانگی

فعال کردن آشکارساز دود

نصب سیستم اعلام حریق یکی از مهم ترین مواردی است که باید به آن توجه خاصی کرد. اگر سیستم اعلام حریق خریداری کرده اید و قصد نصب این سیستم را دارید در ادامه همراه همیار انرژی باشید تا به 6 مرحله نصب تجهیزات اعلام حریق و دتکتور خانگی بپردازیم.

برای خرید تجهیزات آتش نشانی، تجهیزات اعلام حریق، تجهیزات اطفا حریق، تجهیزات ایمنی و همچنین شارژ کپسول بر روی لینک های مورد نظر کلیک کنید.

تماس با همیار انرژی

آشکار سازها و دتکتور دود

در خانه بودن مستلزم برقراری امنیت است. نصب دتکتور دود بخشی از این امنیت است. در صورت وقوع آتش سوزی، مواد سمی مانند مونوکسید کربن آزاد می‌ شود. بوی ناشی از این گاز می‌ تواند شما را ناتوان از هرکاری کند. این مشکل به خصوص شب شدت می‌ گیرد و می‌ تواند آسیب‌ های جدی به همراه داشته باشد.

بنابراین با نصب دتکتور حریق برای خانواده خود فضایی امن ایجاد کنید. همیار انرژی مجهز به بروزترین تجهیزات اعلام حریق است. همین الان با مشاوران ما تماس بگیرید تا تجهیزات اعلام حریق متناسب با فضای خود را تهیه کنید. این تجهیزات به شما زمان کافی برای مقابله با آتش را خواهند داد.

عملکرد آشکارساز دود چگونه است؟

آشکارساز دود به محض تشخیص دود یا گاز یک سیگنال هشدار تولید می‌ کند. به این ترتیب به صورت غیر مستقیم به آتش سوزی واکنش نشان می‌ دهد. به علاوه، آشکارسازهایی نیز وجود دارند که به گرما یا نور پاسخ می‌ دهند. برای مصارف خانگی، آلارم‌ های دود رایج ترین نوع مورد استفاده هستند.

عملکرد آشکارساز دود

اشتباهات رایج در آتش سوزی
 

در صورت به صدا درآمدن زنگ خطر چه باید کرد؟

  1. با آتش نشانی یا اورژانس تماس بگیرید.
  2. همه ی درها و پنجره‌ های فضایی که آتش سوزی در آن رخ داده است را ببندید.
  3. هرگز درهای بسته‌ ای که داغ هستند را باز نکنید.
  4. سعی کنید به همه کمک کنید تا به صورت امن از آتش سوزی فرار کنند.
  5. یک پارچه مرطوب را روی دهان و بینی خود نگه دارید. هیچ دودی را استنشاق نکنید.
  6. در جایی که دما کمترین مقدار را دارد و کمترین غلظت دود و گازهای سمی وجود دارد، بمانید.

به صدا درآمدن زنگ خطر

ایمنی در حمل و نقل
 

چه مکان‌ هایی برای نصب دتکتور دود نامناسب است؟

بهتر است در برخی فضاها، هشداردهنده نصب نکنید. چرا که ممکن است به صورت مکرر هشدار نادرست به شما بدهد. برخی از این موارد شامل:

  • مکان‌ هایی که در آن‌ ها بخار تولید می‌ شود، مانند حمام یا آشپزخانه.
  • نزدیک دریچه تهویه، وسایل گرمایشی یا رادیاتور.

مکان های نامناسب برای نصب دتکتور دود

تاریخچه سگ آتش نشان
 

در این مکان‌ ها جریان همرفتی هوا ممکن است از رسیدن هر دودی به آشکارساز دود جلوگیری کند.

  • در پارکینگ، جایی که گازهای خروجی ممکن است باعث ایجاد هشدار کاذب شوند.
  • در نزدیکی لامپ‌ ها، هشداردهنده دود به سرعت توسط گرد و غبار در نتیجه گرمای لامپ آلوده می‌ شود. این تجهیزات باید حداقل به فاصله سی سانتی متر از لامپ‌ ها باشد.

آشکارساز دود را در مسیر فرار نصب کنید

آشکارساز دود باید در مسیرهای فرار در خانه نصب شود. بنابراین همیشه می‌ توانید مطمئن باشید که از کدام مسیر می‌ توانید برای خروج از خانه استفاده کنید. بهترین مکان برای نصب تجهیزات اعلام حریق روی سقف است. در عمل، نصب دتکتور دود در اتاق هایی مانند اتاق نشیمن، پله های زیر شیروانی و آشپزخانه نصب می ‌شوند. اگر خانه‌ ای با بیش از یک طبقه دارید، بهتر است در هر طبقه یک آشکارساز دود نصب کنید. شنیدن یک سیگنال هشدار از آشکارسازهای دود در اتاق خواب اهمیت دارد. اگر چندین آشکارساز دود دارید، بهتر است به هم متصل باشند.

نصب دتکتور دود در مسیر فرار

سیستم اعلام و اطفا حریق بایگانی و مراکز اسناد
 

نصب دتکتور دود

پوشش را بردارید و هشدار دود را روی سقف نگه دارید. سوراخ هایی را که قرار است روی سقف ایجاد شود مشخص کنید. سپس با استفاده از مته 6 میلی متری سوراخ‌ هایی را به عمق مورد نیاز دریل کنید و رول پلاک‌ها را در سوراخ‌ ها قرار دهید. اگر سقف از پانل های توخالی ساخته شده است، باید از وسایل مخصوص استفاده کنید. سپس آشکارساز دود را در جای خود پیچ کنید. اگر آشکارساز دود از برق تغذیه می‌ شود، باید آن را طبق دستورالعمل‌ ها به برق وصل کنید. بهترین مکان برای نصب دتکتور دود در مرکز اتاق است.

نصب دتکتور دود

تهویه مکانیکی به روش جت فن
 

آشکارساز دود را فعال کنید

باتری‌ ها را در نگهدارنده باتری قرار دهید و درپوش را در جای خود قرار دهید. از دکمه تست برای بررسی کارکرد آشکارساز دود استفاده کنید. فراموش نکنید که باتری‌ ها را در صورت لزوم تعویض کنید! هر آشکارساز دود دارای یک سیگنال هشدار برای نشان دادن زمانی است که باتری‌ ها تقریباً خالی هستند.

علاوه بر لزوم وجود تجهیزات اطفاء حریق، مکان‌ های مختلفی برای پیشگیری از آتش سوزی به سیستم‌ ها و تجهیزات اعلام حریق نیاز دارند. برای دریافت مشاوره در مورد انواع تجهیزات اعلام حریق با مشاوران ما در همیار انرژی تماس بگیرید.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نیاز به مشاوره دارید با تکمیل فرم زیر کارشناسان با شما تماس خواهند گرفت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود محتوا

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید
پیمایش به بالا